Sari la conținut

Ce Motor Recomandati?


Alpina
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Ma gandesc ca in aceasta primavara sa ma lipesc de un motor enduro.

Datele problemei sunt urmatoarele:

- inaltimea mea 1,90

- greutatea 93 kg

 

Ma intereseaza un motor cu care sa pot merge pe drumuri forestiere si de tara si coclauri.

 

Nu ma intereseaza ca acest motor sa fie ok si pe asfalt - ca pentru asfalt am un chopper care e foarte comod si placut la plimbari.

 

Buget 3500-4000 Eur.( ma gandesc la ceva SH) :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza un motor cu care sa pot merge pe drumuri forestiere si de tara si coclauri.

Nu ma intereseaza ca acest motor sa fie ok si pe asfalt - ca pentru asfalt am un chopper care e foarte comod si placut la plimbari.

Buget 3500-4000 Eur.( ma gandesc la ceva SH) :bigstar:

 

Deci monocilindru sa fie.

KTM LC4, Honda NX 650 Dominator, Suzuki DR 650, BMW F650 GS (Dakar), Yamaha XT 660R, Yamaha TTR

Iar daca astea ti se pare prea "vaci", poti sa incerci

Suzuki DRZ 400 S (sau varianta veche DR350). Si ar mai fi altele mai extreme care nu cred ca te intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot ce zic colegii e ok..ar mai fi de mentionat ktm exc(400,450),honda xr(400),crx(400),yamaha xt(600),

si in ordine ar fi asa ptr forestiere si oleaca de enduro softeanu merg honda si yamaha,daca vrei ceva mai hard yamaha wr si ktm exc..la buget te incadrezi fara probleme la toate modelele poate doar la ktm sa mai plusezi vreo 500 de eu sa iti iei un model cat mai recent..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
honda xr400 sau suzuki drz400.sunt exact ce cauti.ktm e prea complicat

ttr-ul si xr-ul ...din cate am auzi sunt cam rele :friends: ..bmw..e mai mult de drum...xt-ul de 600 e ok...la greutatea si inaltimea ta e mic...eu am un dr de 650...si e buna si rea si grea:D...nma descurc cu ea...si ktm-te cam mananca de bani la intretinere:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...