Sari la conținut

Primul Meu Accident :d


Ra3ptylla
 Share

Postări Recomandate

In parcarea pe unde ma dadeam :angryfire:. Mai era un motorist cu mine, am plecat inaintea lui si, probabil vrand sa imi arate ce motor are, a accelerat si cand am vrut sa fac stanga, viraj larg, a intrat in mine. Rezultat:

*oglinda stanga rupta

*carena stanga julita

*capac motor julit

*semnalizari sarite, dar inca merg

*butonul de faza lunga-scurta rupt si suportul se misca

*julituri cot, genunchi si sold, nimic grav

*casca putin julita si manusa la fel.

 

Acum, de draci l-am lasat pe ala sa plece, era mai speriat ca mine. Eu eram multumit ca era motorul destul de ok si eu la fel. Ii retinusem nr, dar l-am uitat. Cine are idee despre cine vb, sa imi dea un mesaj, sau poate chiar el. Accidentul s-a intamplat in parcarea hypermarketului PIC din Craiova, tipul cred ca e din filiasi, are o Yamaha verde, FZR1000 maxim an `95. As vrea sa vorbim omeneste, sa nu ma uit pe camerele de supraveghere dupa nr lui.

Editat de Ra3ptylla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neah, lasa-l. Am zis asa, impins de agitatie. saracu` era mai speriat ca mine. Eu am fost si sunt fericit in continuare ca am scapat atat de ieftin. Doar 3 julituri, o nimica toata. De ce sa fiu nesimtit, a fost si vina mea. Dar nah, obisnuit sa fiu singur prin parcare, doar am semnalizat, nu m-am mai si uitat in spate. Mai greu cu oglinzile astea:) De acum incolo o sa ma uit si cand merg pe jos. E bine ca am ocazia sa invat, chiar daca ma costa ceva bani, dar mai bine euroi decat oase rupte.

 

Eu mi-am invatzat lectia: asgirati-va, asigurati-va, asigurati-va :angryfire: (in trafic, nu la asirom :angryfire:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar. Fierul se cumpara, dar osul nici de reparat nu se mai repara uneori. Si in supermarket nu au. :bigstar:) Conteaza ca ai scapat ieftin. Si e bine ca poti sa inveti din greseli mici si nu trebuie sa treci prin spitale.

 

Worst comes to worst, but safety comes first.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Muieri agatzi si sub pat :finger:

Tocmai ce plimbasem una pe acolo :moron: Doamne-ajuta ca nu era cu mine pe motor cand s-a intamplat. M-am lasat greu convins sa plimb pe cineva, dar asta mi-a intarit parerea: NU mai plimb lumea :peace: Cine vrea plimbare, sa isi cumpere motor. Sau bicicleta :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...