Sari la conținut

Plimbare La Munte : Buc. , Siriu , Sacele , Cheia , Buc.


Marat
 Share

Postări Recomandate

Daca nu pleaca toata lumea la bulgari in acest wekend , poate ne adunam cativa pentru o excursie la munte , cu multe curbe si peisaje romanesti . Eu merg nici tare nici incet , nu am un plan detaliat al opririlor si daca nu mai vine nimeni...plec singur :rusinica: Traseul este in principiu cel din topic adica : Buc , Buzau ,Siriu , Sacele , Cheia ,Ploiesti , Buc. Sunt cam 480 de km din care 50% serpentine. Locul de intalnire , undeva la iesirea din Buc spre Buzau , astept propuneri. Ora 9 , 9 30 pentru a merge lejer toata ziua, cu pauza de masa.Voi vedea daca mai vine cineva abia maine seara (cred ca pana atunci nu mai ajung pe site) , deci sunt de acord cu orice loc de intalnire stabilit.

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: eu as merge dar nu prea as mai vrea sosea, ...., motorul tau nu prea suporta noroi si gropi si pietre si ... . E frumos traseul pe care l-ai expus dar prin Sirui pe acolo daca dau o fuga pana pe varf se supara cineva (din cei care vor merge) ???

In fine nu conteaza, dar ora de plecare trebuie sa fie cam 8.00 asta ca sa nu se alerge si noaptea sa ne prinda mai aproape de Bucale.

Vorbim . :rusinica: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnirea la METRO (cel de la iesirea spre Urziceni , Buzau) intre 8 si 8 30 .

......

Vulture , daca nu-i prea frig sau noroi iesim si putin pe alaturi , daca nu te astept pe acolo.

....

Vremea este acceptabila , cer variabil si 12 grade la BV , 17 la Buc. Se pare ca saptamana viitoare va fi si mai frig asa ca haideti acuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti ca maine se anunta vreme cu precipitatii/ temperaturi scazute la Brasov. initial si eu eram pt Cheia dar m-am reorientat pe Giurgiu/Alexandria.Atentie si la gitanes din Cheia care anul trecut faceau concurs care nimereste motociclistii cu piatra.

 

drumul este excelent (nu vb de asfalt, ca anul asta n-am fost). Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine chestia aia cu noroiul. Am sa vin si eu.

Vremea pare a fi ok. Ce-i drpet pt weekend erau anuntate ploii insa acum se pare ploiile vin abie de luni in colo. asa ca ... Ne vedem miine la 8 la iesirea METRO Voluntari.

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am intilnit cu Marat la METRO voluntari... dar n-am mai plecat la siriu.... nu stiu ce sa mai zic.... decit ca probabil Capidava a fost o alegere foarte foarte inspirata.

Dupa o plimbare normal de vre-o 150 km. am ajuns intr-un final la Capidava. O cetate uitata in paragina pe o movila la malul Dunarii, intr-un peisaj pitoresc.

Apoi a urmat un drum care te face sa uiti ca-i plin de drumuri Capidava - Cervanoda - Oravita.

 

Marat . Ai avut o idee de nota 10.

 

--- Mesaj completat în 22 Mar 2008 20:31 -------------
poaze aveti aici

/index.php?showtopic=188923

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...