Sari la conținut

Reglare Debit Pompa Ulei Aprilia Rs 125


Postări Recomandate

Am o intrabre intrebatoare:

Mecanicul meu a dat debitul la pompa de ulei la maxim.. si yo as vrea sa il dau la jumatate.. cum se face.. k am vazut k in locul unde e pomp[a intra o shufa..... shi are k la ambreiaj.. un fel de piulitza care mareste distantza sufei..... de akolo din exteriorul capacului se regleaza.. deasupra capacului aluia de plastic...???

 

 

Ms anticipat.. si scuze de scrisul mess :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrabre intrebatoare:

Mecanicul meu a dat debitul la pompa de ulei la maxim.. si yo as vrea sa il dau la jumatate.. cum se face.. k am vazut k in locul unde e pomp[a intra o shufa..... shi are k la ambreiaj.. un fel de piulitza care mareste distantza sufei..... de akolo din exteriorul capacului se regleaza.. deasupra capacului aluia de plastic...???

Ms anticipat.. si scuze de scrisul mess :angryfire:

Ia mana de acolo mai baietica,nu ai voie. :angryfire:

Ce reglaj ai tu in afara pompei ma?Reglajul la debit se face dupa ce desfaci capacul pompei si vezi ca e o parghie acolo care e actionata de o sufa,in fine nu tin minte exact cum arata dar vezi ca are niste repere dupa care se regleaza,nu e indicat sa umbli pe acolo daca nu ai habar,da daca iti dau ai tai bani de set nou poti sa te joci pe acolo fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi nu inteleg care ar fii problema daca are debitul la maxim?nu ii face ungerea mai buna?daca gresesc va rog corectati-ma!sau e prea scump litrul de ulei?

Editat de Tomek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi nu inteleg care ar fii problema daca are debitul la maxim?nu ii face ungerea mai buna?daca gresesc va rog corectati-ma!sau e prea scump litrul de ulei?

 

 

Nu e vorba de asta.. e nasol tare k s-a legat shi politia de mine k scoate mult fum..

 

--- Mesaj completat în 12 Apr 2008 20:14 -------------

Ia mana de acolo mai baietica,nu ai voie. :angryfire:

Ce reglaj ai tu in afara pompei ma?Reglajul la debit se face dupa ce desfaci capacul pompei si vezi ca e o parghie acolo care e actionata de o sufa,in fine nu tin minte exact cum arata dar vezi ca are niste repere dupa care se regleaza,nu e indicat sa umbli pe acolo daca nu ai habar,da daca iti dau ai tai bani de set nou poti sa te joci pe acolo fara probleme.

deci... de akolo unde intra turul de la rezervorul de ulei in motor... in pompa de ulei.. apoi iese un furtunel mai subtzire care merge in carburator.. akolo are un shurub metalic in care intra shufa..... e ala ,am zis k am vazut k juma de filet e ruginit... deci mi l-a ridicat mecanicul... si juma de filet e curat curat.. de aia am zis k de akolo a umblat mecanicul.... practik k la maneta de ambreiaj....a intins sufa... shi a deskis mai mult debitul la pompa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrabre intrebatoare:

Mecanicul meu a dat debitul la pompa de ulei la maxim.. si yo as vrea sa il dau la jumatate.. cum se face.. k am vazut k in locul unde e pomp[a intra o shufa..... shi are k la ambreiaj.. un fel de piulitza care mareste distantza sufei..... de akolo din exteriorul capacului se regleaza.. deasupra capacului aluia de plastic...???

Ms anticipat.. si scuze de scrisul mess :angryfire:

 

eu zic sa nu te bagi unde nu`i loc .. las`o asa ... sau dute la alt mecanic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...