Sari la conținut

Plimbare La Piatra Verde, De 8 Martie


Postări Recomandate

O mica plimbare azi, la Piatra Verde, cu 2 prieteni motociclisti, Parapantistul (pe forum) si Andrei din Galazti insotzit de prietena lui. Adika o Afrikana, un Transalp si un Kawasaki Ninja. De aceea nu am plecat si pe off road, desi ne doream. Poze si alte comentarii o sa mai pun maine, adika azi ca e trecut de ora 12, dupa ce le prelucrez putzin, pentru ca au 3 mega fiecare poza si imi ia o vesnicie sa le pun. Daca stitzi vreun programel care sa faca resize la poze, va sunt recunoscator, ca mie cu Photoshopul imi ia mult timp. Bye!

 

Era sa uit, azi cred ca fac iar o tura spre Siriu. :D

post-3626-1205023931_thumb.jpg

post-3626-1205024359_thumb.jpg

post-3626-1205025418_thumb.jpg

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ca mie cu Photoshopul imi ia mult timp....

 

Nu stiu ce Photoshop ai, dar ar trebui sa aiba o optiune "Automate" care printre altele stia sa faca "Web Photo Gallery". Ii spui care e folder-ul sursa unde sunt pozele mari, care e destinatia si ii spui si ce dimensiune sa aiba imaginile micsorate, dupa care face singur tot. Face si niste pagini de web cu ocazia asta, dar pe tine te intereseaza numai pozele micsorate. Alea arata la fel ca si cum le-ai prelucra pe rand cu "Save for web".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica plimbare azi, la Piatra Verde, cu 2 prieteni motociclisti, Parapantistul (pe forum) si Andrei din Galazti insotzit de prietena lui. Adika o Afrikana, un Transalp si un Kawasaki Ninja. De aceea nu am plecat si pe off road, desi ne doream. Poze si alte comentarii o sa mai pun maine, adika azi ca e trecut de ora 12, dupa ce le prelucrez putzin, pentru ca au 3 mega fiecare poza si imi ia o vesnicie sa le pun. Daca stitzi vreun programel care sa faca resize la poze, va sunt recunoscator, ca mie cu Photoshopul imi ia mult timp. Bye!

 

Era sa uit, azi cred ca fac iar o tura spre Siriu. :D

 

 

Poti folosi IrfanView, merge foarte repede si e extrem de usor de folosit pt resize.

http://www.irfanview.com/main_download_engl.htm

 

Mergi la File -> Batch Conversion / Rename

Selectezi ce poze vrei si destinatia lor. Ai acolo jos 2 butoane: Options unde pui calitatea la care vrei si Advanced Options. Musai sa setezi "Use Resamble function" si "Preserve aspect ratio" si in rest te descurci.

 

Sa mai vedem poze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzumesc mult. Nu citisem tutorialul.

O sa le prelucrez mai tarziu ca acum plec la plimbare. O zi frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...