Sari la conținut

Ce Sa Aleg?


kmkz
 Share

Postări Recomandate

va salut pe toti !!!

 

in doar cateva zile imi voi achizitiona un scuter sh... dilema cea mare este ca trebuie sa ma hotarasc asupra unui model si nu stiu pe care sa-l aleg... astfel, am creat acest topic cu speranta ca ma vor ajuta si parerile voastre

decizia vreau sa fie in special una bazata pe aspectul scuterului, pretul si datele tehnice nefiind importante pentru mine

 

cele 3 modele sunt: honda joker, honda crea giorno, aprilia habana

 

astept cu interes parerile voastre

 

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica , cel mai bun scuter motor , ar fi Honda cub 50 :cheers: , foarte foarte fiabila , merge in orce conditi , si cu orce fel de ulei :wave: , sau vandut foarte multe modele asta prin ani 60 :D , si acum mai merg :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica , cel mai bun scuter motor , ar fi Honda cub 50 :cheers: , foarte foarte fiabila , merge in orce conditi , si cu orce fel de ulei :wave: , sau vandut foarte multe modele asta prin ani 60 :D , si acum mai merg :cheers:

 

Honda cub nu este scuter ci este motoreta. Are motor in 4T, transmisie pe lant si cutie de viteze.

Am vazut si la noi ceva de genul honda cub: http://www.lifan.com.ro/50q.php sau la firstbike.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda cub nu este scuter ci este motoreta. Are motor in 4T, transmisie pe lant si cutie de viteze.

Am vazut si la noi ceva de genul honda cub: http://www.lifan.com.ro/50q.php sau la firstbike.

 

nu cred ca e in 4 timpi in ani 60 cand a aparut . , si in plus honda ce e original , e total diferit de lifan sau alte cele. :cheers:

 

--- Mesaj completat în 07 Mar 2008 11:43 -------------
despre asta e vorba ..

post-14493-1204882989_thumb.jpg

Editat de sica_sibiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e in 4 timpi in ani 60 cand a aparut . , si in plus honda ce e original , e total diferit de lifan sau alte cele. :cheers:

 

<small>--- Mesaj completat în 07 Mar 2008 11:43 -------------</small><br/>despre asta e vorba ..

Honda Cub a fost de la inceput in 4T:

Honda Super Cub, (originally the Honda C100 or Honda 50) also known as the Honda Cub, is a 49 cc 4-stroke model first manufactured by the Honda Motor Co. Ltd. in 1958, and the biggest selling motor vehicle in history. The Honda 50 triggered the eventual domination of the world motorcycle market by the Japanese, and hence contributed greatly to the rise of their car industry. More than 50 million Honda 50s have been sold worldwide, primarily in Asia, although there were considerable numbers in Europe as well. The model is still in production almost 50 years later.

sursa : http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Super_Cub

Alte detalii tot acolo :wave:

 

 

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e in 4 timpi in ani 60 cand a aparut . , si in plus honda ce e original , e total diferit de lifan sau alte cele. :cheers:

 

<small>--- Mesaj completat în 07 Mar 2008 11:43 -------------</small><br/>despre asta e vorba ..

 

nu e chiar total diferit, iata ce au in comun:

-are cutie manuala cu 3 viteze

-motor in 4T de 49cmc

-roti de 17'' cu spite de otel

-frana pe tambur fata-spate

 

Aspectul e putin diferit dar partea tehnica e la fel. De fapt, chinezii s-au inspirat dupa honda cub.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo!!! alo!!!

 

ce legatura are cubul cu modelele mele?!? :cheers:

 

inca mai astept pareri... pana acum cam multi fani Aprilia... un mic secret: "i'm in love with a joker"

 

grea decizie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alo!!! alo!!!

 

ce legatura are cubul cu modelele mele?!? :D

 

inca mai astept pareri... pana acum cam multi fani Aprilia... un mic secret: "i'm in love with a joker"

 

grea decizie

Offtopic ca de obicei in fiecare thread :lol: Pai daca preferi joker-ul, ia-l pe ala, este tot la fel de fiabil ca orice 2T facut calumea!

 

 

Bafta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
va salut pe toti !!!

 

in doar cateva zile imi voi achizitiona un scuter sh... dilema cea mare este ca trebuie sa ma hotarasc asupra unui model si nu stiu pe care sa-l aleg... astfel, am creat acest topic cu speranta ca ma vor ajuta si parerile voastre

decizia vreau sa fie in special una bazata pe aspectul scuterului, pretul si datele tehnice nefiind importante pentru mine

 

cele 3 modele sunt: honda joker, honda crea giorno, aprilia habana

 

astept cu interes parerile voastre

 

va multumesc

motorul de la Honda ,parerea mea personala e mai bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...