Sari la conținut

Aprlia Rs 125


Postări Recomandate

salut!am sai eu o aprilia rs 125 nu de mult cumparata si am 2 probleme minore:D

1.cand semnalizez,becurile raman aprinse pe pozitie si nu palpaie cum e normal

2.cand apsa frana spate nu mi se aprinde stopu de frana,mentionez ca la frana fata functioneaza perfect.am citit undeva pe forum cum ca ar fi problema de la un switch ceva de genu...stit unde e localizat si cum as putea sal inlocuiesc?sau care ar fi buba.multumesc anticipat..:):D:D

 

fratilor care imi poate spune si mie unde gasesc un releu semnalizare pt aprilica mea?:moto:...sau daca are cineva sa dea un pm sau sa rasp aici pe forum:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!am sai eu o aprilia rs 125 nu de mult cumparata si am 2 probleme minore:D

1.cand semnalizez,becurile raman aprinse pe pozitie si nu palpaie cum e normal

2.cand apsa frana spate nu mi se aprinde stopu de frana,mentionez ca la frana fata functioneaza perfect.am citit undeva pe forum cum ca ar fi problema de la un switch ceva de genu...stit unde e localizat si cum as putea sal inlocuiesc?sau care ar fi buba.multumesc anticipat..:rusinica::D:D

 

fratilor care imi poate spune si mie unde gasesc un releu semnalizare pt aprilica mea?:rolleyes:...sau daca are cineva sa dea un pm sau sa rasp aici pe forum:D

1Releu de semnalizare e dus se gaseste la united motors in bucuresti www.unitedmotors.ro sau pui releu de dacie:D

2Senzor frana spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

releul sa rezolvat.trebuia curatat.acum mai ramane senzorul frana spate..:rusinica::D:D:D:D

 

Ar trebui sa fie localizat in zona pedalei de frana.

Vezi daca functioneaza (fa scurt pe direct acolo la el) si daca se aprinde frana ai localizat `buba`. Daca nu tre sa o iei pe fire.

 

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe scurt merge.acum nu stii de unde as putea sa fac rost de switch-ul ala?si cam cat ar ajunge?daca stii pe cineva care poate sa-l trimita prin posta..as fii bucuros sa-l cumpar dar sa fie bun.ms anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...