Sari la conținut

Romanian Extreme Adventure Buzau


Postări Recomandate

Domnilor (cum ar zice Floyota :blbl: )

 

Intre 29 iunie si 5 iulie se va desfasura, zic eu, cea mai misto cursa din an - Romanian Extreme Adventure Buzau. Floyota si gasca din Buzau au invatzat deja multe din ultimele 2 editii si anul asta ne promit o aventura de neuitat. 7 zile de enduro adevarat in zona Buzaului, cu trasee adevarate, tabere cu toate utilitatile in mijlocul naturii si nu in ultimul rand ... distractie! :crack:

 

La moto vor fi 2 clase - Open si Extrem. Anul trecut extreme-ul a fost undeva cam ca la clasa B de la enduro insa cel mai mare challenge a fost navigatia, nu traseul. Anul asta am un feeling ca va fi mai greu - cand o sa am mai multe detalii o sa postez. Se va merge in echipe de 2. Navigatia se va face pe track de GPS compatibil Garmin.

Din motive logistice, organizatorii au limitat inscrierile la un numar total de 100 de motociclete.

Mai multe detalii (inclusiv taxele) in curand pe www.romanianextremeadventure.ro

 

Deci, domnilor :D , spargeti pusculita, alegeti coechipierii, antrenati-va si ne vedem la Buzau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

s-a stabilit si taxa de participare - 450E de competitor.

http://romanianextremeadventure.ro/the_pri.../_payments.html

 

Pare mult, insa daca tii cont de ce ti se ofera in banii astia eu zic ca merita:

Route, Technical Park and Bivouac management

3 nights hotel accomodation

catering during all the competition

diplomas and prizes

promotionals

awarding prize ceremony

festive dinner and party

event’s 40’ movie on DVD support

 

Eu am iesit sambata la prima tura. Daca am timp sa ma antrenez ma bag la extrem. Daca nu stau cuminte la open. Mai am putin timp sa ma decid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tentant

mai greu cu 7 zile chiul de la munca

dar nici cu bani nu sinteti lezne

sper sa ajung si eu daca imi gasesc coechipier sau fara

totusi incearca o prezentare in romana ca unu ca mine citeste cu dictionarul in mina

daca va trebuii sa merg cu dictionarul pe ghidon linga GPS ca sa pot citii marcajele am puso

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tentant

mai greu cu 7 zile chiul de la munca

dar nici cu bani nu sinteti lezne

sper sa ajung si eu daca imi gasesc coechipier sau fara

totusi incearca o prezentare in romana ca unu ca mine citeste cu dictionarul in mina

daca va trebuii sa merg cu dictionarul pe ghidon linga GPS ca sa pot citii marcajele am puso

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam mare cresterea fata de anii trecuti. Si ca timp si ca bani. Parca m-as baga, ca e de traditie, dar o sapt?

Un program concret exista, Ionut?

 

Vezi programul pe site Floricele http://romanianextremeadventure.ro/program...ure_trophy.html

 

Da, nu-s putini bani, dar pentru cine are banii astia sigur merita. Eu m-am inscris la extrem. Daca nu reusesc sa ma antrenez ca lumea pana atunci o sa ma dau la open. Inca nu stiu cu cine fac echipa. O sa vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi programul pe site Floricele http://romanianextremeadventure.ro/program...ure_trophy.html

 

Da, nu-s putini bani, dar pentru cine are banii astia sigur merita. Eu m-am inscris la extrem. Daca nu reusesc sa ma antrenez ca lumea pana atunci o sa ma dau la open. Inca nu stiu cu cine fac echipa. O sa vad.

E de cautat sponzori .Taxa ,consumabile plus alte cheltuieli ,fara sponzori e cam mare investitia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Moka vrea toata lumea :D Daca ar costa 100 de euro ar veni si toti cei care au cbr-uri and company. O saptamana de papa bun, cazare, spectacol..... cu doi lei. Intrebarea e : cine merge in padure la recuperare dupa petrecareti.

Competitiile de un anumit nivel trebuie sa si cearna intr-un anume fel participantii. Intunirile sunt pentru toti, competitiile, cel putin unele dintre ele, pentru ..... ;) ;) :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moka vrea toata lumea :) Daca ar costa 100 de euro ar veni si toti cei care au cbr-uri and company. O saptamana de papa bun, cazare, spectacol..... cu doi lei. Intrebarea e : cine merge in padure la recuperare dupa petrecareti.

Competitiile de un anumit nivel trebuie sa si cearna intr-un anume fel participantii. Intunirile sunt pentru toti, competitiile, cel putin unele dintre ele, pentru ..... :moto: :blbl: :moto:

CAZARE?, daca se asigura cazare, face toti banii. dar daca nu, la cort in tabara nu stiu ce sa zic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moka vrea toata lumea :) Daca ar costa 100 de euro ar veni si toti cei care au cbr-uri and company. O saptamana de papa bun, cazare, spectacol..... cu doi lei. Intrebarea e : cine merge in padure la recuperare dupa petrecareti.

Competitiile de un anumit nivel trebuie sa si cearna intr-un anume fel participantii. Intunirile sunt pentru toti, competitiile, cel putin unele dintre ele, pentru ..... :moto: :blbl: :moto:

Ai dreptate cand spui de efortul organizatorilor. Sunt perfect de acord cu tine, dar sa stiti ca exista multi care si-ar dori sa vina da.... asta e. Pe de alta parte sunt totusi atatea zile si atata munca din partea celor care se ocupa de cursa. Felicitari pentru ce faceti si eu va invit la inceputul sezonului la cursa enduro de la Cluj: /index.php?showtopic=202416

Dan Morar Cursa Transilvania 2 Race Etapa de Campionat national de enduro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

maine e ultima zi pentru inscriere la 350E. Care sunteti hotarati grabiti-va sa platiti ca e pacat sa dati mai mult.

Eu mi-am gasit si coechipier - pentru o saptamana o sa fiu Janos73 :) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...