Sari la conținut

Mic Voiaj De Sambata Pe Valea Mostistei


Postări Recomandate

Dupa cum vineri seara ma intreb la ce local sa beau un vin, sambata dimineata ma apuca intrebarile cu privire la destinatia unei plimbari. De data asta, criteriile au fost: lacuri, aproape (doar o zi) si cat mai multa iesire de pe asfalt. Asa ca am ochit zona lacurilor de pe valea Mostistei, in judetul Calarasi si mi-am inchipuit un mod mai greu de a ajunge acolo, adica nu pe sosea ci peste camp.

Am lasat gps-ul sa ne scoata de pe asfalt, cand a vrut el, pe drumul "cel mai scurt". Ne tot miram cum de stie drumurile de pamant, de exploatare. Mirarea nostra a fost de scurta durata. De la un punct incolo aparatul cand ne-a trimis pe drumuri inexistente, cand nu stia ca exista unele drumuri foarte bune. Dar tot a folosit, ca orientare generala, ca busola si harta.

Zona Mostistei e frumoasa, ar merita mers o zi intreaga doar pentru dat ocolul lacurilor pe tentativa aia de drum de pe mal.

Legenda: rosu - drum cu asfalt, galben - drum pietruit sau drum de pamant.

post-10212-1206945194_thumb.jpgpost-10212-1206945085_thumb.jpgpost-10212-1206945227_thumb.jpgpost-10212-1206945266_thumb.jpg

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos

a fost si vremea cu voi

 

ia zi man

cum simti greutatea gs pe camp

 

eu la tura de la enisala unde era pamant batatorit nu am avut probleme insa in zonele unde era pamant proaspat abia il miscam

oricum vad ca si tu nu ai anvelope de off si sunt si trase

bafta si .. teren uscat ca la motoarele astea asfalt/pamant e acelesi lucru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum simti greutatea gs pe camp

eu la tura de la enisala unde era pamant batatorit nu am avut probleme insa in zonele unde era pamant proaspat abia il miscam

oricum vad ca si tu nu ai anvelope de off si sunt si trase

Sambata am dat doar de pamant tare. Prin noroaie inca nu am intrat cu R1200GS, ci doar cu F650 vechi (cel albastru din poze, ca l-am vandut unui prieten). La F aveam si cauciucuri de enduro, cu care m-am descurcat bine pe suprafete cu aderenta mica (noroi, pietris, frunze+noroi, etc). La asta tocmai comand.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

METZELER / 110/80 R 19 M/C TL 59R MCE KAROO 2 FRONT, respectiv

METZELER / 150/70 R 17 M/C TT 69R MCE KAROO STEEL RADIAL

Editat de ali baba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GPS Garmin Zumo 550 si harta Romaniei RO.A.D.2006. Am abonament, update-uri, dar nu am incarcat deocamdata nimic in plus fata de ceea ce mi-au preincarcat la cumparare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte putina tehnica si mai multa memorie: am desenat in Photoshop.:ok:. De aceea este usor aproximativ. Dar te asigur ca diferentele fata de realitate sunt foarte mici, la scara acestei imagini din satelit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte putina tehnica si mai multa memorie: am desenat in Photoshop.:ok:. De aceea este usor aproximativ. Dar te asigur ca diferentele fata de realitate sunt foarte mici, la scara acestei imagini din satelit.

 

.....si daca tot nu il folosesti la adevaratul potential....nu vrei sa facem schimb : mio c710 ? :(

Editat de jacques
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...