Sari la conținut

Iesiri................ture


alin_barburas
 Share

Postări Recomandate

Azi va invit sa vegetam iar, dat fiind ce vremuri se anunta , eu voi fi cred pe deal toata dupamasa intrucat e o zi plina de curse.

La ora 14 e cursa inatai de la Superbike , la 15 e cursa de la Supersport, la 17 e in reluare cursa intai de la Superbike, iar la 17:30 e cursa a doua. Suc avem de ieri, vreo 2 flacoane :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 857
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Legat la certuri si din alea, cu totii stiti ca eu tot timpul am incercat sa fiu ala care impaca, mai ales ca va cunosc pe toti si nu de ieri-de azi. Csaky, daca visul tau e sa ai un club numai cu chopperisti e dreptul dau, nu te condamn ca nu mai iesi cu noi, ce consider ca gresesti e ca ii denigrezi pe restul prin vorbe de genul toti care au SS is manelari, ca alea nu is motoare, ca noi nu intelegem blablabla. Nu mai zice asta si nici ei nu o sa se mai lege de viata ta. Da, stiu ca se barfeste, toti facem asta. Dar putem sa ne urmam visele sau ideile fara a-i denigra pe altii. Sunt o gramada de nemotociclisti, a se vedea slaparii si manelarii, pe care ii blamam cu totii, dar sa fim seiosi, recunoaste ca intre cei nechopperisti daca imi permiti termenul sunt oameni de treaba cu care vorbesti si care te ajuta cand ti-i musai. Crezi ca aia nu ti-ar respecta ideia daca nu i-ai improsca cu noroi? M-am saturat de discutii cat ii ala de motociclist, cati km are sau ca motoru lui ii mai bun. Sper ca macar acuma iti dai seama ce vrea tot Zalaul de la Csaky si ca nu tre sa pozezi in oaia neagra sau sa crezi ca toti avem ceva cu tine sau cu voi. Tu ti-o faci cu mana ta cand arunci in toata lumea si zici ca nu stim si nu cunoastem, dar sa stii ca daca nu am cruiser asta nu inseamna ca nu stiu nimic despre ele sau despre modul de viata de care zici tu. Ori tu asta zici, ca nimeni nu stie de treburile astea numai tu. Si ca o sa vina aia sa ne dea in bot. De ce? Care e motivul? Poate ala ce vrea sa ne dea in bot gaseste adapost si o masa calda la mine in casa cand i se crapa motorul la drum si nu poate merge mai departe. Gandeste, ca inca ii legal.

Vazand mainainte alte topicuri pe alte judete unde la fel se manca lumea in gura, cedez psihic. De acum nu mai raspund la contre si jigniri, inainte de a posta o sa imi imaginez ca fumez iarba si o sa ma abtin. O sa mai postez numai cantecele, poezii, poze, linkuri si invitatii la plimbare.

Oricum, intr-un fel sau altul, bulevardul ne incape pe toti, indiferent ca avem Beamweu sau mobra, Suzuki sau Yamaha, cruiser sau speed.

Doamne ajuta si sa lasam orgoliile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Csaky ......P.S. si gata. Imi retrag ce am scris despre salut, o sa va salut in continuare si o sa salut orice motor pt ca asta am invatat si asta continui sa cred ca exista , solidaritatea intre bikeri.

La fel si apelativul de "muieri", nu e frumos, stiu, mai adecvat era momai sau ceva de genul. Imi cer scuze, dar oricum nu am dat nume. Ce am vrut sa zic cu asta e cat de orbeste actioneaza la ce zici tu, la cat is de influentabili. Daca vrei exemplu, faza de la Gradina Zmeilor, cand ai culcat motorul si ai inceput sa sudui , te-ai intors, ai plecat si fara sa zici nimic catre ei, au luat-o dupa tine. Noi nu i-am gonit :laugh: . La asta ma refeream, ca actioneaza orbeste dupa tine. Sper ca intelegi la ce ma refer.

Sa vad daca tu ai c.oaie sa iti retragi amenintarile. Ca ii bai, cum ziceai. Daca intradevar ai inteles ce am scris aici de la 8 de cand m-am trezit si ce a scris si Luca, putem sa ne vedem de drumuri fiecare, Bandit, KTM, Virago, Hayabusa sau VN , dar macar sa nu aruncam foc din ochi cand ne vedem pe drum, ci din contra, sa ridicam mana si sa aplecam capul in semn de salut, si sa bem o berula seara la Diesel (cand am bani sa ies). In afara de vreo 2 care te impung pe forum si te ataca prin intrebari ironice, si alea mai mult la bascalie, cam toti incercam sa aplanam conflictele si sa facem sa fie bine. Asta ar trebui iar sa te puna pe ganduri, in ideea ca nu numai capra vecinului tre sa moara si ca nu numai de la noi ii problema.

Intelegeti ca nu am somn si ma plictisesc, de aia umplu topicul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ipocriti mai toti, ... babe :laugh:

 

si eu am chopper/cruiser si imi place mai mult ca toate celelalte, ba pot spune ca-i mai faina si mai buna decat oricare ... fiindca e a mea ... deranjeaza pe cineva?

 

ce daca ala (care nu merge tocmai incet :)) are ditamai steagu' ... si mie mi se pare prea mare, am ras, m-am oprit la timp ... si ce au altii cu asta? e dreptul lui (e doar un exemplu, se poate extrapola si la felul lui de a fi)

ce, nu se poate spune despre majoritatea celor cu ss ca trag asa usurel cel putin inspre manelisti/cocalari? ba da ... e, si ce-i cu asta, e dreptul lor si daca ei se simt bine atat conteaza ... doar nu vream sa fim toti la fel ...

ture cu totii? hahaha ... o zapaceala ... se merge linistit la plimbare ... da ... cateva sute de metri (tura mea cu Gabi, Ionut, Nelu si Biju a fost intradevar una intre niste oameni care se respecta, ca si cea cu Cristi si Razvan)

e, si diferentele astea tre' sa ajunga certuri? vad se apuca cate unii sa dea lectii si sa-si faca morala unii altora

RESPECT inseamna sa-i accepti pe toti asa cum sunt, ironii sau misto-uri intre prieteni tot vor fi, prietenii nu se supara unul pe celalalt, ceilalti probabil ca da

 

asa ca atunci cand imi fac motorul ies cu George, Nelu, Gabi, Ionut, Cristi si Razvan si/sau cu inca vreo 2-3 cel mult si gata, restul sa fie sanatosi neinsemnand ca daca-i vad in sensul meu de mers schimb directia sau ca nu pot sta de vorba si eventual la o bere doua cu toti, sau sa ajut pe oricare cu ce pot

 

asadar eu va repect pe toti, chiar plus unu', :) asta chiar daca nu ne-am intalnit inca personal sa ne dam mana :)

 

PS.

chestia aia cu "muierile" mi se pare si mie f. deplasata ... care sunt alea? trei? sa le vedem si noi ... e bune?

ce sincronizare carburatoare? unde? ce service la choppere? hahaha ... hai sa fim seriosi, mai bine imi duc motorulpt. orice nimic la omu' ala in Biharia (il stiati?) sau chiar la unguri, poate iau manualele alea si le citesc de o mie de ori si-mi fac treaba singur ... nepriceput cum sunt la mecanica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea (vitezisti, chopperisti, cruseristi, etc)!!!

 

Am ajuns la niste concluzii:

- daca tot insistam pe aceesi tema o sa ajungem sa nu ne mai salutam si chiar sa ne injuram;

- daca tot insistam pe aceesi tema o sa ajungem sa ne si batem;

- daca tot insistam pe aceesi tema o sa ajungem sa ne intalnim la Marea Intrunire de la Broscarie (intrunirea motoristilor din Salaj, in primul rand) , unde se pare ca daca nu incetam cu prostiile o sa stam fiecare pe unde apuca (unii inauntru, altii dupa gard, altii cu motoristi din alte zone), o sa ne facem de rasul altora cand or sa vada ce uniti sunt motoristii din Salaj ;

Pe langa ca suntem putini, si atat cati suntem (noi cei de pe deal), ar trebui sa fim ca fratii, daca nu macar foarte buni prieteni care sa stim ca atunci cand avem o problema sa putem conta pe cel da langa noi (vitezist, chopperist, cruserist, etc), nu sa ne intoarcem spatele unul altuia si sa plecam fiecare in alta directie.......

Desi sunt nou in bransa motoristilor, stiu ca mi-am facut prieteni pe care pot conta , cand e cazul, si ei la fel pot conta pe mine.

 

 

P.S. Cred ca vin si io pe deal azi , daca se poate, daca nu sa aveti o duminica placuta (toti).

 

Sa auzim numai de BINE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"niciodata si daca te-am intrebat ceva ,am crezut ca ma surprinzi cu ceva nou dar defapt"

 

Cu ce sa te surprind cu ceva nou la montarea unui crashbar care o fost proiectat chiar pentru modelul respectiv? :disappointed: .....Oricum cand mai intrebat ti-am raspuns de fiecare data fara sa te iau peste picior sau alte balarii de astea. Si nu cred ca are vreo importanta de cand am io motor(da poti sa ii intrebi pe aia 2, ca acuma suntem preteni mai buni ca si atunci). Si cu aratatu' si bagat mainile in motoarele altora m-am linistit de mai demult (nu are importanta din ce cauza, oricum, aia care merita o sa se poata baza pe mana mea de "nesurprinzator" la nevoie ).

 

Si cu asta basta ...... nu o sa mai postez pe topicul asta veac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclism=prietenie,ajutor, respect,aventura si am mai gasi suficiente cuvinte care sa exprime foarde bine definitia acestei pasiuni.pentru unii,ele nu exista pentru ca nu le-au fost aduse la cunostinta la momentul potrivit si pentru care,acestea nu inseamna nimic.fiecare avem valorile stabilite dupa stilul de viata pe care l-am dus pana acum dar daca ne batem de astfel de probleme(cele de mai sus)ma tem ca motociclismul ca si sport sau pasiune se va transforma in ceea ce reprezinta azi automobilismul si doar cativa vor ramane cu ideile de odinioara(respect.ajutor.prietenie.pasiune)idei care dupa parerea mea fac "hobby-l"asta sa meride fiecare banut si timp investit in el.

oricum fara sa vrem datorida vremurilor oricine isi permite sa-si cumpere motor nemaicontand pasiunea ci primand banul,si ei trebuie acceptati si merita o sansa pentru ca in timp se vor tria fiecare am fost la inceput indiferent de ce motor am avut

e una sa fii exclusivist in categoria din care faci parte"cross,cruiser sau ss"si alta e sa o duci la extrem prin a te izola de ceilalti.

cati dintre voi,daca ar fi sa va vindeti motocicletele maine v-at cumpara un motor eftin doar ca sa tineti spiritul din voi aprins,majoritatea am reusit sa ne luam motocicleta visurilor din prima nemaitrecand prin celelalte categorii si am pierdut ceva esential(nu zic ca trebuie sa aveti neaparat simson mz sau ij).esentialul acela ne face pe noi cativa sa vedem motociclismul ca o mare familie in care pe primul loc este motocicleta de orice fel si oamenii de treaba.

asta e parerea mea,poate mai sunt cativa care se regasesc aici si oricum esenta se gaseste in sticlute mici iau restul sticlelor mari sunt diluate

P.S. sper ca nu m-am repetat si mesajul meu este cat de cat la obiect(nu cu topicul,ca ala e de catia ani ca si forumul offtopic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un om fericit (mi-a terminat Yony motoru si merge brici) sper sa mearga tot asa.....

O plimbare azi pe Meses de la 5 da cineva....

Asfalt uscat si grija la linia dubla continua de la bar, repet: ATENTIE grija la linia dubla continua de la bar!!!!!!!!!!!! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un om fericit (mi-a terminat Yony motoru si merge brici) sper sa mearga tot asa.....

O plimbare azi pe Meses de la 5 da cineva....

Asfalt uscat si grija la linia dubla continua de la bar, repet: ATENTIE grija la linia dubla continua de la bar!!!!!!!!!!!! :angryfire:

Eu sper ca aia e numai o gluma proasta, cred ca au luat astia o bidinea si au trasat cat ii Mesesul de lung o linie continua. Sper ca o intrerup pe alocuri cand marcheaza calumea, definitv. Nu mai poti depasi nici inainte de popas cum cobori , nici inainte de bar..............naspa

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...