Sari la conținut

Limitator Toba Vespa Et2 49cc


bogdi492T
 Share

Postări Recomandate

Am un Vespa din '99. Si inca are limitatorul ala pe toba (teava aia care iese din toba...nu situ cum sa explic.) Si el merge 70-75 cand se intinde mult. Vineri as dori sa merg sa il scot, dar merita oare? Ca eu vreau sa il vand, si nu stiu daca sa mai dau 400de mii si sa pierd aproape o zi intreaga. Cineva mi-a zis, un mecanic, ca daca il scot, si motorasu meu care merge foarte bine si are doar 3000km, o sa mearga cam 90km/h! Oare asa sa fie?

:angryfire: Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte probabil ca o sa mearga mai repede insa avand in vedere ca vrei sa l vinzi eu iti sugerez sa nu pierzi timpul... daca viitorul proprietar vrea asta isi poate scoate singur limitattorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vespa et2 50cc a mea se duce pana in 65..se tureaza foarte mult...si la vale 70 turat ca nebunu ...

Trebuie sa ma uit si eu daca am limitare in toba..si sa schimb rolele cu unele mai grele ...se tureaza foarte mult in gol..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vespa et2 50cc a mea se duce pana in 65..se tureaza foarte mult...si la vale 70 turat ca nebunu ...

Trebuie sa ma uit si eu daca am limitare in toba..si sa schimb rolele cu unele mai grele ...se tureaza foarte mult in gol..

Ti-am raspuns si pe celelalte topicuri! Nu mai umple aiurea topicul asta! Daca se tureaza ca nebunul si mai mult de 70 nu se duce, nu e limitat, pune role mai grele si gata!

Sau poate nu duce mai mult transmisia( schimbi variatorul si/sau grupul)...

 

Bafta! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un Vespa din '99. Si inca are limitatorul ala pe toba (teava aia care iese din toba...nu situ cum sa explic.) Si el merge 70-75 cand se intinde mult. Vineri as dori sa merg sa il scot, dar merita oare? Ca eu vreau sa il vand, si nu stiu daca sa mai dau 400de mii si sa pierd aproape o zi intreaga. Cineva mi-a zis, un mecanic, ca daca il scot, si motorasu meu care merge foarte bine si are doar 3000km, o sa mearga cam 90km/h! Oare asa sa fie?

:angryfire: Multumesc anticipat!

 

 

Vespa tuned so much is not a Vespa enymore.

 

Imi pare rau sa te dezamagesc, insa o Vespa nu e doar un scuter, e Vespa.

 

Asfalt uscat!

 

--- Mesaj completat în 11 Apr 2008 10:01 -------------

Vespa tuned so much is not a Vespa anymore.

 

Imi pare rau sa te dezamagesc, insa o Vespa nu e doar un scuter, e Vespa.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoaterea unui limitator nu mi-se pare un tuning :finger: Ms de sfaturi. L-am scos, merge cam 75-poate 80..daca se intinde bine de tot..dar acceleratia de pe loc e brutala, pana la 30. Apoi o ia mai lent de la 30 la 50, apoi trage tare pana la 70, iar de aici mai greu..:moron: Cred ca e cureaua de vina, ca mecanicul a zis ca nu prea e normal :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...