Sari la conținut

Intrebare ?


TNG
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva daca intinzatorul de distributie de la cbr F3 se potriveste la cbr F2?

:(

motorul de pe f2 e acelasi si pe f3 motorul de pe cbr 600f a ramas neschimbat din '93 pana in '98. totusi consulta un mecanic bun pt confirmare. noroc :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul de pe f2 e acelasi si pe f3 motorul de pe cbr 600f a ramas neschimbat din '93 pana in '98. totusi consulta un mecanic bun pt confirmare. noroc :(

 

Pai si atunci de ce pe eciclopediile moto(cum ar fi bikez.com) scriu ca F3-urile din 95 si 96 au 100CP(eu stiu de 98CP) si cele din 97 si 98 au 105CP? Ceva, ceva au ele diferit...dar cum spunea si cristicbr mai bine e sa consulti un mecanic sau chiar sa intrebi fie pe mail, fie "live" pe cineva de la Honda!

Editat de Sawyer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi!Din fericire eu sunt mecanic ,asa ca nu trebuie sa intreb pe nimeni daca MOTORUL de F2 este acelasi cu F3!

Intrebarea mea a fost despre intinzatorul de lant de distributie!

La f2 este hidraulic, si nu a fost chiar asa de bine gindit la vremea aceea,pentru ca: Pina se realizeaza presiunea de ulei lantul este slab si creeaza uzura,drept dovada f3 vine cu intinzator mecanic,si care este folosit de atunci, pina acum ,inclusiv pe 1000 RR 2008

Am intrebat daca se potriveste ca si forma ,si instalare.

Intrebarea este pentru cei care au relizat aceasta schimbare!

Multumesc anticipat!

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 17:48 -------------
NIMIC?

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...