Sari la conținut

Incident Piata Victoriei - Bucuresti [28.02.2008]


Xaiffer
 Share

Postări Recomandate

Postez din nou dupa 24 ore de la evenimentul nefericit a lui "Tic".

Astazi , tot la Piata Victoriei in timp ce ma duceam spre metrou am pus ochii pe o motocicleta (Kawasaki Ninja cred) si ma holbam.La scurt timp am vazut cum motociclistul pierde controlul si pica in curba :|

Nu a patit nimic desi din cate am vazut de la distanta , purta echipament sumar.

A ridicat motorul , a stat putin pe dreapta dupa care si-a continuat drumul.

Nu va pot spune nimic despre numarul de inmatriculare pentru ca eram destul de departe si nu am putut sa vad. Deci? este printre noi patitul ?:burnout:

Multa bafta si un pic de curaj sa ne spui si noua ce ai patit , poate avem ce invata.

 

 

P.S: Evenimentul s-a produs pe la ora 11:10/15

P.S2: Ce aiurea...tot la Piata Victoriei ...tot eu martor... in doar 24h

 

 

L.E: Rog un moderator sa schimbe data din numele topicului. => 28.02.2008 , multumesc !

Editat de Xaiffer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez din nou dupa 24 ore de la evenimentul nefericit a lui "Tic".

Astazi , tot la Piata Victoriei in timp ce ma duceam spre metrou am pus ochii pe o motocicleta (Kawasaki Ninja cred) si ma holbam.La scurt timp am vazut cum motociclistul pierde controlul si pica in curba :|

Nu a patit nimic desi din cate am vazut de la distanta , purta echipament sumar.

A ridicat motorul , a stat putin pe dreapta dupa care si-a continuat drumul.

Nu va pot spune nimic despre numarul de inmatriculare pentru ca eram destul de departe si nu am putut sa vad. Deci? este printre noi patitul ?:crack:

Multa bafta si un pic de curaj sa ne spui si noua ce ai patit , poate avem ce invata.

P.S: Evenimentul s-a produs pe la ora 11:10/15

P.S2: Ce aiurea...tot la Piata Victoriei ...tot eu martor... in doar 24h

L.E: Rog un moderator sa schimbe data din numele topicului. => 28.02.2008 , multumesc !

Mah, cre'ca asta-i soarta ta :burnout: :wave:

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S2: Ce aiurea...tot la Piata Victoriei ...tot eu martor... in doar 24h

 

zi-ne cand mai treci prin pta victoriei, sa evitam zona :crack: :wave:

 

nu te supara, doar glumeam :crack: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol , asta vroiam sa spun :burnout:

Aduc ghinion cand trec pe acolo :crack:

Astazi cand am venit spre casa erau vreo 3 motociclete in intersectie si incercam sa ma abtin sa ma uit cum pleaca de la semafor cu gandul ca mai vad ceva nasol :wave:

 

P.S: Motorul era Verde cu Alb (alb?parca..) dar verde sigur ! asa...pilotul era un tip inalt si parca un pic blond (ori nu am vazut bine de soare) si..cam atat sa vedem poate posteaza:(

Editat de Xaiffer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de'aia nu mai pot eu :burnout:

ideea e ca era dimineata si era ud fix in intersectie...trecuse o masina de udat strada...

Cum zicea si cracky pe un topic, frate nu inteleg de ce uda...ca de spalat oricum nu se spala mizeria din bucuresti...vii frumos de pe strada uscata si intri in curba pe strada uda plina de praf alunecos...

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e pacatos asfaltu ala ma facut si pe mine bici acolo si era sa cad in fata politiei.

devina e jegul de pe el ca nu era mazga dar tot bucurestiul sufera de jeg.

nu o sa mai scapam de noroiul care deja a intrat in textura asfaltului sau chiar sa depus in straturi.

Traiasca firmele de constructii pe ca le doare in paula de noi.

p.s. in Koln cand am fost asta vara se lucra in centru si nu era pic de noroi la iesirea din santier se spalau cu strictete fiecare basculanta si nu pt ca sunt educatii ci pt ca daca ii prinde probabil ca isi vinde basculanta sa plateasca amenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum zicea si cracky pe un topic, frate nu inteleg de ce uda...ca de spalat oricum nu se spala mizeria din bucuresti...

intrebare/afirmatie retorica.

n-ai de unde sa stii de unde incotro se duce shpaga pentru lucrari fara rost, deci nu e nimic de inteles pentru omul de rand.

ne agitam degeaba.

ultimul stinge lumina!

 

--- Mesaj completat în 29 Feb 2008 00:47 -------------

sunt curios cine o sa pice azi (29.02) la Victoriei...

sunt sigur ca o sa ne spuna Xaiffer :crack: :burnout:

sper sa nu fie accident grav.

 

ptiu-ptiu-ptiu... sper sa nu cobesc!

mai ales ca maine am si eu drum cu moto prin pta victoriei :wave:

Editat de jonlup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai , terminati ! Ca astazi vreau nu vreau tre sa trec pe acolo "calare".:crack:

 

> Ar fi prea....prea...sssstttt !!! vorbim diseara :crack:

 

 

P.S: Din cate am vazut (sper sa ma insel) , in fata acestui Kawasaki era un enduro , cel cu kawa s-a inegrit cand a vazut ca ii sta in fata cel cu enduro si probabil a vrut sa ii arate cum iese fum de la toba. Eu cam asta am vazut si ar fi naspa sa inceapa trantele pentru raliuri de bonuri de masa (ca sa nu zic 2 lei) :lol: :burnout: , asa...si cum spuneam , a accelerat puternic ca sa il domine pe cel din fata , s-a ridicat usor pe o roata si pe urma s-a culcat la pamant pe curba :| wtf :wave: sper sa ma insel de treaba asta:(

Editat de Xaiffer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacatoasa mazga aia. Azi intru cu motorul in service, il fac si tot weekendul dau ture numai prin piata victoriei sa vad daca o fi ghinionul asta asa de lipicios. :wave:

 

Xaiffer, sa iei si camera cu tine, ca poate vii si cu ceva imagini filmate!!! :lol:

 

--- Mesaj completat în 29 Feb 2008 12:30 -------------

Pacatoasa mazga aia. Azi intru cu motorul in service, il fac si tot weekendul dau ture numai prin piata victoriei sa vad daca o fi ghinionul asta asa de lipicios. :crack:

 

Xaiffer, sa iei si camera cu tine, ca poate vii si cu ceva imagini filmate!!! :lol:

 

 

nu uita marul :crack:. Golden e bun!!! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: si 1kg de banane si e... :wave: :crack:

Conform procedurii aplicate de acea doamna , trebuie sa avem in trusa medicala MARUL... deci sa nu uitam , MARUL :burnout:

 

Nu... sper sa nu mai vad oricat de usoare ar fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...