Sari la conținut

Dificultate In Alegere


KeeNnT
 Share

Postări Recomandate

In primul rand, Buna! (ziua,seara,dimineata) ma numesc Marian, din orasul Constanta,cu varsta de 14 ani (inspre 15) si vreau sa-mi iau un scuter si habar nu am ce sa-mi aleg vreau ceva cu o forma mai frumoasa cu lini fine etc.. nu ma int sa prina 10000kmh vreau sa fie rezistent si bun ptr mine .. nou sau second pana in 2500 RON! nu conteaza daca e chinezarie sau nu scuter sa fie.. multumesc mult ptr raspunsuri! aaa da si daca sunteti amabili si niste site-uri sau poze mi-ar fi de mare folos ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, Buna! (ziua,seara,dimineata) ma numesc Marian, din orasul Constanta,cu varsta de 14 ani (inspre 15) si vreau sa-mi iau un scuter si habar nu am ce sa-mi aleg vreau ceva cu o forma mai frumoasa cu lini fine etc.. nu ma int sa prina 10000kmh vreau sa fie rezistent si bun ptr mine .. nou sau second pana in 2500 RON! nu conteaza daca e chinezarie sau nu scuter sa fie.. multumesc mult ptr raspunsuri! aaa da si daca sunteti amabili si niste site-uri sau poze mi-ar fi de mare folos ...

 

Bai prietne cred ca ai 4 topicuri numai cu intrebarea asta! Ai zis ca iti aduce din Italia RS! Ca ti-ai luat nu stiu ce ... Acu vrei "orice"

 

La 2.500 lei merge sa iti iei o chinezarie ... e buna pt incepatori! Da mai incearca si tu sa folosesti google-ul sau alte site-uri de specialitate cum ar fii bikeshop.ro! Noi iti putem zice sa iti iei Aprilia sau sa iti iei Yamaha, dar poate ti-e nu iti plac si iti iei tot gilera! Uite-te bine la marcile astea: Aprilia, Piaggio, Gilera, Yamaha, Peugeot, MBK ... Sunt motoare bune si accesibile la mana a 2a!

 

Mai invata sa te descurci si singur ca nu iti putem ghici gusturile! :P

 

Bafta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, Buna! (ziua,seara,dimineata) ma numesc Marian, din orasul Constanta,cu varsta de 14 ani (inspre 15) si vreau sa-mi iau un scuter si habar nu am ce sa-mi aleg vreau ceva cu o forma mai frumoasa cu lini fine etc.. nu ma int sa prina 10000kmh vreau sa fie rezistent si bun ptr mine .. nou sau second pana in 2500 RON! nu conteaza daca e chinezarie sau nu scuter sa fie.. multumesc mult ptr raspunsuri! aaa da si daca sunteti amabili si niste site-uri sau poze mi-ar fi de mare folos ...

salut, inca un constantean , viitor scuterist :) , de 2500ron nu poti sa`ti iei decat ceva sh sau o chinezarie ( ce nu recomanda nimeni si ai sa vezi si de ce , scuteru meu :)) , daca totusi vrei nou ,mai pui bani si`ti iei un kymco care o sa te tina in comparatie cu un chinez si arat misto ... iti arat yo de unde ,daca nu ... bikeshop si vezi ca sunt cateva de vanzare prin cta :P numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am doar 2 .. faza cu rs50 a cazut ..deoarece... am mers pe unu (in spate) si mi se pare greu de controlat l-am tinut singur si mai greu.. + iti trebuie 16 ani si curs de legislatie da am unu in cls are kymco din ala de la carr4 are numar casca si nu are treaba.. si bhug dk nu vrei sa-mi raspunzi omeneste nu te mai baga !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am doar 2 .. faza cu rs50 a cazut ..deoarece... am mers pe unu (in spate) si mi se pare greu de controlat l-am tinut singur si mai greu.. + iti trebuie 16 ani si curs de legislatie da am unu in cls are kymco din ala de la carr4 are numar casca si nu are treaba.. si bhug dk nu vrei sa-mi raspunzi omeneste nu te mai baga !

 

:) Ma rog...

 

Mah ti-am raspuns omeneste! Dar ti-am amintit cate topicuri ai de genu ' nu stiu ce sa aleg' !

Eu nu ma bag ... Si ti-am mai zis; chinezarie e buna pentru inceput, dar cand iti e lumea mai draga te va lasa! Si ti-am raspuns ca poti sa optezi pt aprilia, piaggio, gilera, etc!

Ti-am mai zis sa incerci sa te uiti pe bikeshop! Si eu am facut asa cand voiam scuter si habar n-aveam cine e gilera, malaguti... nu mai zic cand am vazut scuter peugeot :)

 

Incearca pe bikeshop! Sigur o sa gasesti ceva calumea!

 

Inca o data... ti-am raspuns cat se poate de amabil! :P

 

Bafta la achizitionare! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal ca nu ai putut sa-l controlezi daca ai doar 14 ani. Nu degeaba scrie in lege: MINIM 16 ANI SI LEGISLATIE SAU PERMIS!!!

Si tu cand esti incepator te apuci sa iei pasageri???!!!! Bine ca nu ati facut un accident.........ca se mai umplea sectiunea accidente cu R.I.P.-uri si fel de fel de floricele.

Nu mai bine iti iei tu o bicicleta? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am doar 2 .. faza cu rs50 a cazut ..deoarece... am mers pe unu (in spate) si mi se pare greu de controlat l-am tinut singur si mai greu.. + iti trebuie 16 ani si curs de legislatie da am unu in cls are kymco din ala de la carr4 are numar casca si nu are treaba.. si bhug dk nu vrei sa-mi raspunzi omeneste nu te mai baga !

 

kymco in carrefour?poate erau facaturi , dar kymco nu erau!!!! nu se gasesc in carrefour metro bla bla ....

 

 

 

--- Mesaj completat în 26 Feb 2008 19:33 -------------

am doar 2 .. faza cu rs50 a cazut ..deoarece... am mers pe unu (in spate) si mi se pare greu de controlat l-am tinut singur si mai greu.. + iti trebuie 16 ani si curs de legislatie da am unu in cls are kymco din ala de la carr4 are numar casca si nu are treaba.. si bhug dk nu vrei sa-mi raspunzi omeneste nu te mai baga !

 

kymco in carrefour?poate erau facaturi , dar kymco nu erau!!!! nu se gasesc in carrefour metro bla bla ....cel putin in cta...

 

 

 

--- Mesaj completat în 26 Feb 2008 19:35 -------------

Pai normal ca nu ai putut sa-l controlezi daca ai doar 14 ani. Nu degeaba scrie in lege: MINIM 16 ANI SI LEGISLATIE SAU PERMIS!!!

Si tu cand esti incepator te apuci sa iei pasageri???!!!! Bine ca nu ati facut un accident.........ca se mai umplea sectiunea accidente cu R.I.P.-uri si fel de fel de floricele.

Nu mai bine iti iei tu o bicicleta? :)

 

acuma vad ca a postat si marius ...de aici poti trage concluzia ca iti trebuie un scuter in 4T , nu 2 .. nu cred ca poti sa`l controlezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat pe bikeshop... si nu prea ... bicicleta am uite http://KeeNnT.hi5.com peste 1000 km k ea..:)) ma rog nu chiar cu ea am mai avut una akm 4-5 ani de fete First-Bike Amandoua... ce pot sa zic cazaturi: cicatrice pe picioru drept..:P) a zis doctoru k nu mai dispare facuta asta vara din cauza : Facem Intrecere pe Alexandru Lapusneanul (dupa Ghiocei k un baiat) si trece masina de gunoi pe strada (eram chiar aproape de iesire) m-am dat aproape de trotuar am apasat frana (in fata un bmw seria 7) frana a sarit deoarece o pusem pe margine ca sa tina mai bine pun picioru jos ma duc si mai aproape de bordura pun picioarele jos dak k picioru drept in bordura ma dezichilbrez culc bicicleta jos o tin si ma tarai 30 cm k fundu si picioru pe pietris..:)) (paltaloni scurti)..:D)

 

Edit: nu am dat drumu la bicicleta si am reusit sa evit intrarea in masina apropo frana a sarit deaorece am tras brusc de ea si pana la capat..

 

--- Mesaj completat în 26 Feb 2008 19:47 -------------
AA DA AI DREPTATE NU CRED K ERAU KIMKO CRED CA RICH-BIKE ORICUM CHINEZARI UN BAIAT DE LA ME DIN CLS A LUAT DE ACOLO (25MIL) SI DE LA INCEPUT NU IA MERS INDICATORU DE BENZINA A SARIT 3 SCARI K EL NU MAI MERGE NICI KILOMETRAJU..:jump:)))))

Editat de KeeNnT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat pe bikeshop... si nu prea ... bicicleta am uite http://KeeNnT.hi5.com peste 1000 km k ea..:)) ma rog nu chiar cu ea am mai avut una akm 4-5 ani de fete First-Bike Amandoua... ce pot sa zic cazaturi: cicatrice pe picioru drept..:P) a zis doctoru k nu mai dispare facuta asta vara din cauza : Facem Intrecere pe Alexandru Lapusneanul (dupa Ghiocei k un baiat) si trece masina de gunoi pe strada (eram chiar aproape de iesire) m-am dat aproape de trotuar am apasat frana (in fata un bmw seria 7) frana a sarit deoarece o pusem pe margine ca sa tina mai bine pun picioru jos ma duc si mai aproape de bordura pun picioarele jos dak k picioru drept in bordura ma dezichilbrez culc bicicleta jos o tin si ma tarai 30 cm k fundu si picioru pe pietris..:)) (paltaloni scurti)..:D)

 

Edit: nu am dat drumu la bicicleta si am reusit sa evit intrarea in masina apropo frana a sarit deaorece am tras brusc de ea si pana la capat..

 

<small>--- Mesaj completat în 26 Feb 2008 19:47 -------------</small><br/>AA DA AI DREPTATE NU CRED K ERAU KIMKO CRED CA RICH-BIKE ORICUM CHINEZARI UN BAIAT DE LA ME DIN CLS A LUAT DE ACOLO (25MIL) SI DE LA INCEPUT NU IA MERS INDICATORU DE BENZINA A SARIT 3 SCARI K EL NU MAI MERGE NICI KILOMETRAJU..:jump:)))))

 

mi`se pare normal ..daca ala isi a scuter ca sa sara scari cu el .... mi`se pare normal sa i`se rupa cablu de km de la roata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
In primul rand, Buna! (ziua,seara,dimineata) ma numesc Marian, din orasul Constanta,cu varsta de 14 ani (inspre 15) si vreau sa-mi iau un scuter si habar nu am ce sa-mi aleg vreau ceva cu o forma mai frumoasa cu lini fine etc.. nu ma int sa prina 10000kmh vreau sa fie rezistent si bun ptr mine .. nou sau second pana in 2500 RON! nu conteaza daca e chinezarie sau nu scuter sa fie.. multumesc mult ptr raspunsuri! aaa da si daca sunteti amabili si niste site-uri sau poze mi-ar fi de mare folos ...

iti pot oferi Malaguti F12 sau MBK Booster sau yamaha neos in banii astia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...