Sari la conținut

Ajutor Pentru Inmatriculare Scuter La Primarie


ionut73
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

Am un kymco de 50 cmc pe care l-am luat nou acum un an dar nu l-am inmatriculat la primarie.

intrebarea 1- stie cineva vreun baiat care se ocupa de astfel de inmatriculari pentru un comision?

daca nu aveti raspuns la intrebarea 1, treceti la urmatoarea :D

intrebarea 2 - poate cineva sa-mi explice in detaliu care sunt pasii pentru inmatriculare?

 

Dau bere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am un kymco de 50 cmc pe care l-am luat nou acum un an dar nu l-am inmatriculat la primarie.

intrebarea 1- stie cineva vreun baiat care se ocupa de astfel de inmatriculari pentru un comision?

daca nu aveti raspuns la intrebarea 1, treceti la urmatoarea :D

intrebarea 2 - poate cineva sa-mi explice in detaliu care sunt pasii pentru inmatriculare?

 

Dau bere :D

Raspuns la intrebarea 1: Habar nu am.

Raspuns la intrebarea 2: /index.php?...st&p=852955 Ai aici pas cu pas :lol:

 

 

Bafta! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci VladuL :crack:

maryus, cand aud de "suna la o institutie de stat" imi vine sa emigrez brusc :blbl:

 

inca o intrebare pentru cine se pricepe - scuterul e luat pe firma mea. Firma e inmatriculata in Pitesti, eu sunt actionar unic si am domiciliu in buletin in bucuresti. Daca aduc actele firmei care dovedesc ca indirect scuterul e al meu, e Ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e o chestie: mai nou se inmatriculeaza la primaria de sector, asa ca difera de la primarie la primarie. Eu stau in sectorul 5 si nu cred c-a mai inregistrat cineva scuter in sectoru' "care este", ca se uitau cam ciudat alea la mine cand m-am dus cu actele...

 

Ce conteaza cel mai tare e ca nu se mai platesc taxele in conturile primariei generale, ci sunt conturi separate. Mie mi-au zis ca platesc taxele cand imi termina numerele (30 zile lucratoare in cazul meu... FFS !)

 

Despre partea cu sunatul, eu am dat un telefon si a fost destul de cooperanta persoana de la telefon... deci poti incerca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...