Sari la conținut

Cbr 900 Rr, Yamaha R1, Kawasaki Zx 9 R - Model 1999


GoKart
 Share

Postări Recomandate

Vreau o comparatie sincera intre aceste motoare, facuta daca se poate, de oameni care le-au calarit.

Vreau sa stiu principalele diferente, pareri avizate despre ciclistica, eventual problemele ce apar la fiecare.

 

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine sa iei un test comparativ, sunt sigur ca vei gasi pe net. eu am mers cu toate trei, honda e ceam mai confortabila, cea mai echilibrata.

R1 a fost modelul care in 98 a revolutionat motociclismul de viteza, iar zx9r nu e o motocicleta rea si o gasesti la un pret mai ieftin decat celelalte doua.

eu as alege Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la egalitate de pret as alege fara dubii R1 care cum zicea dope deasupra e net superioara celorlalte2 din toate punctele de vedere, si este inca pe carburatoare :D

la diferente mari de pret ...1000€ mergi pe 919 care este un motor exceptional, de schimbat doar janta fata cu una de 17 ptr a putea monta toate gumele mai noi si bune.

 

--- Mesaj completat în 06 Feb 2008 09:57 -------------
la egalitate de pret as alege fara dubii R1 care cum zicea dope deasupra e net superioara celorlalte2 din toate punctele de vedere, si este inca pe carburatoare :kiss:

la diferente mari de pret ...1000€ mergi pe 919 care este un motor exceptional, de schimbat doar janta fata cu una de 17 ptr a putea monta toate gumele mai noi si bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bube la R1 '99: pinionul de a 2-a , consum f mare daca il tii numai in rosu, surubul care tine rezervorul in partea lui din fata,de la vibratii, poti sa il pierzi, trebuie fixat bine de tot si verificat periodic( ala cu inbus ).

 

avantaje: e pe carburator, cuplu OK de la turatii joase, daca ii schimbi pinionul pe fata minus 1 dinte, te joci cu ea pe o roata, foarte nervoasa.si arata si bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mers un sezon cu 919- foarte prietenoasa, comoda, iarta multe greseli, frane bune, pe curbe bine, probleme cu cauciucul fata care-l gasasti mai greu si nu orice model

Mers un sezon cu R1 '99- fiara, cuplu bun jos, bine pe curbe, se conduce tare si in forta(odata ce te-ai obisnuit cu ea poti sa faci multe chestii), mai putin prietenoasa si iertatoare decat 919, arata mult mai bine.

Cu zx9 am mers decat ocazional si deci nu pot avea o parere avizata.

Daca diferenta de pret e mica alege R1 si apoi Honda. Bafta in alegerea ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...