Sari la conținut

Vreau Derbi Terra


o_kellu
 Share

Postări Recomandate

Salutare..dupa doi ani de mers cu scuterul m-am hotarat sa trec la urmatoarea categorie...anul acesta voi lua si A-ul (sper)..si vreau sa fiu genul care o ia incetul cu incetul (din cauza ca am citit prea mult la sectiunea accidente si pentru ca mai am multe de facut in viata)...vreau sa stiu ce parere aveti despre noi intratul pe piata...derbi terra de 125...este potrivit pentru mine(181cm si 82 kg)..sau o fi chiar prea putin...sa caut un 250....ideea este ca undeva departe vreau un f650(sau ce o mai urma dupa el f800)..iar derbi terra este identic cu el..mai putin cmc

De mers, probabil procentul o sa fie cam 80% oras, 20% noroi si dealuri..astept sfaturi si impresii...

 

http://www.derbi.com/int/index.php?option=...&Itemid=228

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand cumperi o motocicleta de enduro primul lucru la care trebuie sa te gandesti este servisarea..afla ce retea de distributie au in tara,cat costa consumabilele,daca exista sau se pot procura usor piese,carene ,etc..mie mi se pare o replica a bmw-ului intr-adevar frumoasa dar c-am atat..nu stiu daca derbi are motorizari diferite la 125 cc,dar a fost odata cu noi un copilas cu un derbi de 125 si la orice adiere de panta ii iesea sufletul,la namoale nici nu mai zic,am tras de el ca un caine mort..daca vrei in schimb doar sa te plimbi pe forestiere and stuff fara mari pretentii,cred ca se descurca..pana la coada pretul spune tot despre un motor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare..dupa doi ani de mers cu scuterul m-am hotarat sa trec la urmatoarea categorie...anul acesta voi lua si A-ul (sper)..si vreau sa fiu genul care o ia incetul cu incetul (din cauza ca am citit prea mult la sectiunea accidente si pentru ca mai am multe de facut in viata)...vreau sa stiu ce parere aveti despre noi intratul pe piata...derbi terra de 125...este potrivit pentru mine(181cm si 82 kg)..sau o fi chiar prea putin...sa caut un 250....ideea este ca undeva departe vreau un f650(sau ce o mai urma dupa el f800)..iar derbi terra este identic cu el..mai putin cmc

De mers, probabil procentul o sa fie cam 80% oras, 20% noroi si dealuri..astept sfaturi si impresii...

 

http://www.derbi.com/int/index.php?option=...&Itemid=228

 

Nici eu nu recomand Derbi Terra.

In functie de cum stai cu banii, eu iti recomand sa te "arunci" direct la F650, mai ales ca ai dimensiunile corespunzatoare pentru a-l manui usor si pentru ca un 125 in 4 timpi o sa ti se para dupa putin timp lenes (de noroi nu mai pomenesc).

F650 GS are 50 de cai, dar nu sunt multi la cele 180kg, mai ales ca are o dinamica de enduro si nu de supersportiva, si asta face diferenta. Deci desi esti incepator, eu zic sa stai linistit ca nu o sa (fii in pericol sa) mori cu el, mai ales ca mai ai ceva experienta pe 2 roti, si B-ul (am dedus eu) si nici nu mai esti "la prima tinerete".

Daca iei BMW rezolvi cu "stresul urmatoarei motociclete" (cea pe care o sa ti-o doresti tot timpul), rezolvi si cu serviceurile, si cu disponibilitatea pieselor (preturile sunt cam piperate la Bavaria din cate am inteles, dar BMWurile sunt foarte fiabile, deci se compenseaza), si cu puterea (o sa se vada mai ales in noroi si la drumuri mai lungi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...