Sari la conținut

Probleme Electrica Honda Cbr F3/98


danalarm
 Share

Postări Recomandate

salutare.

mi-am schimbat semnalele spate cu unele pe led-uri si nu mi-au placut iar cand am pus la loc becurile nu se mai aprinde stanga spate (fata stanga se aprinde).

 

e posibil sa se fii ars siguanta? am ceva poze cu instalatia electrica de pe honda si am observat ca la becurile de semnal spate ar fii ceva pe fire...ca o siguranta

 

aveti idee ce poate fi?

 

va multumesc anticipat

 

Bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa caut mai amanuntit pe tot traseul pe care l-am facut de la demontare pana la montare.

 

multumesc mult. apropo se poate strica releul de semnalizare......adica sa arinda doar un bec?!

 

Bafta si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare referitoare la semnalizari:

 

becurile care le are din fabricatie sunt de 12v si 21w

am luat alte semnale cu alt design si numi incap becurile in ele.

ce se intampla daca inlocuies becurile originale 12v 21w cu becuri de 12v si 10w? ma intereseaza daca afecteaza releul de semnalizare sau altceva? ms anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

s-a rezolvat :wink:

 

am desfacut seaua si sub ea, chiar in spatele stopului frana este un manson de protectie a firelor si inauntrul lui exista o regleta cu 2 gauri pentru papucii de minus al semanlelor. Posibil cand am motat semnalul am tras de fir.

am localizat si releul de semnalizare :kiss: este sub far pe o tija metalica prins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare referitoare la semnalizari:

becurile care le are din fabricatie sunt de 12v si 21w

am luat alte semnale cu alt design si numi incap becurile in ele.

ce se intampla daca inlocuies becurile originale 12v 21w cu becuri de 12v si 10w? ma intereseaza daca afecteaza releul de semnalizare sau altceva? ms anticipat

o sa semnalizeze mai rar pr ca scade consumul . oricum nu i problema

 

O sa semnalizeze mai des de fapt, de 2 ori mai exact.

 

In mod normal, ai 2 becuri a cate 21W in paralel, deci 42W in total. Cand se arde unul, se dubleaza frecventa semnalului. Acelasi lucru o sa se intample si daca pui 2 becuri a cate 10W. Daca inlocuiesti numai semnalele pe fata sau spate, atunci frecventa o sa creasca de 1.5 ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...