Sari la conținut

cam cat cantareste un scuter ?


Leon80
 Share

Postări Recomandate

bai fratilor....stiu ca ne au speriat ciorile astea ciorditoare da' nu prea merge cu metoda asta....un scuter are in medie cam 90 kg si plus ca ti mai trebuie cel putin un om.....daca il iei singur il tavalesti sigur.....eu stau la 2 dar nu m as incumeta....plus ca ce placere ar mai fi atunci daca stai in fiecare zi 30-40 minute sa-l urci si sa l dai jos..... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curand nu o sa mai fie nevoie sa le incuiati , carati, asigurati etc etc. O sa aduc GPS-uri minuscule cu alimentare separata (intra si in stop) si localizarea se face instant :burnout: Sa-l vad eu pe ala care mai fura scutere si motoare!!

 

P.S. adica il fura dar il localizezi si te duci cu politia (prietenii) peste el si politistii sunt fericiti sa faca un dosar penal asa cazut din cer iar prietenii sa capaceasca un hotz de scutere :hurt:

 

La ce bani si cand o sa le aduci? Ca ma intereseaza si pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la naiba unde sa ajuns din cauza fricii de hoti...tare naspa sa urci scuteru in fiecare zi la et 2 sau kiar si la 1 este greu...al meu are cca 95 kg si azi la servici mam cam kinuit sa il urc pe un damb de 15 grade inclinatie cca 10 m ca sa il bag inauntru...daca ar fi sa il urc undeva creca mas da cu toate capetele de toti peretii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine ar fi sa cauti in jurul blocului tau un garaj sau o curte ceva si te duci si vb cu omu ,ii dai si u ceva acolo ,si sa te lase sa il pui in garaj sau in curte .io asa fac am un garaj in fata blocului unde tine multa lume masinile si e pazit ,dau 500 de mii pe luna .io zic ca e acceptabil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai idee si care o sa fie preturile? am gasit si eu pe net dar la 450 de dolari...ca multisor pt un scuter :burnout:

 

http://www.mqm.ro/gps_trk.html

 

am vazut ca folosesc GPRS-ul ca la telefoane mobile, o monitorizare continua nu presupune si niste costuri semnificative?

 

Nu .... stati linistiti ca nu o sa le dau la preturile alea !! Maxim 600 ron bucata . Monitorizarea o sa fie de 2 tipuri

1) permanenta ~ 10 euro /luna (pe baza de abonament)

2) localizare pe moment ~ 7 centi (fara abonament)

 

Cu mentiunea ca monitorizarea pe moment se poate transforma in monitorizare permanenta in caz de furt!!

Editat de taurasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa va anunt pe toti amatorii pe toate site-urile :burnout: Sper sa facem multe poze cu HOTZII prinsi iar la lista neagra in loc de "furat motor" sa fie plin de "GASIT HOTZ"

Astept cu nerabdare sa aduci asa ceva :hurt: Eu sigur cumpar

 

On topic: Scuterul are in jur de 80 de kg, iar ca sa-l urci zi de zi o sa inebunesti... Cauta un garaj/parcare pazita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...