Sari la conținut

Ardere incompleta


Postări Recomandate

Salut! Am urmatoarea problema - unul dintre cilindrii (Yamaha XV Virago 535) nu arde complet, teava de esapament corespunzatoare este uda si chiar stropeste combustibil nears. Din ce cauza se intampla acest fenomen? Ce pot sa fac pt. a remedia acest lucru? Multumesc, Axl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi la mecanic sa-ti regleze carburatia. Si eventual doteaza-te cu o perche de bujii noi corespunzatoare.

Din ce spui inteleg ca nu mai ai acel "silencer" de sub motor, altfel nu ar fi ajuns benzina pe esapament. Intrebarea care se pune in cazul asta este: ti-ai reglat carburatoarele dupa ce ai dat jos silencer-ul?

 

Hope it helps!

 

Drum uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu am gura rea,dar la un motor in 4 timpi,un esapament umed nu inseamna cumva consum de ulei?Eu stiu de la mine de cind aveam segmentzii uzati.Tot timpul numarul era "aburit" cu ulei in dreptul evacuarii.Cei din spate,cind mergeam in coloana ziceau ca mirosea a ulei ars mai ales in forja.Ce-i drept si consumul de ulei era nesimtit de mare,1l/1500Km.Verifica putin astea treburi.

Poate si la celalalt cilindru e la fel,numai ca nu se observa din cauza ca e debransat esapamentul final de la burduful de egalizare de sub motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...