Sari la conținut

Modificare Bmw F650


Postări Recomandate

Am Bmw f650 din 98. Acre ceas de masurat timpu în bord. ÂŞtiu că modelele mai vechi au ceas de măsurat temperatura în locu ăla. Cum se poate schimba ceasu ăsta?

 

ÂŞi încă o chestie... S-a gândit careva să pună păcurometru la motor dacă acesta nu e prevăzut cu aÂşa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am Bmw f650 din 98. Acre ceas de masurat timpu în bord. ÂŞtiu că modelele mai vechi au ceas de măsurat temperatura în locu ăla. Cum se poate schimba ceasu ăsta?

 

ÂŞi încă o chestie... S-a gândit careva să pună păcurometru la motor dacă acesta nu e prevăzut cu aÂşa ceva?

Aici descriu americanii cum se pune proba pentru temperatura apei in locul ceasului.

http://faq.f650.com/FAQs/AftermarketInstru...0a%20USA%20F650

Mai simplu ar fi un indicator de temperatura al uleiului, care se pune in loc de joja, si nu mai trebuie modificari majore. Se gasesc pe Loius sau Polo.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Şi încă o chestie... S-a gândit careva să pună păcurometru la motor dacă acesta nu e prevăzut cu aşa ceva?

 

Si inca o chestie ,lumineaza-ma si pe mine ca sunt in ceata ce e ala "păcurometru"!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E dăla de-ți zice câtă păcură mai ai în bidonu dintre craci. Indicatoru de la trabant nu prea e o soluție! (are un băț gradat pe care-l înbulzăÂşti în rezervor Âşi vezi cât se udă)

 

Mă gândeam la adaptat ceva sonde Âşi trăznăi. Ceva de genu tăiat rezervoru frumos Âşi pus o sondă, tras niÂşte fire (2oo fire) Âşi plantat unceas pe undeva prin bord. A încercat cineva ceva de genu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...