Sari la conținut

Manuale Moto


Postări Recomandate

Cautand manual pentru motorul meu, am gasit foarte multe alte manuale pt. moto. Le-am downloadat pe toate in ideea ca voi putea ajuta la un moment dat e cineva aflat la anaghie.

 

Sunt prea multe manuale ca sa pot sa la insir aici, cred ca sunt peste 200.

Imi e si foarte greu sa le sistematizez, din lipsa de timp. Dar imi puteti spune ce va trebuie, iar in cazul in care am o sa caut o modalitate de le trimite, cele mici pe email, cele mari pe messenger. Daca cineva are un ftp pe care l-am putea folosi pentru asta, ar fi si mai bine.

Nu stau foarte mult timp pe net, dar seara intru aproape in fiecar ezi, asa ca raspunsurile de obicei le veti primi cel tarziu a doua zi.

 

Cine ma poate ajuta cu un manual de reparatie, nu cel de service care explica mai mult demontarea si montarea diverselor componente, ci cel cu cote si reglaje pentru Yamaha Virago XV 125, m-ar ajuta foarte mult. Pentru ca pe asta nu l-am gasit inca :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca e deja un topic deschis de manuale care are 26 de pagini.

Daca esti dispus sa platesti incearca la un dealer. Eu de exemplu aveam ocazia sa iau pt. un CBF250 un manual din Anglia dar ma costa vreo 80 lire asa ca am mai cercetat si am gasit varianta in portugheza pt. ca de fapt in Brazilia se produce motorul asta dar sub alta denumire. Am gasit manualul proprietarului, manualul de service si documentatia de asamblare unde fiecare piesa are un cod si iti arata cum si unde se monteaza fiecare surub/piesa.

La o cautare pe google am gasit asta legat de Virago:

http://www.biker.ie/forum/showthread.php?t=23303

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

ai gasit cunva manualul de reparatie pt suzuki gsxr600 srad<97 carburatie>

Ti-as ramane dator

 

gsxr600 doar 2001-2003. e injectie. sorry

 

 

 

--- Mesaj completat în 15 Mar 2008 14:23 -------------

Eu caut un manual pt BMW F650 Classic (Funduro). Nu se gaseste nicaieri!!!! Ma poate ajuta cineva? Nu Stiu cat ulei intra in el! Si mai multe chestii! :blbl:

 

am doar unul de, F 650 GS, parca din '99

 

--- Mesaj completat în 15 Mar 2008 14:26 -------------

spune siteul macar!

 

eu nu le-am luat de pe site-uri, asa ca nu am ce site sa-ti spun. le-am adunat de la diversi altii. le-as pune pe un site dar nu stiu unde. sunt peste 20Gb.

mi-ar fi mult mai usor sa vada fiecare ce-i trebuie, decat sa caut eu de fiecare data.

 

--- Mesaj completat în 15 Mar 2008 14:27 -------------

ai si bmw r 1200gs

 

 

am doar BMW K 1200 RS, manualul din 2001

 

--- Mesaj completat în 15 Mar 2008 14:28 -------------
oricum, linkul asta e foarte tare.

http://www.carlsalter.com/motorcycle-manuals.asp

folositi-l :crack:

Editat de star defender
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...