Sari la conținut

Intalnirea Transalpistilor Din Romania 2008


Korben
 Share

Postări Recomandate

In perioada 1-3 august 2008 nu este programata nicio intrunire

Propunerea mea si a altor transalpisti este ca in aceasta perioada sa ne intalnim cat mai multi posesori de TA

Locatia ar putea fi langa Rasnov (BV) la o cabana care se numeste Golomos

 

Cine are detalii despre o eventuala restrictionare a accesului din motive ecologice sau de alta natura, e rugat sa ne anunte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu exista nici o restrictionare in acea zona (Rasnov). Pt. mai multe amanunte despre locatia propusa gasiti pe www.transalp.ro (vezi semnatura lui Korben).

Cum am scris si acolo sunt binevenite si alte propuneri.

Cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada 1-3 august 2008 nu este programata nicio intrunire

Propunerea mea si a altor transalpisti este ca in aceasta perioada sa ne intalnim cat mai multi posesori de TA

Locatia ar putea fi langa Rasnov (BV) la o cabana care se numeste Golomos

 

Cine are detalii despre o eventuala restrictionare a accesului din motive ecologice sau de alta natura, e rugat sa ne anunte

Putem sa incepem inscrierile? bazati-va si pe mine. Eu stau in Sacele si nu stiu daca voi dormi in cabana dar voi fi acolo.

Daca pot ajuta cu ceva avand in vedere ca sunt mai aproape, cu placere.

Vali 0724027648 sau id: parapantistul

Editat de parapantistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca-i bine! Pana acum suntem 7 interesati (korben, sisoie, fade2black,vest,ghostrider_fl, shaman parapantistul) si timp mai e destul. Daca ne hotaram si asupra locatiei e perfect.

Deci cine este pentru aceasta locatie sau are alta propunere sa zica aici sau pe www.transalp.ro.

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu... daca vom fi destui...

Pai cu cât se bagă mai mulți cu atât ne apropiem de "destui"

Deci dacă vrei să fim destui, bagă-te

Am stabilit limita listei la plus infinit :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi e cam departe in timp facuta programarea asta... m-as baga si io. Cre' ca trebuie vorbit si cu Titi (proprietarul cabanei) pentru a ne asigura ca avem loc in we ala in cabana... si ar trebui sa ne strangem macar 25 de oameni (cam asta-i capacitatea cabanei).

 

Pan'atunci :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Desi e cam departe in timp facuta programarea asta...

De relația cu propitaru cabanei se ocupă sisoie

Am ales să "organizez" această întâlnire atât de devreme pentru ca toți cei care eventual ar fi interesați să afle despre ea, dar mai ales pentru că in perioada 1-3 august nu era programata nici o altă intrunire :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine ! Sa vedem ce se mai intampla pana atunci ... posibil sa imi fac prezentza :ok: ! In principiu ma incanta :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca-i bine! Pana acum suntem 7 interesati (korben, sisoie, fade2black,vest,ghostrider_fl, shaman parapantistul) si timp mai e destul. Daca ne hotaram si asupra locatiei e perfect.

Deci cine este pentru aceasta locatie sau are alta propunere sa zica aici sau pe www.transalp.ro.

:(

 

daca in perioada respectiva nu voi fi plecat prin alte zone, ma bag si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se prea inghesuie lumea ... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
locatia ii super ok...aproape de cabana sunt cheile Rasnovului...se poate sari cu coarda...eu rog sa fiu scris pe lista...se merge...:lol:

 

 

si de la Campina vine un transalp...locatia e super,drum neasfaltat si forestier cam 10-15 km pana la poalele bucegilor si de acolo

in 2 ore de mers pe jos vizitati si cabana Malaiesti, asa ca nu merita ratata ocazia

 

cat despre bungee avem ceva pile si pe acolo... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si de la Campina vine un transalp...locatia e super,drum neasfaltat si forestier cam 10-15 km pana la poalele bucegilor si de acolo

in 2 ore de mers pe jos vizitati si cabana Malaiesti, asa ca nu merita ratata ocazia

 

cat despre bungee avem ceva pile si pe acolo... :(

te-am bagat si pe tine la socoteala ....cand am zis doua Transalp-uri :moto: tu sa-ti iei permisul si apoi mergem.... :moto: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-am bagat si pe tine la socoteala ....cand am zis doua Transalp-uri :moto: tu sa-ti iei permisul si apoi mergem.... :moto: :)

 

 

IL CAR CU ROABA SI TOT VIN, :(

VINE SI PERMISUL ZILELE ASTEA ,

PANA ATUNCI NUMAI BINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

eu as veni si eu insa la bibania mea nu cred ca e chiar indicat sa merg...

 

mi-am luat permisul anul trecut, m-am dat o perioada pe un rebel de 125 si de vineri sunt pe un transalp nou nout ;)

 

mai am insa mult de invatat si cred ca nu prea e de nasul meu o distanta atat de mare, desi nu pot sa zic ca nu ma atrage ;)

 

daca gasiti locatii ceva mai apropiate de nivelul meu de biba-lux as veni

 

multumiri si s-auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:(

salutare

 

eu as veni si eu insa la bibania mea nu cred ca e chiar indicat sa merg...

 

mi-am luat permisul anul trecut, m-am dat o perioada pe un rebel de 125 si de vineri sunt pe un transalp nou nout :P

 

mai am insa mult de invatat si cred ca nu prea e de nasul meu o distanta atat de mare, desi nu pot sa zic ca nu ma atrage :rolleyes:

 

daca gasiti locatii ceva mai apropiate de nivelul meu de biba-lux as veni

 

multumiri si s-auzim de bine

 

Salut prietene,

In primul rand felicitari pentru Transalp-ul nou. Probabil esti primul cu asa ceva, sau ma rog primul care o anunta.

Pune o poza "sa se bucure si ochii nostri" :)

Intalnirea e pe 1-3 August , in principiu mai ai 2 luni si jumatate sa acumulezi ceva experienta. Pana la Rasnov nu e .... turul Europei.

Fa bine de baga niste kilometri asa incetisor, si te prezinti la munte ca ai de udat trofeul :D

Vezi ca din Buc vin mai multi cu TA-uri , unii chiar cu experienta in "ocrotirea incepatorilor" ...aka radu_eti , sunt convins ca te cara si pe tine .... :D

 

Te-am provocat suficient ? Hai noroc si sa ne vedem sanatosi si voiosi pe drumuri.

 

:o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

nu de provocat e vorba, ci de experienta, iar din cate am intrebat la farmacie nu au pastile de 300 km de mers pe motor :D

 

merg cu ea la uzina in fiecare zi, insa drumurile de afara nu se compara cu uzura din oras, ca sa nu mai zic de viteza

 

oricum multumesc pentru incurajare, am uploadat si niste poze, iti pot spune ca e intr-adevar brici :rolleyes: , probabil ca stii mai bine decat mine

 

zici ca ma poate cara cineva pana acolo? poate sa si bea in locul meu :( ?

post-20920-1211290019_thumb.jpg

post-20920-1211290026_thumb.jpg

post-20920-1211290035_thumb.jpg

post-20920-1211290042_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...