Sari la conținut

Cursele Tt


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

Da... Sa stii ca sunt transmise pe Eurosport si pe alte cate canale TV...

 

Parerea este una foarte buna, mai ales ca este destinata cursa celor "amatori" si reprezinta marea masa a motoristilor de viteza... Cred ca ne putem regasii printre participanti si cred ca asta a si este scopul cursei.

 

Pe de alta parte este foarte periculos, neexistand prea multe masuri de protectie si siguranta, deci riscul este al pilotului integral... De altfel numarul mare de accidente (si mortale... :D ) sustine ideea de cursa periculoasa.

 

Spectacolul este mare iar adrenalina urca chiar si pt spectatori care de multe ori stau cu sufletul la gura cand vad ce se petrece sub ochii lor... :P

 

Pilotii de aici au foarte putina "minte" si fosrte mult curaj. Eu zic ca acestia sunt adevaratii piloti moto de viteza, aceia care duc la maxim limitele motocicletei in conditii extrem de dificile... curbe, linii drepte lungi, pante si urcusuri, ploaie, soare si umbre care te pot deruta... Aceste conditii nu sunt accesibile poate nici chiar pilotilor de GP care au totul pus la punct perfect pana in cel mai mic detaliu.

 

Sunt pentru asa ceva, dar poate cu mai putine victime... daca se poate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

orice motociclist adevarat ar trebui sa stie sau macar sa fi auzit de TT vreti mai mult am niste casete video , incerc sa le fac mpeg-uri si sper sa si reusesc ca sint din state adica NTSC. daca va intereseaza ne vedem la CHEILE TURZII sau mai urgent trimite-ti un mail cam dupa 15 februarie ca o sa le am mpeg si gasim o solutie sa vi le dau si voua . (sabbyke@yahoo.com)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...