Sari la conținut

CAMPANIE FLUTURASI


robychopper
 Share

Postări Recomandate

deci sincer nu inteleg ce se intimpla a trecut un an si nu sa facut nimic

/index.php?...pic=6846&st=560

eu am sa sustin de aici de unde sunt sa inceapa o data CAMPANIA ASTA

va salut :D apel tuturor chopperistilor de aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si am scris...

eu nu ma refer la o campania doar in bucuresti....enu ma refeream la o campania in toata tara aceiasi zi aceiasi ora :D impactul va fii mult mai mare.....intro zii trebe sa vb pe messenger daca ai timp ok

cu respecte

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizarea a unei campanii la nivel national e destul de grea. Cineva, firma, fundatie, minister, club-moto cu personalitate juridica trebuie sa coordoneze asta. Asa ca daca cineva vrea sa faca asta asteptam un semnal. Noi ne putem mobiliza dar cineva trebuie sa o coordoneze cu alte institutii ale statului sau private. Idei sunt dupa cum vezi si avem si experienta altora. Dar ce am facut noi atunci a fost scanteia care din pacate s-a stins putin cite putin tocmai pentru ca nu a fost organizata de profesionisti ci pur si simplu de doi-trei-cinci motociclisti. A fost frumos si a fost o dovada ca suntem uniti in interesele noastre. Dar sa faci campanie nationala cu contributii benevole de 10.000 sau 50.000 de lei suna a improvizatie. Si sa stii ca au fost rezultate destul de bune si statistic vorbind am tras alarma cel putin la numarul de soferi care au inceput sa beleasca ochii si urechile in trafic. Sa nu spun ca unii colegi daca au din greseala 50.000 de lei in buzunar baga si ei doi litri de benzina ca sa ajunga odata pe saptamina la Arc sa ne vedem. Si nu poti sa-i condamni. De aia trebuie si sume care sa acopere cheltuielile unei asemenea campanii, care din cite stiu sunt deductibile la firme.

Ce ma surprinde este ca nici un club-moto cu personalitate juridica nu a luat stafeta si sa o duca mai departe, inclusiv UCMR.(Uniunea cluburilor moto din Romania). Pacat! Ce este culmea, ca toti, inclusiv Politia vor sa ne sustina, zic ei prin seful Politiei Rutiere.

Pe mesenger mai greu ca eu am dial-up si ma conectez mai rar.

Ciao si mai vorbim pe tema asta ca eu am fost unul din cei care am facut ceva, nu doar am vorbit. Ca si din astia sunt multi.

 

/index.php?showtopic=17403

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai in primul rind ar trebui sa se vada o miscare din partea ucmrului si a cluburilor

cu personalitate juridica....dar nu numai atit...ar trebui sa aveti si un ajutor din partea politie rutiere,primariilor...si bine inteles o gramada de sponsori care sunt direct participanti la trafic..cum ar fii firmele de taxi,transport,camionagisti...

dar cum zici tu trebuie sa fie cineva important sa se ocumpe de asta si sa si fie bagat in seama....

apropo tot am auzit de nu stiu ce ministru carei motociclis..ar trebui adunate semnaturi de la toti motociclistii din tara..plus adaugat o copie a campaniei ce se vrea sa se faca...si poate...da si el o sfoara in tara si ajuta si el....doar e ministru :D

salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ca musca-n oala... Stiu ca anul trecut s-au impartit fluturasi de sensibilizare prin Bucuresti, i-am vazut si eu si am vorbit cu COZO, unul dintre cei ce au participat la organizare si la evenimentul in sine... Nu stiu ce ecou au avut...

Intimplator lucrez de 12 ani in publicitate si stiu ca o astfel de campanie nu se face fara bani decit daca FOAAARTE MULTA lume vrea asta si scoate din buzunarul propriu anumite sume. Mai stiu ceva din experientza proprie: Politzia care ar fi interesata de astfel de campanii, n-are bani nici sa treaca strada! Am avut cu ei o campanie care trebuie sa fie reactualizata (pe probleme de circulatzie si prevenirea infractziunilor) si totul a decurs foarte bine incepind cu momentul in care am gasit un sponsor. Nu vreau sa dau nume si detalii, dar asta e experientza mea: toata lumea este plina de entuziasm, dar cind vine vorba de facut ceva, totzi se desumfla brusc - "de ce sa muncim degeaba?" - asta-i atitudinea generala. Pot sa ajut comunitatea moto de-aici cu oarece contacte in momentul in care voi gasi de cuviintza sa produc ceva concret - deasemenea, pot asigura partea de creatzie si tiparul materialelor, in momentul in care - repet - va fi conturat ceva concret. Stiu ca politzia are in vedere un program de sensibilizare a soferilor fatza de motociclisti - am sa vad ce se mai intimpla cu aceasta idee si daca se poate face ceva oficial, la nivel de Minister. Sint sigur ca printre voi sint si politzisti motociclisti - poate ne dau ei ceva informatzii noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In paralele am avut discutii pe privat cu Marian Nitescu. Unii stiu cine este. A spus exact ce credeam. Se pare ca pe firme le doare fix in k...ur de ce se intimpla iar ca divada ati vazut ce de reply-uri au fost la topic. Mai asteptam apoi vom vedea ce si cum. Oricum, realizatorii emisiunii Doua Roti si Nitescu sunt interesati. Poate facem ceva sa-i stimulam pe cei care pot face ceva sau macar sa finanteze ceva. Tinem legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine sa finantzeze??? tvr-ul!! :D :laugh:

nu-s in stare sa puna pe cineva care freaca menta prin televiziune toata ziua sa faca pagina web a emisiunii 2 rotzi

 

cum am mai spus, tot noi trebuie sa ne strangem shi sa organizam campania

vine fiecare cu 50-100 de fluturashi, mai facem o cheta ( 10-20.000 de fiecare) le tragem la xerox shi tot noi le impartzim, ca nu-i doare pe ei cand dam noi cu fundu de pamant cand ne intra mashinile in fatza fara sa semnalizeze etc...

 

 

prevad ca o sa vorbim iar mult fara sa facem nimic :D :D :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dead-ule am mai trecut odata prin asta si a iesit ceva. Nu ma refer la finantarea TVR. E clar ca nu au de unde dar fac reclama, lobby, interviuri cu personalitati, etc. Pot ajuta asta e ideea.

Asta cu fiecare vine cu 10-20.000 e ca in epoca de piatra-primitiv. Are rezultate dar minime cu eforturi maxime. Trebuie facut ceva mai mare, de amploare si cu efecte cit mai sigure si pe termen lung. In afara de batut soferii :laugh: :D :D :D , cred ca e cea mai buna varianta de constientizare. Trebuie sa si vorbim nu doar sa ne repezim la ceva ce e insignifiant. Treaba cu David si Goliath a fost adevarata dar nu aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar simplu, indiferent care varianta o alegem. Trebuie putina rabdare. Si anul trecut a durat aproape doua luni pina a iesit ceva, la care se adauga doua-trei saptamini de discutii premergatoare, inclusiv proiect de fluturasi si alte alea. Stiu ca sunt frustrante dar daca vrem ceva mai bun ca anul trecut trebuie sa si avem banii necesari.

Keep in touch!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea: asta-i campanie de PR. Daca-i facuta de vre-o autoritate care are ceva legatura cu acest subiect, atunci ar trebui sa fie Politzia - si Politzia nu se baga decit daca vor veni bani de undeva din vre-un Program Natzional de unde sa reiasa ca au facut si ei ceva - asa va trebui sa apara la TV si pe toata presa, ca... de... voi motoristii nu avetzi o "Autoritate Tutelara", sa zic asa... si-atunci, ca sa fitzi beneficiarii indirectzi ai acestei campanii (hopefully la nivel natzional) ar trebui sa colaboratzi pe acest gen de Program. Drept pentru care tot in zona Public Relations ne intoarcem - imaginea cui o punem in front? Cine va iesi in fatza la o Conferintza de presa? Cine va da interviuri? Cine va fi port-parleur-ul vostru? Ca de fluturasi... sa ma scuzatzi, daca nu-i ceva sa stie tot omul, sa vada tot soferul la stirile de la ora 7...nu iese nimic... Deci, vorbim ori de o actziune individuala la nivel local unde doi-trei entuziasti scot banii de iaurt si trag la xerox niste chestii, ori despre ceva serios unde nu poate fi implicata decit o Institutzie de Stat. Pile si prietenii la Politzisti, asa zic eu ca poate functziona. Din partea mea, eu asta am sa incerc sa aflu daca se poate... Scoatem in fatza pe Dl. Colonel "X' si "Y", pe banii Comunitatzii Europene sau de aiurea, facem tam-tam cu Caravana de motoare si mult zgomot, Conferintza de Presa si televiziuni gramada, fluturasi si brosuri, afise si un spot TV scurt de 10 secunde... daca gasim bani. Daca nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fim intelesi, moogoo lucreaza in bransa si stie ce si cum. De asta am spus si eu ca trebuie organizata ca lumea. Restul este fronda sau o chestie izolata fara prea mare ecou. Eventual la stirile de la ora 5 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...