Sari la conținut

Un Pic De Ajutor:)


Robbie
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Am si eu un mic scuter Malaguti F10 si vreau sa intreb daca are careva Cartea de service (sau cum se numete :wave: ), daca stie careva unde as putea gasi curea de transmisie sau marimea/seria ei si care cunoasteti modelul poate aveti o idee de unde as putea sa fac rost de gemuletu` acela din fata farurilor :cheers: !

 

Multumesc anticipat :D si :cheers: asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr curea iti trebuie marimea 16,5x792, se gaseste cam greu, incearca aici poate are http://www.piese-scutere.ro/ eu cand am avut nevoie am luat de la reprezentanta malaguti din bucuresti dar e cam scumpa cam 230 ron asta vara, eram disperat ca nu gaseam. :cheers:, am eu o curea dar e mai subtire e compatibila merge cu ia dar mai mult de 65-70 km/h nu lua.

Geam din fata am eu mia ramasa de la vechiul scuter, dar sunt din galati nu stiu cum sa facem.

Si cartea tehica gasesti aici pe forum, o pun si eu aici ca sa nu mai cauti sau aici http://ursa.irk.ru/manual/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult!

@cosx25: si eu am avut pe ea o curea de yamaha si lua si 80-85 km/h (bine,doar in cazuri de urgenta :D ).

Pai cu gemuletu, da-mi un pm cu un pret si un ID de mess si mai vorbim.(ca am si eu un prieten in galati) si poate rezolvam cumva.

Acum sa vad cum si ce o sa rezolv!Poate de malaguti, poate ceva compatibil :D , dar cred ca originalul nu se compara :wave: .

Mersi mult :cheers: si ne mai auzim! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult!

@cosx25: si eu am avut pe ea o curea de yamaha si lua si 80-85 km/h (bine,doar in cazuri de urgenta :D ).

Pai cu gemuletu, da-mi un pm cu un pret si un ID de mess si mai vorbim.(ca am si eu un prieten in galati) si poate rezolvam cumva.

Acum sa vad cum si ce o sa rezolv!Poate de malaguti, poate ceva compatibil :D , dar cred ca originalul nu se compara :wave: .

Mersi mult :cheers: si ne mai auzim! :cheers:

 

tiam dat PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai stie careva ceva? Cam ce curele ai fii compatibile?:D...

:D

 

--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 14:29 -------------
Care stie masura exacta? eu stiu ca aici lipseste ceva 16,5x792? sau nu stiu eu bine? :lol: va rog sa imi spuneti ca sa ma duc la magazin sa intreb :D

 

--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 14:33 -------------
hai va rog ca vreau acum sa merg sa rezolv azi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...