Sari la conținut

Detalii Tehnice Dnepr & Ural


bucur
 Share

Postări Recomandate

Am facut acest subiect pt toti dnepristii care se lovesc de cate o buba si sapa pe net de le ies ochii dupa detalii tehnice.

 

Daca aveti intrebari legate de Dnepre postati-le aici si poate se gasesc dnepristi cu state sa va ajute

 

Incep eu cu shemele electrice:

Prima e de la neprele noi, cu demaror

post-8-1065440373.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am refacut electrica la 3 nipre (eu, MrBIG si Demostene) si la nici una nu m-am inspirat din schemele astea care sunt de kakao. Sunt super complicate. Merge mult mai simplu.

 

Nu le-am tras pe hartie pana acum dar cred ca o sa o fac. Eu am gandit electrica defalcata pe functii: lumini, semnale, aprindere .... etc. Asa o intelegi perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ca sunt prea prost gandite schemele alea originale....astia ca sa puna o semnalizare tre sa treaca curentul prin 3 comutatoare si o sigurantza ....o gramada de noduri in plus...si daca ai un scurt sau un fir intrerupt , inebunesti pana il gasesti.

si eu cred ca o sa renunt la instalatziia originala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am folosit schema orijinala

Cand am timp o sa desenez o schema la instalatia gandita de mine (si pusa in aplicare la cele 3 instalatii de Dnepr pe care le-am facut pana acum... si toate fuctioneaza brici)

In principiu am vrut sa nu se vada matze (ca la instalatia originala), sa fie modulara si sa fie cat mai simpla. Mufele sunt puse intre juguri iar releele sunt ascunse intr-o cutie laterala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...