Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:blink: transalpina am si eu in plan dar probabil o sa fie pe la mijlocul lui octombrie. Sper sa nu ninga prea tare pana atunci. O sa o combinam probabil cu M-tii Valcan (traversare prin pasul Valcan 1621m) cu intoarcere prin Baia de Arama -Herculane sau cu pasul Jiu-Cerna pe DN66Aprin Uricani-Herculane. Dormit Vineri langa Sebes si Sambata in Parangul Mic langa Petrosani.

 

Fade

 

Se pare ca nu...dar nu avem noi nevoie de vreme buna...:)...merem fratilor pe Transalpina? cica o nins pe acolo...is curios daca ii adevarat... :grinbandit:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: transalpina am si eu in plan dar probabil o sa fie pe la mijlocul lui octombrie. Sper sa nu ninga prea tare pana atunci. O sa o combinam probabil cu M-tii Valcan (traversare prin pasul Valcan 1621m) cu intoarcere prin Baia de Arama -Herculane sau cu pasul Jiu-Cerna pe DN66Aprin Uricani-Herculane. Dormit Vineri langa Sebes si Sambata in Parangul Mic langa Petrosani.

 

Fade

Tu chiar crezi ca mai treci Transalpina in Octombrie ? ... eu zic ca nici o sansa ... deja la Balea Lac ii zapada de peste 10 cm

Duminica asta ce facem ... sau sambata-duminica ! ?

 

Eu am vb cu un baiat din Deva pe mess ... care zicea de Valea Cernei ! A fost in vara si pe Transalpina ... dupa care la intoarcere a facut Valea Cernei !

A zis ca vrea sa faca iara acuma in toamna sa fie altfel peisaju ! Eu cu Atti m-am inscirs deja ... numa trebuie sa vedem mai exact cand !

Ar fi fain sa ne adunam mai multi , sa ne vb , stabilim o data si sa mergem ...

ce parere aveti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci asta ii cel mai serios si cel mai fain topic ce o ramas pe Arad, chiar profitati de ceea ce inseamna motociclismul.

Foarte faine excursiile, tineti-o tot asa...nu pot decat sa zic bravo! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu chiar crezi ca mai treci Transalpina in Octombrie ? ... eu zic ca nici o sansa ... deja la Balea Lac ii zapada de peste 10 cm

Duminica asta ce facem ... sau sambata-duminica ! ?

 

Eu am vb cu un baiat din Deva pe mess ... care zicea de Valea Cernei ! A fost in vara si pe Transalpina ... dupa care la intoarcere a facut Valea Cernei !

A zis ca vrea sa faca iara acuma in toamna sa fie altfel peisaju ! Eu cu Atti m-am inscirs deja ... numa trebuie sa vedem mai exact cand !

Ar fi fain sa ne adunam mai multi , sa ne vb , stabilim o data si sa mergem ...

ce parere aveti ?

suna tentant...dar totusi zic pe weekendu' viitor sa incercam...poate o fi vreme mai buna...si sa facem sambata-duminica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna tentant...dar totusi zic pe weekendu' viitor sa incercam...poate o fi vreme mai buna...si sa facem sambata-duminica...

Eu pe Transalpina nu ma mai duc ... am fost si cu zapada si fara ! Ii rau ca frasu ...

Eu o sa vb cu baiatu asta din Deva sa vad daca ii convine pe week-u viitor treaba cu Valea Cernei !

Si acuma sambata-duminica ce vine , merem noi undeva ! Si daca numa Duminica , da tot merem, ca numai pot sta acsasa ! 2 sapt a fost o pauza prea mare :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saraciilor! Cum e traseul,ma intereseaza si pe mine o iesire iarasi,desi nu am stat acasa cele doua duminici ca voi :grinbandit: .Daca e endureala multa ,aveti mila de baba mea.Ma duc in alta parte atunci.Sa auzim de ghini...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saraciilor! Cum e traseul,ma intereseaza si pe mine o iesire iarasi,desi nu am stat acasa cele doua duminici ca voi :blink: .Daca e endureala multa ,aveti mila de baba mea.Ma duc in alta parte atunci.Sa auzim de ghini...!

 

Si eu vin.....k tampesc deja cu atata stat pe tusa...da numa dc nu e endureala a luda...ca-s' in aceeasi situatie ca si mr. kato.

Aaa....si inca ceva...numa duminica....ca sambata am de mers la uspatz (nunta).Sa speram la vremuri mai bune...!!! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transalpina e endureală pură

Oricum, la ora asta, ca să treci prin Pasul Urdele ai nevoie de snowboard

E la 2150 m altitudine. Vă mănâncă rău, nu-i aÂşa?

Kato, ții minte drumul de la PetroÂşani până la intersecția cu transalpina? sunt convins că e tot o mocirlă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veniti cu propuneri pe Duminica ... ceva plimbare faina , mie nu mi neaparat endureala ... doar o plimbare!

Sa nu depaseasca 350-400 km ... chiar numai stiu unde am putea merge !

Pe sambata-duminca urmatoare am stabilit ca mergem pe Valea Cernei , am vb cu baiatu din Deva ! De la ei vin 2 transalpuri si o Yamaha pana acuma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Veniti cu propuneri pe Duminica ... ceva plimbare faina , mie nu mi neaparat endureala ... doar o plimbare!

Sa nu depaseasca 350-400 km ... chiar numai stiu unde am putea merge !

Pe sambata-duminca urmatoare am stabilit ca mergem pe Valea Cernei , am vb cu baiatu din Deva ! De la ei vin 2 transalpuri si o Yamaha pana acuma!

deci is de acord sa mergem saptamana viitoare...it's gooood...io weekendu' asta pauza,in continuare pauza...renovez baba pe 4 roti,schimbat motor,cutie directie,punte spate...mnah...de lucru...pe saptamana viitoare numa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci is de acord sa mergem saptamana viitoare...it's gooood...io weekendu' asta pauza,in continuare pauza...renovez baba pe 4 roti,schimbat motor,cutie directie,punte spate...mnah...de lucru...pe saptamana viitoare numa...

mna iaca bine ii si asa ... oricum sapt viitoare sa tragem o tura faina ! Numa sa vedem si vremea cum se prezinta ...

 

Eu vin cu o prima porpunere daca nimeni nu se inghesuie ...

Am mai trecut prin zona aia de cateva ori si nu am apucat sa fac Resita - Anina ... poate ar fi cazu ... ce ziceti ? Merge propunerea ? ... ii numa asfalt , nu ii endureala.. km is vreo 360 ...

post-26086-1222255846_thumb.jpg

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai trecut prin zona aia de cateva ori si nu am apucat sa fac Resita - Anina ...

Resita-Anina este recent re-asfaltat si e mai ceva ca Hungaroring-ul

Nu te mai saturi, atat e de fain. Mai ales daca mergi la sfarsit de saptamana nici nu e prea circulat

Pe la Oravita-Moravita nu e nu stiu ce, in schimb egzista tot felul de drumuri judetene care duc de la Anina la Valiug

De la Valiug stii drumul

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eventual daca tot suntem in zona aia ... putem vedea catzi cm are zapada la Semenic !

In orice caz ar trebui un popas de vreo o ora - doua , pe acolo pe undeva ! Sa frigem o clisuta ... sau orice altceva !

Pana acuma vad ca prea multa lume nu se inghesuie , era vorba ca vine Kato si CuCun daca nu ii endureala ... Mai veniti ???? :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eventual daca tot suntem in zona aia ... putem vedea catzi cm are zapada la Semenic !

.....

Pana acuma vad ca prea multa lume nu se inghesuie

Prognoza meteo pare a fi destul de buna, in masura in care te poti baza pe Yahoo Weather :goodposting:

Eu nu pot veni pentru ca inca nu am avut timp sa schimb simeringul de la schimbatorul de viteze si pierd ulei

Daca reusesc sa fac asta sambata fara sa desfac motorul in doua, atunci duminica vin si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prognoza meteo pare a fi destul de buna, in masura in care te poti baza pe Yahoo Weather :goodposting:

Eu nu pot veni pentru ca inca nu am avut timp sa schimb simeringul de la schimbatorul de viteze si pierd ulei

Daca reusesc sa fac asta sambata fara sa desfac motorul in doua, atunci duminica vin si eu

Fain ... sa speram ca iti rezolvi si semeringul !

Sa vedem restul ce parerea au , ca pana acuma nimeni - nimik !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mna iaca bine ii si asa ... oricum sapt viitoare sa tragem o tura faina ! Numa sa vedem si vremea cum se prezinta ...

 

Eu vin cu o prima porpunere daca nimeni nu se inghesuie ...

Am mai trecut prin zona aia de cateva ori si nu am apucat sa fac Resita - Anina ... poate ar fi cazu ... ce ziceti ? Merge propunerea ? ... ii numa asfalt , nu ii endureala.. km is vreo 360 ...

daca vrei endureala de la Resita mergi peste deal pana la Iabalcea, de acolo pestera Comarnic, Carasova si Anina

e un drum forestier de toata frumusetea, si la pestera la Comarnic e un loc numa bun de facut friptura..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei endureala de la Resita mergi peste deal pana la Iabalcea, de acolo pestera Comarnic, Carasova si Anina

e un drum forestier de toata frumusetea, si la pestera la Comarnic e un loc numa bun de facut friptura..

hai cu noi si aratane drumu :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni dar nu se poate, ..cine stie cunoaste

Mda , nasoala treaba ! :goodposting:

Si nu ne bagam la endureala daca vine Kato si CuCun !

Mai vine un baiat din TM cu Transalp ca ameu !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda , nasoala treaba ! :goodposting:

Si nu ne bagam la endureala daca vine Kato si CuCun !

Mai vine un baiat din TM cu Transalp ca ameu !

 

Prezent! da daaaa vin!!! de abea astept, ca pana acu cu amarata de mz nu prea reuseam sa ma alaturi desi eu zic ca iar fi placut :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezent! da daaaa vin!!! de abea astept, ca pana acu cu amarata de mz nu prea reuseam sa ma alaturi desi eu zic ca iar fi placut :goodposting:

Pe week-endu viitor ce zici de Valea Cernei ? de Sambata dimineata pana Duminica , cu cortu ! Vin baieti si din Cluj , Deva !

O sa fie intalnirea sambata in Deva , candva pe la ora 9-10 dimi aprox ... o sa stabilim ora exacta saptamana viitoare ...

pana acuma am fi vreo 6 motoare sigur , din care care majoritatea Transalp !

Sper sa ne adunam cat mai multi sa facem o tura superrr !

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eventual saptamana viitoare...duminica nu ma inscriu niciunde...sa ma bucur daca termin cu lucru pana duminica...spor la plimbare duminica... :goodposting:

Bine Duda , acumuleaza tu numa pe saptamana viitoare timp si bani ! :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...