Sari la conținut

Intrunire "enduro-sibiu" - Editia A Ii-a


Postări Recomandate

Clubul E.M.A. - Sibiu organizeaza in 7-8 iunie a II-a editie a concursului "Enduro-Sibiu".

Locatia v-a fi probabil aceeasi ca anul trecut, dar vom reveni cu detalii legate de cazare, pret, etc.

Asadar la doua saptamani dupa "Enduro Maniaco Depresiv" de la Valcea, sunteti invitati la Sibiu.

Detalii gasiti si pe www.enduro-sibiu.ro

Iata cateva poze de la prima editie:

post-15906-1203334233_thumb.jpg

post-15906-1203334242_thumb.jpg

post-15906-1203334249_thumb.jpg

post-15906-1203334266_thumb.jpg

Editat de kleiny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

la sibiu dupa catalog:

adelina-prezent -hobby

avocatu-prezent- profi

amidon-prezent- profi

claudiu-prezent-profi

fafa-prezent-profi

gica -prezent-hobby

costea-prezent-hobby

doctoru-prezent-hobby

stef-prezent-hobby

 

s-ar putea:bebelus,andi,roko,andrei,mircea,dragos

 

asa ca berea la rece si tocana pe foc ca venim peste voi..hai care va mai bagati???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clubul E.M.A. - Sibiu organizeaza in 7-8 iunie a II-a editie a concursului "Enduro-Sibiu".

Locatia v-a fi probabil aceeasi ca anul trecut, dar vom reveni cu detalii legate de cazare, pret, etc.

Asadar la doua saptamani dupa "Enduro Maniaco Depresiv" de la Valcea, sunteti invitati la Sibiu.

Detalii gasiti si pe www.enduro-sibiu.ro

Iata cateva poze de la prima editie:

 

 

Salut la data asta mi se pare ca va fi campionatul European de Enduro in gheorgheni. pacat nu!!! :cheers: :huh:

Editat de Patrick boissy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va asteptam cu drag!!!

Promitem distractie maxima, bere la rece si trasee pentru toata lumea.

 

HAI VARA ODATA ! :cheers:

mai confirm participare din slatina,tg jiu si slobozia tot vreo 15 piloti

 

e adevarat ca la hobby va fi anul asta miorita si tziki-tzaki in traseu???ca atfel nu venim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gix prezent pe doua roti

responsabil din partea free bike time cu uleiul de lant

cantitati mari doar pt cunoscatori

nu va feriti de mine

veti simti ceva arzator pe esofag

apa de la ceilalti

feritiva de tibi (sibiu)

uleiul lui de lant are o cifra octanica mult mai mare

la intilnirea de la moto mania ma convis sa dorm in portbagaj pina la vilcea

dar sintem barbati si razboiul nostru se duce pe ripe si noroaie unde cu ajutorul uleiului de lant chiar daca nu reusim oricum terminam sau ne terminam

:) :jump: :P :haha: :) ^_^ :D :lol:

Editat de GIX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Sper ca nu e prea tarziu, dar iata ca revenim cu detalii despre eveniment.

 

Locatia de anul acesta va fi tot pe Valea Sadului, foarte aproape de locul unde a fost anul trecut.

Accesul se face din Sibiu - Cisnadie - Sadu - Raul Sadului (Sat de Vacanta). Detalii pe www.satdevacanta.ro

Cazare - 30 RON pe noapte, conditii bune.

Masa - inca nu am stabilit un pret exact, dar sigur va fi la pret foarte bun.

Taxa de participare este de 90 RON de pilot.

Inscrierile se fac pana cel tarziu vineri (6 iunie), orele 23.

In prima zi traseul va fi impartit in doua categorii, hobby si profi, iar a doua zi o proba speciala.

Traseul va fi marcat cu banda galbena cu Acerbis si portocalie cu KTM, si spray-uri cu vopsea.

 

Rezervari se pot face la numarul de telefon 0721.379.258 - Claudiu.

 

Asadar la doua saptamani dupa Valcea va asteptam la Sibiu. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca v-ati gandit si la astia mai amarati ca noi care venim la hobby...sa ne dam,mai facem o pauza,mai bem o bere,mai bem o bere..mai bem o bere si ne culcam..ca nu mai are rost sa ne dam..de fapt mai bem o bere..sper sa ne trezim pana la premiere..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Traseele sunt aproape gata.

La hobby va fi ceva mai lung decat anul trecut, dar de dificultate medie, astfel incat sa-l poata face toata lumea, indiferent de vreme.

Daca ploua avem variante ocolitoare la portiunile mai grele.

La profi va fi ceva mai scurt si se vor face 2 ture. Asta e bine si pentru participanti, caci la a doua tura vor stii deja traseul.

De asemenea si la profi, traseul este facut sa-l termine toata lumea.

A doua zi, duminica va fi o proba speciala, scurta, nu foarte grea, in teren natural (fara sa construim obstacolele, ne folosim de terenul natural).

Ambele zile vor conta pentru premiere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum ii stiu eu pe sibieni..s-ar putea sa fie mai greu..la profi sigur va fi rupere..astia stiu ce sa pregateasca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum ii stiu eu pe sibieni..s-ar putea sa fie mai greu..la profi sigur va fi rupere..astia stiu ce sa pregateasca..

Nu va fi rupere nici la profi nici la hobby.

O sa va placa traseele, sunt sigur. Sunt prea frumoase ca sa nu va placa :)

 

fata de traseul de hobby de la Valcea acesta cum va fi? (mai greu - mai usor - la fel)

Va fi mai usor decat traseul de hobby de la Valcea, pentru ca nu va fi noroi. Si daca ploua, tot nu va fi noroi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va fi rupere nici la profi nici la hobby.

O sa va placa traseele, sunt sigur. Sunt prea frumoase ca sa nu va placa :)

 

 

Va fi mai usor decat traseul de hobby de la Valcea, pentru ca nu va fi noroi. Si daca ploua, tot nu va fi noroi.

Ptr ca a fost asfaltat inainte de alegeri,deci asfalt uscat...parca asa se zice pe forumu asta ...ups

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr ca a fost asfaltat inainte de alegeri,deci asfalt uscat...parca asa se zice pe forumu asta ...ups

:) :D :) :lol:

 

valcea a confirmat deja oficial la sb..voi???hai sa ne dam ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HOTnews-urile ar fi cam asa:

micii - tocmai i-am cumparat, ii tinem la rece si abia asteptam sa-i punem pe gratar sambata seara.

berea - e multa si rece, nu stiu cum ce o ducem pana acolo ca sunt vreo 8 butoaie, dar gasim noi un camion :blink:

traseele - Paul se lupta cu ele, mituieste ciobanii din zona sa "aiba grija" de marcaje, si zice ca ploaia din ultimaele zile nu afecteaza deloc traseele.

 

In rest... participantii sa vina ca de ei depinde acuma totul. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-15042-1212951833_thumb.jpgpost-15042-1212951878_thumb.jpgpost-15042-1212951917_thumb.jpg

post-15042-1212951964_thumb.jpgpost-15042-1212952019_thumb.jpgpost-15042-1212952051_thumb.jpg

post-15042-1212952083_thumb.jpgpost-15042-1212952107_thumb.jpgpost-15042-1212952173_thumb.jpg

post-15042-1212952228_thumb.jpgconcluzie:

BERE+MICI+TRASEE+CIOBANI MITUITI=ENDUROOOOOOOO

 

M-am intors de 2 ore de la cursa de la sb..CINE NU A AVUT PLACEREA SA VINA SA STIE DE LA MINE CA A PIERDUT ENORM..traseul(hobby)foarte bine gandit si echilibrat a avut de toate(coborari pe torente,urcari,portiuni nisipoase,portiuni de mare viteza,pasune alpina si punctul fulminant o coborare gen tziki-tzaki terminata intr-un rau super vijelios si plin de cascade..marcaje excelente,chek-point-uri bine pozitionate,arbitri pe traseu iar vremea perfecta(17 grade,nor,nici un strop de ploaie)..proba speciala a fost super-tehnica si interesant gandita,sfarsita cu o mlastina care pe parcursul desfasurarii probei s-a adancit cu peste 1 m..

 

in tabara treaba s-a schimbat complet..in loc sa ne lase sa ne odihnim am interpretat fotbal cu cizmele in picioare,karaoke(oltenia versus ardeal),skandenberg(am rupt tot),gratare,berici,ciorba de carne a lui lia(mortala),

concurs de baut bere cu premii si diplome in bere..

 

IESIRE DE NOTA ZECE CU FELICITARI..EMA & FRIENDS AU REUSIT SA TRANSFORME CURSA INTR-UN INTR-UN CHEF MONSTRUOS INTRERUPT DE REPRIZE DE ENDURO..UNITI CA DE OBICEI SI BENEFICIIND DE AJUTORUL OMIPREZENT IN TABARA A CUPLULUI VALI SI LIA A IESIT CEVA CE NOI NU VOM UITA USOR..

 

ps ZIUA INCEPEA CU 1000W DE PHOENIX SI METALLICA...EU PERSONAL NU M-AM MAI SIMTIT ASA BINE DE NU MAI STIU CAND..BRAVO BOBO,CLAUDIU,ROMI..SI RESTUL BAIETILOR PTR CE AU FACUT...SI SPECIAL PTR CLAUDIU,ARATA-LE TUTUROR CA ESTI MAI ''greu " CA MINE SI ORGANIZEAZA INCA UNA LA ANUL..EU INCEP SA IMI FIE DOR DEJA DE VALEA SADULUI....IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHAAAAAAAAAAAAAAA

 

sa nu uit ca deaia sunt roman..la noi la etaj nu a functionat jacuzzi si scarile au scartait ingrozitor ..rusine organizatorilor :) :blink: :laugh: :bigstar:

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...