Sari la conținut

Propunere


augustyn
 Share

Postări Recomandate

in numere trecute era o rubrica ce se intitula consiliere la achizitionarea unei motociclete sh,dar am vazut ca a disparut.cred ca ar trebuii reintrodusa rubrica pt ca era destul de buna si informativa.a fost un zxr 750 dar daca ati lua o marca si in fiecare numar un model la puricat,ar fii ok.si aici ma refer la modele pana in anul 2000.ex de la suzuki gsxr 90-99.o intreaga istorie uitata.nu stii la ce sa te uiti cand cumperi,dar daca santeti generosi sa oferiti informatii cu bubele si plusurile lor,lumea ar fii foarte incantata. :D va multumesc frumos :huh: :ok: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... presa in general, si UM in special, nu ar mai linge in coor Honda. :huh:

 

Au facut-o pentru ca au avut de ce... :ok: ! Pana in 2000 cand a inceput revolutia chip-urilor la motociclete Honda domina in mare parte. Nu spun nu...si ceilalti producatori aveau cu ce dar Honda iesea mai mult in evidenta...ma rog...hai sa nu iscam din nou veche polemica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in numere trecute era o rubrica ce se intitula consiliere la achizitionarea unei motociclete sh,dar am vazut ca a disparut.cred ca ar trebuii reintrodusa rubrica pt ca era destul de buna si informativa.a fost un zxr 750 dar daca ati lua o marca si in fiecare numar un model la puricat,ar fii ok.si aici ma refer la modele pana in anul 2000.ex de la suzuki gsxr 90-99.o intreaga istorie uitata.nu stii la ce sa te uiti cand cumperi,dar daca santeti generosi sa oferiti informatii cu bubele si plusurile lor,lumea ar fii foarte incantata. :) va multumesc frumos :guitar: :) :moto:

 

:lol: Din pacate, nu putem relua pentru fiecare cititor in parte articolele intresante - fiindca intreaga istorie/consiliere second-hand a Gixxerului de 750 (inclusiv modelele 90-99) a fost prezentata in nr. 4/2006, si inca pe 4 pagini! - daca n-o scriam, nu-ti mai povesteam... :banpls:

 

Speram doar sa putem scoate (pentru cei care au luat contact mai de curind cu fenomenul moto sau doar cu revista UniversMoto) si un supliment dedicat testelor SH aparute pina acum (continind si regulile de alegere/testare a unui bun motor SH, fara a lua vreo tzeapa :P), dupa cel axat pe tehnicile de pilotaj/prevenire a accidentelor.

 

Toate cele bune! :ok:

 

P.S. Totusi, ceva imi scapa - nu de alta, dar rubrica "Consiliere SH" e o prezentza constanta-n revista...

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 23:26 -------------

... presa in general, si UM in special, nu ar mai linge in coor Honda. :wink:

 

:lol: Prietene, pina nu demult eram acuzati ca facem sluj prin curtea BMW, asta cu limbile ceasurilor :P de Honda chiar ca-i noua! :moto:

Macar micul detaliu ca niciunul din astia doi importatori n-au reclama pe moment in Univers Moto ar trebui sa te puna un pic pe ginduri inainte sa dai cu cataroiu'. :)

 

N-am nici timp, nici chef sa intru in polemici oricum inutile (care vad cum umplu topicurile colegilor de la Motociclismo): tot ce pot sa-ti spun e ca tratam doar tot ce tzine de aparitia noilor modele semnificative - evident, cu exceptia copy/pastuirilor chinezoaice :ok: , cita frunza si iarba.

 

Ca se-ntimpla ca unii constructori sa aiba perioade mai bogate-n noutati - asta-i situatia.

 

Pe de alta parte, cred ca sintem una din putinele redactii pe care ne doare chiar in pix :blbl: de reactia dealerului x sau y atunci cind ii beshtelim (justificat) vreun motor. Vezi celebrul de-acum caz al cadrului Rieju 125 RS rupt in test :hurt: acum vreo 2 ani, in urma publicarii caruia chiar s-a pierdut un contract de publicitate. Duca-se !!! :(

 

Si, daca tot mi-am luat viteza acum, :moto: iti mai zic una: din acelasi motiv - al anularii celor mai mici banuieli de incorectitudine -, am renuntat de mult la a mai face asa-zise "teste SH" cu anumite[/] motociclete, eventual oferite la vinzare in pagina urmatoare de un anume dealer... :P

 

Toate cele bune! :ok:

 

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 23:29 -------------

:P Din pacate, nu putem relua pentru fiecare cititor in parte articolele intresante - fiindca intreaga istorie/consiliere second-hand a Gixxerului de 750 (inclusiv modelele 90-99) a fost prezentata in nr. 4/2006, si inca pe 4 pagini! - daca n-o scriam, nu-ti mai povesteam... :lol:

 

Speram doar sa putem scoate (pentru cei care au luat contact mai de curind cu fenomenul moto sau doar cu revista UniversMoto) si un supliment dedicat testelor SH aparute pina acum (continind si regulile de alegere/testare a unui bun motor SH, fara a lua vreo tzeapa :P), dupa cel axat pe tehnicile de pilotaj/prevenire a accidentelor.

 

Toate cele bune! :ok:

 

P.S. Totusi, ceva imi scapa - nu de alta, dar rubrica "Consiliere SH" e o prezentza constanta-n revista...

 

<small>--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 23:26 -------------</small><br/>

 

:smoke: Prietene, pina nu demult eram acuzati ca facem sluj prin curtea BMW, asta cu limbile date ceasurilor :P de Honda chiar ca-i noua! :lol:

Macar micul detaliu ca niciunul din astia doi importatori n-au reclama pe moment in Univers Moto ar trebui sa te puna un pic pe ginduri inainte sa dai cu cataroiu'. :)

 

N-am nici timp, nici chef sa intru in polemici oricum inutile (care vad cum umplu topicurile colegilor de la Motociclismo): tot ce pot sa-ti spun e ca tratam doar tot ce tzine de aparitia noilor modele semnificative - evident, cu exceptia copy/pastuirilor chinezoaice :moto: , cita frunza si iarba.

 

Ca se-ntimpla ca unii constructori sa aiba perioade mai bogate-n noutati - asta-i situatia.

 

Pe de alta parte, cred ca sintem una din putinele redactii pe care ne doare chiar in pix :lol: de reactia dealerului x sau y atunci cind ii beshtelim (justificat) vreun motor. Vezi celebrul de-acum caz al cadrului Rieju 125 RS rupt in test :hurt: acum vreo 2 ani, in urma publicarii caruia chiar s-a pierdut un contract de publicitate. Duca-se !!! :ok:

 

Si, daca tot mi-am luat viteza acum, :moto: iti mai zic una: din acelasi motiv - al anularii celor mai mici banuieli de incorectitudine -, am renuntat de mult la a mai face asa-zise "teste SH" cu anumite motociclete, eventual oferite la vinzare in pagina urmatoare de un anume dealer... :P

 

Toate cele bune! :ok:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmmm, detectez aici niscaiva agresivitate?

 

"Si, daca tot mi-am luat viteza acum, iti mai zic una: din acelasi motiv - al anularii celor mai mici banuieli de incorectitudine -, am renuntat de mult la a mai face asa-zise "teste SH" cu anumite[/] motociclete, eventual oferite la vinzare in pagina urmatoare de un anume dealer... "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmmm, detectez aici niscaiva agresivitate?

 

"Si, daca tot mi-am luat viteza acum, iti mai zic una: din acelasi motiv - al anularii celor mai mici banuieli de incorectitudine -, am renuntat de mult la a mai face asa-zise "teste SH" cu anumite motociclete, eventual oferite la vinzare in pagina urmatoare de un anume dealer... "

 

:ok: Nici vorba, colega!

 

Pina la urma viata fara (macar mici) compromisuri e doar o utopie posibila-n alte dimensiuni, :ok: iar banuieli de incorectitudine tot or sa fie, chiar atunci cind "manevrele subterane" nu exista decit in imaginatia teoreticienilor conspiratziilor !! :guitar:

 

In pozitia ideala se afla (nici nu stiu daca mai apare de fapt) doar o relativ obscura publicatie britanica care-si permitea acum vreo 12 ani sa cumpere absolut toate motoarele testate si sa le "purice la singe" :(, dupa care le vindea si basta. De catre cine erau finantati habar n-am, fiindca imagineaza-ti ca multa publicitate nu aveau... :)

 

Toate cele bune, succes cu Motociclismo ! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: ma gandeam eu ca nu e deloc stilul vostru sa ne apucam aici sa ne criticam :(

Am auzit si eu de publicatia respectiva si chiar Mathe mi-a mai spus ceva la o bere despre o revista sponsorizata de ceva miliardar parca, revista ce isi permite sa cumpere motocicletele. Asta da!

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: ma gandeam eu ca nu e deloc stilul vostru sa ne apucam aici sa ne criticam :ok:

Am auzit si eu de publicatia respectiva si chiar Mathe mi-a mai spus ceva la o bere despre o revista sponsorizata de ceva miliardar parca, revista ce isi permite sa cumpere motocicletele. Asta da!

 

Is that heaven? :(

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...