Sari la conținut

Politia Romana...


big_boy
 Share

Postări Recomandate

Cand vroiam sa ies si eu la plimbare un "shumy" intr-un papuc m-a oprit(a trecut peste linia dubla continua,a vrut sa intre pe strada de pe care ieseam eu,eu am virat drapta k sa il evit si el a luat stanga(asezand masina tot in fatza mea :P :) )si nu am mai putut sa il evit...a trb sa pun jos motorul).Omu foarte relaxat dupa ce m-am ridicat si am pus motorul pe cric a plecat fara sa coboare sau alte chestii,abia am apucat sa ii iau numarul de matriculare...Merg la politie si ce imi zic aia?!?Cat timp nu am intrat in el nu am ce ii face...adica daca eviti un accident care nu este din cauza ta tot u platesti eventualele daune si amenzi...mi se pare o mare idiotenie!!!!!!!

 

Acum stau sa imi caut maneta de frana,sa imi vopsesc capacele... :)

"romania este tara tuturor posibilitatilor"dar din pacate ies numai alea nasoale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E destul de neplacuta situatia de fata.

Instinctul iti spune sa franezi/ocolesti. Dar daca nu exista niciun fel de contact si conservarul pleaca de la locul accidentului :P , nu ai ce sa faci.

Bafta in repararea motorului!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vroiam sa ies si eu la plimbare un "shumy" intr-un papuc m-a oprit(a trecut peste linia dubla continua,a vrut sa intre pe strada de pe care ieseam eu,eu am virat drapta k sa il evit si el a luat stanga(asezand masina tot in fatza mea :P :) )si nu am mai putut sa il evit...a trb sa pun jos motorul).Omu foarte relaxat dupa ce m-am ridicat si am pus motorul pe cric a plecat fara sa coboare sau alte chestii,abia am apucat sa ii iau numarul de matriculare...Merg la politie si ce imi zic aia?!?Cat timp nu am intrat in el nu am ce ii face...adica daca eviti un accident care nu este din cauza ta tot u platesti eventualele daune si amenzi...mi se pare o mare idiotenie!!!!!!!

 

Acum stau sa imi caut maneta de frana,sa imi vopsesc capacele... :)

"romania este tara tuturor posibilitatilor"dar din pacate ies numai alea nasoale

Nu gasesti un martor, maxim doi? Depui plangere le politie insotita de copiile declaratiilor lor si le trimiti prin posta. O sa te cheme la audieri daca faci proba cu martori la ce ai patit! N-au incotro! Bafta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasesti un martor, maxim doi? Depui plangere le politie insotita de copiile declaratiilor lor si le trimiti prin posta. O sa te cheme la audieri daca faci proba cu martori la ce ai patit! N-au incotro! Bafta! :)

 

 

poveste foarte frumoasa

 

 

DAR dupa o singura experienta cu depuneri de dosar, chemari/plimbari la audieri, plimbari cu martorii

 

nu mai vrei sa ai parte de JUSTITIA ROMANA

asa ca cel mai bine iei numarul masinii lui GHEORGHE

suni un prieten...............

afli locatia si rezolvi problema in cuantumul daunei la motor pe masina lui GHEORGHE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu gasesti un martor, maxim doi? Depui plangere le politie insotita de copiile declaratiilor lor si le trimiti prin posta. O sa te cheme la audieri daca faci proba cu martori la ce ai patit! N-au incotro! Bafta! :)

 

 

Asa poate gasi si el martori...Am aflat pe unde sta :) ...ironia sortii face sa stea pe langa mine pe o strada destul de intunecata. :D ..o sa ii fac o "inspectie" la roti cred...Macar moral sa fiu achitat :P

Editat de big_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...