Sari la conținut

Cine A Fost Ieri La Test Drive Endurro Cross?


Postări Recomandate

Am trecut ieri pe acolo si am facut si niste poze. Foarte frumos din partea organizatorilor de a organiza un test drive pentru cei amatori de endurro cross. Multi au avut ocazia sa incerce pe pielea lor cum este senzatia de a merge pe un KTM.

Cei care au fost si au incercat senzatia,pot lasa aici niste comentarii.Mersi.

 

 

--- Mesaj completat în 17 Mar 2008 11:09 -------------
Am incercat sa bag niste poze dar se pare ca nu merge.:crack:

Editat de echipamentemoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost eu ieri la ciolpani..a fost fain...aveai la dispozitie un ktm 200 2t destul de vechi.un ktm 525 4t si un ktm 450 4t. In schimb nu aveai voie sa te plimbi decat intr-un tarc mic cu obstacole de genul : buturugi..cauciucuri..pietre...rampe de sarit.. A fost fain..eu m-am dat cu 200 2t si mi-a placut..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am fost, am vazut, am macat micul, am transpirat, am calarit capra (450), am dat-o jos, am fost la spital, acum sunt in recuperare, ....nimic grav, totusi, o zi implinita in cele din urma!

 

binevenita initiativa celor de la Motomania de a pune la dispozitie cateva dintre KTM-urile lor noi pentru test. In plus, demonstratiile veteranilor si ale celor doi frati campioni (nu mai stiu cum ii cheama, se dau pe yamaha), au fost la inaltime. Am descoperit si noul teren de incercare ptr. masini de rally-raid + ATV al lui Titi Aur, foarte bine facut.

 

Pe circuitul de concurs nu aveai voie sa te dai daca nu erai sportiv (adica endurist cu vechime si cunostiinte), pentru amatori intradevar a fost pus la dispozitie terenul mic, de antrenamente. Suficient, as zice eu. oricum s-au produs cateva accidente (nu grave), ca vreo jumatate dintre amatori au cazut..., eu prima pe lista!

 

A fost bine dar putin. Mai vrem!

 

Si cateva poze "incriminatoare" :rusinica:

post-17655-1206024325_thumb.jpg

post-17655-1206024455_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am fost, am vazut, am macat micul, am transpirat, am calarit capra (450), am dat-o jos, am fost la spital, acum sunt in recuperare, ....nimic grav, totusi, o zi implinita in cele din urma!

 

binevenita initiativa celor de la Motomania de a pune la dispozitie cateva dintre KTM-urile lor noi pentru test. In plus, demonstratiile veteranilor si ale celor doi frati campioni (nu mai stiu cum ii cheama, se dau pe yamaha), au fost la inaltime. Am descoperit si noul teren de incercare ptr. masini de rally-raid + ATV al lui Titi Aur, foarte bine facut.

 

Pe circuitul de concurs nu aveai voie sa te dai daca nu erai sportiv (adica endurist cu vechime si cunostiinte), pentru amatori intradevar a fost pus la dispozitie terenul mic, de antrenamente. Suficient, as zice eu. oricum s-au produs cateva accidente (nu grave), ca vreo jumatate dintre amatori au cazut..., eu prima pe lista!

 

A fost bine dar putin. Mai vrem!

 

Si cateva poze "incriminatoare" :crack:

 

tu ai avut mare noroc sa scapi asa usor la tranta aia... :rusinica: ...trebuie totusi sa tragi o concluzie: este un sport care necesita pregatire mai multa ca plimbatul cu motoreta pe strada si echipament necesar OBLIGATORIU! in rest daca ti-a placut astept sa te vad pe la ciolpani.....

 

pt motomania: excelenta ideea dar oricum usor inconstienti sa lasati motoretele asa putin asistate chiar pe mana unor oameni fara experienta si echipament. au fost cateva dati cand am crezut ca-mi zboara 525-ul in dinti cu tot cu pilot... :crack: . oricum felicitari si sunc convins ca data viitoare va fi mult mai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ai avut mare noroc sa scapi asa usor la tranta aia... :rusinica: ...trebuie totusi sa tragi o concluzie: este un sport care necesita pregatire mai multa ca plimbatul cu motoreta pe strada si echipament necesar OBLIGATORIU! in rest daca ti-a placut astept sa te vad pe la ciolpani.....

 

pt motomania: excelenta ideea dar oricum usor inconstienti sa lasati motoretele asa putin asistate chiar pe mana unor oameni fara experienta si echipament. au fost cateva dati cand am crezut ca-mi zboara 525-ul in dinti cu tot cu pilot... :crack: . oricum felicitari si sunc convins ca data viitoare va fi mult mai bine!

 

* perfect adevarat! experienta asta imi va folosi muuuulta vreme. Eu nu-s o persoana inconstienta, dar duminica chiar am fost in necunostiinta de cauza. Asta pentru ca nimeni nu a avut timp (sau disponibilitate) sa-mi spuna. Eu am intrebat, dar....

 

:crack:

 

P.S. Am sa mai vin la Ciolpani cand fac rost de echipament. Capra inca nu am, probabil ca voi "profita" de prieteni :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehehehe..mi-a placut faza unui coleg "era sa imi zboare 525-ul in dinti cu tot cu pilot..."

riscul meseriei ..dar si inceputul are farmecul lui(atata timp cat nu se lasa cu spitalizari)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* perfect adevarat! experienta asta imi va folosi muuuulta vreme. Eu nu-s o persoana inconstienta, dar duminica chiar am fost in necunostiinta de cauza. Asta pentru ca nimeni nu a avut timp (sau disponibilitate) sa-mi spuna. Eu am intrebat, dar....

 

:crack:

 

P.S. Am sa mai vin la Ciolpani cand fac rost de echipament. Capra inca nu am, probabil ca voi "profita" de prieteni :crack:

 

trebuie sa iti aduci aminte ca ai cazut urmand sfatul prietenului tau..."da gaz in varful rampei!"....chestiile alea se invata putin cate putin...dar dupa tranta sunt sigur ca data viitoare o vei lua mai usor...oricum felicitari pentru curaj!...stiu o gramada de baieti care nu ar fi avut tupeu nici macar sa incerce sa sara rampa aia....si daca inca nu ai capra ai face bine sa incerci sa iti procuri una pentru ca distractia pe offroad nu se compara cu aia de pe strada.....atata timp cat nu stii sa te dai foarte bine pe strada :rusinica: ... si oricum este mai putin periculos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, chiar vreau sa imi iau o capra, cred ca la anul asta va fi prima achizitie pe lista! (deja incep sa tai din "necesarul" de parfumuri, pantofi, posete, etc. :crack: ). Nu stiu cum e cu distracta pe off-road, insa sentimentul ala de "no limit" este foarte puternic si exact ce imi trebuie, ca sa ma potolesc, pe urma, cu nebuniile astea, ca deja am bagat familia in "trepidatii".

eu n-am sarit rampa, am trecut inceeeet peste ea, adica am traversat-o :rusinica: Dar data viitoare tot o sar :crack:

 

pe strada, ce sa zic, mi-am luat chopperul ca sa plec pe drumuri lungi si lejere, sa admir peisajul de pe ...marginea lui, dar cred ca cu enduro creste si admiratia, pentru ca esti dintr-o data in mijlocul naturii si te iei la tranta cu toate fortele ei :crack: Ce poate fi mai frumos!? ...mai putin periculos? aaaa, daaa! ...pentru unii poate, eu nu pot sa spun asta, cu Intruderul nu am cazut niciodata, prima mea cazatura a fost asta de duminica, off-road :crack:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* da, chiar vreau sa imi iau o capra, cred ca la anul asta va fi prima achizitie pe lista! (deja incep sa tai din "necesarul" de parfumuri, pantofi, posete, etc. :crack: ). Nu stiu cum e cu distracta pe off-road, insa sentimentul ala de "no limit" este foarte puternic si exact ce imi trebuie, ca sa ma potolesc, pe urma, cu nebuniile astea, ca deja am bagat familia in "trepidatii".

eu n-am sarit rampa, am trecut inceeeet peste ea, adica am traversat-o :rusinica: Dar data viitoare tot o sar :crack:

 

pe strada, ce sa zic, mi-am luat chopperul ca sa plec pe drumuri lungi si lejere, sa admir peisajul de pe ...marginea lui, dar cred ca cu enduro creste si admiratia, pentru ca esti dintr-o data in mijlocul naturii si te iei la tranta cu toate fortele ei :crack: Ce poate fi mai frumos!? ...mai putin periculos? aaaa, daaa! ...pentru unii poate, eu nu pot sa spun asta, cu Intruderul nu am cazut niciodata, prima mea cazatura a fost asta de duminica, off-road :crack:

nu stiu cum ai trecut tu rampa incet ca eu te-am vazut direct pe o roata dupa care ai venit pe roata fatza (pe care evident ai blocat-o), ai cazut si ai avut noroc ca nu a venit si motoreta peste tine.

am sa iti explic de ce e mai sigur pe offroad si de ce nu ai cazut pana acum cu intruder-ul:

 

1. pamantul e mai moale decat asfaltul

2. in offroad cazi doar datorita greselilor tale si nu da nimeni peste tine

3. in offroad mergi cu viteze mici in general....mai mici...

4. cu intruder-ul nu ai sarit nimic, nu te-ai dat pe o roata (a dubii ca merge) si nici nu cred ca te dai cu el la limita. cand o sa incepi sa faci una din astea o sa iti creasca si sansele sa cazi; in plus nu stiu ce surprize poate sa iti ofere acceleratia intruderului...in comparatie cu 450-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...