Sari la conținut

Suzuki Dr Z 125


irafcd
 Share

Postări Recomandate

Apai jucaria asta ii putin chinezeasca...parerea mea cine vrea un dual de 125 DT'u ii cel mai bun si gasesti usor second hand si la preturi lejere.....daca vrei ceva mai enduro de uiti la husqvarna wr 125 sau la ktm exc 125.....mai ii si suzuki DR sau Yamaha XT care is in 4t dar mai mult is pt soft enduro.....dar pe offroad la 125 2t ii cel mai bun.....parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa faci totusi un efort cu permisul. Daca mergi pe strada fara permis risti puscarie, nu-i de joaca cu asta.

Endureala asta cu neinmatriculate (de cross) si fara permis se face ori daca ai muntele/dealul in spatele casei, ori daca ai remorca si duci mobra pana acolo cu masina.

O alta problema este ca DRZul de 125, la fel ca si cel de 400, nu se mai poate inmatricula pentru ca nu are Euro III (scrie si pe site). Deci chiar daca iei permisul, nu o sa poti sa o inmatriculezi. O sa iti doresti probabil sa poti merge si pe strada cu ea din cand in cand, si o sa iti para rau ca e neinmatriculabila (e valabil si pentru cele de cross) si ca ai dat prea multi bani pentru ce faci cu ea.

Editat de mihaio07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa faci totusi un efort cu permisul. Daca mergi pe strada fara permis risti puscarie, nu-i de joaca cu asta.

Endureala asta cu neinmatriculate (de cross) si fara permis se face ori daca ai muntele/dealul in spatele casei, ori daca ai remorca si duci mobra pana acolo cu masina.

O alta problema este ca DRZul de 125, la fel ca si cel de 400, nu se mai poate inmatricula pentru ca nu are Euro III (scrie si pe site). Deci chiar daca iei permisul, nu o sa poti sa o inmatriculezi. O sa iti doresti probabil sa poti merge si pe strada cu ea din cand in cand, si o sa iti para rau ca e neinmatriculabila (e valabil si pentru cele de cross) si ca ai dat prea multi bani pentru ce faci cu ea.

Mihai draga de ce arunci oamenii in ceata?Tu nu stii ca motocicletele de orice fel (cel putin deocamdata) nu se inmatriculeaza in RO in functie de normele euro de poluare. Te rog sa ma crezi , lucrez in domeniu. Ciao shi numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa faci totusi un efort cu permisul. Daca mergi pe strada fara permis risti puscarie, nu-i de joaca cu asta.

Endureala asta cu neinmatriculate (de cross) si fara permis se face ori daca ai muntele/dealul in spatele casei, ori daca ai remorca si duci mobra pana acolo cu masina.

O alta problema este ca DRZul de 125, la fel ca si cel de 400, nu se mai poate inmatricula pentru ca nu are Euro III (scrie si pe site). Deci chiar daca iei permisul, nu o sa poti sa o inmatriculezi. O sa iti doresti probabil sa poti merge si pe strada cu ea din cand in cand, si o sa iti para rau ca e neinmatriculabila (e valabil si pentru cele de cross) si ca ai dat prea multi bani pentru ce faci cu ea.

 

Pai dealul cam e in spatele casei si de asta momentan nu am nevoie de permis oricum vreau sa folosesc motorul doar pentru endureala

Despre Hyosun ce parere aveti ? E si mai ieftin decat suzuki si mar tenta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde stai tu mai exact in Bucuresti de ai dealul in spatele casei?

In fine, daca chiar nu vrei permis, cel mai ieftin ar fi sa iei o motocicleta de cross neinmatriculabila second hand. Dar te rog, cu acte sa fie :cheers: .

Sa nu iti faci iluzii ca daca iei un Hyosung nou nu o sa trebuiasca sa surubaresti si la el. Eu recomand un cross (japan sau ktm) 4 timpi (>125) pentru inceput, dar s-ar putea sa nu gasesti, caz in care merge si un 125 2t.

 

Despre problema cu DRZul, nu mai comentez. Nici eu nu stiu sigur, si tocmai de aceea nu am insistat ca ar fi asa, aducand ca argument ce scrie pe site. Domnul mareesh, lucratorul in domeniu, nu m-a lamurit deloc, ba chiar m-a bagat el pe mine mai mult in ceata decat am facut-o eu la randul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream la tara ( bunici ) oricum si aici e destul spatiu pentru endureala ( lacul vacaresti )

merci pentru sfaturi , chiar ma gandeam ca daca o sa cumpar un hoysung nou nu o sa am probleme cred ca o sa raman suzuki dr z 125 nu dispun de un buget asa mare si cum moturul asta e destul de ieftin ...

Ar fi interesant si un second o sa ma uit duminica in targ sa vad cum sta treaba

Editat de irafcd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream la tara ( bunici ) oricum si aici e destul spatiu pentru endureala ( lacul vacaresti )

merci pentru sfaturi , chiar ma gandeam ca daca o sa cumpar un hoysung nou nu o sa am probleme cred ca o sa raman suzuki dr z 125 nu dispun de un buget asa mare si cum moturul asta e destul de ieftin ...

Ar fi interesant si un second o sa ma uit duminica in targ sa vad cum sta treaba

 

La lacul Vacaresti poti sa ajungi fara sa mergi pe strada doar daca il ai blocul chiar langa. Eu nu mi-as lua motor din targ. Cauta pe bikeshop, si uite-te intai la ce mobre sunt in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...