Sari la conținut

Accident La Rehoma?


LionRyk
 Share

Postări Recomandate

Aveti careva informatii in legatura cu un accident de motor petrecut astazi pe la 12.30 in zona Rehoma? A trecut o prietena pe acolo si mi-a zis ca era un motor trantit, politie, salvare, etc... Se pare ca ar fi un motor albastru cu alb si cu o dunga rosie dar nu a stiut sa imi spuna marca sau inscrisuri de pe el... :ok:

Ceva detalii???

Este posibil sa fie si vreun scuter dar mi-a zis ca era destul de mare motorul si ma gandesc sa nu fie vreun cunoscut.... :huh:

 

Si asa, ca o completare... se pare ca a mai fost un r6 cu numere de Bucuresti pe la Dedulesti care a cazut, a mai fost un prieten ieri (nu-i spun numele ca poate nu vrea sa stie lumea).... naspa week-end

Asfalt uscat si ride safe!!!

Editat de LionRyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry pt motociclistii care au avut accidente.

Nasol e ca acest weekend a fost doar cu evenimente nefericite. Nu dau nume...pt ca poate acele persoane nu vor sa se afle ca au avut accident, dar se pare ca pe Slatina si Dedulesti au avut loc aceste incidente. Nasol inceput de sezon. 3 accidente in 2 zile....hmmm :huh:

Fratzilor aveti grija de voi si de motoarele voastre!!! Toate cele bune si asfalt uscat doar sub roti :ok:

Editat de rosalynda_1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa gogo, ai dreptate, oricum stim cu totii cine erau tipii care au cazut, mai ales cel cu k7

 

Buey... nu fiti mah rai!!! :crack: Normal ca stie toata lumea cine si unde a cazut... ma interesa cine a fost la Rehoma... nu cred ca ar trebui sa va bucurati de raul altuia... cred ca sunteti si voi patiti, ati simtit si voi gustul asfaltului (din teribilism sau nu...) si nu cred ca v-ati simtit bine...

Ceva detalii despre cel de la Rehoma am tot eu... un Suzuki albastru, Movistar, cu numere de Arges... stiu motorul dar nu il stiu pe tip (parca totusi ar fi din Poiana Lacului)...

Asa ca, domnilor rautaciosi, lasati-i pe cei care stiu ceva sa scrie.... Iahim - parca ziceai ceva sa nu mai existe certuri si neintelegeri printre noi, motoristii de Arges... Eugenie... tu ce ai patit? Cand bem o bere? Mai ales ca tre sa dau vreo 2-3 lui Iahim si el vreo 2-3 mie (gasim si pentru tine inca 2-3) :huh:

 

Oricum, cam multe accidente week-end-ul asta... Take care si asfalt uscat la toata lumea! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey... nu fiti mah rai!!! :moto: Normal ca stie toata lumea cine si unde a cazut... ma interesa cine a fost la Rehoma... nu cred ca ar trebui sa va bucurati de raul altuia... cred ca sunteti si voi patiti, ati simtit si voi gustul asfaltului (din teribilism sau nu...) si nu cred ca v-ati simtit bine...

Ceva detalii despre cel de la Rehoma am tot eu... un Suzuki albastru, Movistar, cu numere de Arges... stiu motorul dar nu il stiu pe tip (parca totusi ar fi din Poiana Lacului)...

Asa ca, domnilor rautaciosi, lasati-i pe cei care stiu ceva sa scrie.... Iahim - parca ziceai ceva sa nu mai existe certuri si neintelegeri printre noi, motoristii de Arges... Eugenie... tu ce ai patit? Cand bem o bere? Mai ales ca tre sa dau vreo 2-3 lui Iahim si el vreo 2-3 mie (gasim si pentru tine inca 2-3) :ok:

 

Oricum, cam multe accidente week-end-ul asta... Take care si asfalt uscat la toata lumea! :(

dar nu rade nimeni de necazul altuia, pur si simplu m-am enervat cand am vaz ca va feriti sa ziceti cine a cazut, de parca oricum nu ar stii toti cine erau, asta e, se intampla, toti am cazut si o sa mai facem cunostinta cu asfaltul dar asta nu e o rusine, hai sa ne ascundem toti cand luam vreo cazatura ca gata mare rusine e sa cazi, eu deaia m-am enervat si nu am ras de nimeni.

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m

dar nu rade nimeni de necazul altuia, pur si simplu m-am enervat cand am vaz ca va feriti sa ziceti cine a cazut, de parca oricum nu ar stii toti cine erau, asta e, se intampla, toti am cazut si o sa mai facem cunostinta cu asfaltul dar asta nu e o rusine, hai sa ne ascundem toti cand luam vreo cazatura ca gata mare rusine e sa cazi, eu deaia m-am enervat si nu am ras de nimeni.

 

:(

:) mai mult!ca alcineva sa nu repete aceiasi gresala,trebuie spus cum a fost,din ce cauzacei care au pus-o pe jos din gresala,nu au de ce sa se rusineze.mare lucru?!cu totii gresim!multa sanatate! :ok: :ok: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va lamuresc yo cu Rehoma ! Nu e un Movistar, ci doar un Suzuki, nu ai de unde sa-l sti ptr ca-i nou si motoru si motociclistu' (si sta in Bascov). E un tip de treaba, incepator in ale moto, are 35 de ani si GSX 650 F-ul este prima lui motocicleta. Nu a patit nimic, sau aproape nimic, adica si-a "ars"putin geaca-n cot si pe umar si a facut o mica criza de nervi cand i s-a reprosat ca n-a vazut masina. GSX-F-ul are insa carena stg. crapata putin si usor harjaita, semnalizare stg sparta, capacul de motor stg zgariat si maneru de ambr rupt. In rest e ok. Un Vw care venea din Bascov a vrut sa parcheze , peste drum , la Rehoma pe trotuar. Motociclistu' mergea regulamentar (mai ales ca-i incepator constient si circula numai cu max 50km /h in localitate) iar VW-ul zice ca nu l-a vazut si a trecut peste linia continuua pt a parca peste drum. Motociclistul a incercat sa evite impactul si a intrat in derapaj. Rezultatul: Nu a fost ranit de masina, dar a reusit sa cada ! Politia, dupa ce a venit cu "bube"pe motociclist, au constatat, spre surprinderea lor dar si a noastra ca auto a incalcat cateva reguli grave de circulatie ( a intors intr-o zona in care nu avea voie ,calcand linia continua, incercand sa faca o parcare chiar langa semnul de Oprire intrezisa, NEAsigurandu-se barem la efectuarea manevrei ilegale) care au dus la producerea accidentului si surpriza, l-au considerat vinovat pe sofer desi masina acestuia nu-l atinsese pe motociclist. Sa insemne asta ca se schimba mentalitatile si incepem si noi sa evoluam ( chiar si politzistii) ? :(

Cam asta a fost povestea detaliata a accidentului de Duminica de la Rehoma. In rest ..........numai de bine !

Motocicleta va fi reparata pe RCA integral (carena noua, semnal nou ,capac motor nou) in reprezentantza Suzuki din Pitesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ohoooo!!! S-a ticnit LUPU'!!!! Cred ca summit-ul asta NATO e de vina... oricum, semne bune in privinta politailor!!!

Scuze ca am spus ca ar fi movistar (asa mi-a transmis un prieten care a vazut motorul "parca avea carene asemanatoare cu ale tale")...

Important e ca nu a patit mai nimic si oricum moto se repara...

Thanks pentru detalii...

Asfalt uscat si ride safe!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu rade nimeni de necazul altuia, pur si simplu m-am enervat cand am vaz ca va feriti sa ziceti cine a cazut, de parca oricum nu ar stii toti cine erau, asta e, se intampla, toti am cazut si o sa mai facem cunostinta cu asfaltul dar asta nu e o rusine, hai sa ne ascundem toti cand luam vreo cazatura ca gata mare rusine e sa cazi, eu deaia m-am enervat si nu am ras de nimeni.

 

:(

 

 

Daca te referi la mine ca nu am zis cine sunt acei motociclisti care au avut evenimente neplacute , vreau sa iti spun ceva....sunt si oameni care vor sa ascunda anumite lucruri, in cazul de fata ca au avut un accident si nu pt faptul ca ar fi o rusine sa cazi cu moto....ci poate din putin mai mult orgoliu. Nu spun ca acum...in cazul de fata...motociclistii implicati in accidentele din weekend ar vrea sa nu se afle de aceste incidente, dar nu mi s-a parut ca ar fi treaba mea sa spun si numele lor.

Eu iti mai dau un exemplu in care un motociclist a cazut pe Dealu Negru(anul trecut)....si daca am citit eu bine....nu s-a dezvaluit pe forum numele lui...chiar daca si cel in cauza a scris in acel post, doar a dat detalii despre incindent si nu a spus ca el ar fi fost implicat....desi cunoscutii lui stiau cine ce si cum.

Important este sa nu avem parte de aceste eveminente...iar fapul ca unii vor sa ramane anonimi sau ca altii nu vor sa dezvaluie identitatea celor care au avut accindente....este lipsit de importanta.

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va lamuresc yo cu Rehoma ! Nu e un Movistar, ci doar un Suzuki, nu ai de unde sa-l sti ptr ca-i nou si motoru si motociclistu' (si sta in Bascov). E un tip de treaba, incepator in ale moto, are 35 de ani si GSX 650 F-ul este prima lui motocicleta. Nu a patit nimic, sau aproape nimic, adica si-a "ars"putin geaca-n cot si pe umar si a facut o mica criza de nervi cand i s-a reprosat ca n-a vazut masina. GSX-F-ul are insa carena stg. crapata putin si usor harjaita, semnalizare stg sparta, capacul de motor stg zgariat si maneru de ambr rupt. In rest e ok. Un Vw care venea din Bascov a vrut sa parcheze , peste drum , la Rehoma pe trotuar. Motociclistu' mergea regulamentar (mai ales ca-i incepator constient si circula numai cu max 50km /h in localitate) iar VW-ul zice ca nu l-a vazut si a trecut peste linia continuua pt a parca peste drum. Motociclistul a incercat sa evite impactul si a intrat in derapaj. Rezultatul: Nu a fost ranit de masina, dar a reusit sa cada ! Politia, dupa ce a venit cu "bube"pe motociclist, au constatat, spre surprinderea lor dar si a noastra ca auto a incalcat cateva reguli grave de circulatie ( a intors intr-o zona in care nu avea voie ,calcand linia continua, incercand sa faca o parcare chiar langa semnul de Oprire intrezisa, NEAsigurandu-se barem la efectuarea manevrei ilegale) care au dus la producerea accidentului si surpriza, l-au considerat vinovat pe sofer desi masina acestuia nu-l atinsese pe motociclist. Sa insemne asta ca se schimba mentalitatile si incepem si noi sa evoluam ( chiar si politzistii) ? :ok:

Cam asta a fost povestea detaliata a accidentului de Duminica de la Rehoma. In rest ..........numai de bine !

Motocicleta va fi reparata pe RCA integral (carena noua, semnal nou ,capac motor nou) in reprezentantza Suzuki din Pitesti.

 

 

Sa inteleg ca s-a schimbat ceva in legislatie?(si nu stiu eu?) Stiam ca doar daca sunt urme pe masina(de creier imprastiat) se poate zice ca a fost accident.

Am avut si eu o problema de genul acesta, unul vroia sa treaca peste mine pe linie continua, cu politaiul in intersectie. Cand am vazut, am pus frana brusca pe fata si fiind cam polei, hopa jos.

Nu s-a produs nic un contact, si pentru asta politaiul zicea ca nu s-a intamplat nimic si ca eu am cazut din senin... :( imi venea sa-l iau la bataie de cat de dobitoc era.

 

Deci some changes, or some moto-politai?

 

Numai bine,

 

Laurentiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu rade nimeni de necazul altuia, pur si simplu m-am enervat cand am vaz ca va feriti sa ziceti cine a cazut, de parca oricum nu ar stii toti cine erau, asta e, se intampla, toti am cazut si o sa mai facem cunostinta cu asfaltul dar asta nu e o rusine, hai sa ne ascundem toti cand luam vreo cazatura ca gata mare rusine e sa cazi, eu deaia m-am enervat si nu am ras de nimeni.

 

:(

:ok:

Imi pare rau Luci dar ai tras concluzii gresite in privinta mea cum ca as rade de accidentele cuiva tinand cont ca si eu am accidente la activ si sper sa imi ajunga, nici macar nu m-am enervat ca nu vreti sa spuneti cine a cazut, nu ma intereseaza! pur si simplu am postat un comment pe topic si va rog nu mai incercati sa interpretati comenturile mele ca nu le nimeriti!

PS: valabila oferta cu berille :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Imi pare rau ca abia acum va pot da un raspuns: Eu am fost la Rehoma tavalit de o masina care mi-a taiat fata peste doua linii continue, cu intentia sa parcheze pe partea stanga a directiei lui de mers. Am inceract sa evit, sa trec prin fata lui, dar m-a furat nisipul de pe margine. Motorul este un GSX 650 F si era nou atunci (300 Km). Nu am patit nimic, dar vazand ca soferul cu un prieten de-al lui vroiau sa-mi mute motorul pe trotuar si s-o intinda, am apelat 112, si de aici toata agitatia. Intradevar, a oprit un "coleg" langa mine, dar nu va pot spune cine a fost! Poate ca daca aveam mai multa experienta, nu cadeam. Dar, s-a intamplat!!! Sper sa nu se mai repete.

 

Nu sunt las ca sa nu-mi dau numele sau sa ascund ca am cazut, pur si simplu acum am descoperit ca s-a vorbit de mine. Abia de anul asta am motor, si mai am multe de invatat si despre motoare si despre forumul asta. Acum am deja 3000 km, si ma simt mai sigur de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...