Sari la conținut

Yamaha Tenere Xtz 660


free moto
 Share

Postări Recomandate

Salut!

 

Va rog sa va spuneti parerea despre Yamaha Tenere XTZ 660, an '91, '93, in jur de 30.000 km.

Daca credeti ca e un motor prea vechi, prea uzat la 30-35.000 km si sa lasati si citeva date tehnice despre, asta si prin comparatie cu TA de pina in 2000, cel de 600.

Ideea e urmatoarea: sint in situatia in care am o Viroaga care imi place, dar vreau sa ajung si dincolo de asfalt, asa ca ma gindesc sa o vind, sa mai pun niste bani ( cam 1000 E ) si sa-mi iau un TA ( de 650 ). Dar cum nu prea se inghesuie nimeni la Viroaga ( desi e ca noua, lumii i se pare piperat pretul ), ma gindesc sa pastrez Viroaga si sa-mi iau o Tenere de prin 91, 93, sa pot ajunge si in locuri greu accesibile bike-ului. Asa ca trebuie sa fac un "compromis".

 

Astept parerile voatre care sa ma ajute.

post-32344-1209456021_thumb.jpg

Editat de free moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Va rog sa va spuneti parerea despre Yamaha Tenere XTZ 660, an '91, '93, in jur de 30.000 km.

Daca credeti ca e un motor prea vechi, prea uzat la 30-35.000 km si sa lasati si citeva date tehnice despre, asta si prin comparatie cu TA de pina in 2000, cel de 600.

Ideea e urmatoarea: sint in situatia in care am o Viroaga care imi place, dar vreau sa ajung si dincolo de asfalt, asa ca ma gindesc sa o vind, sa mai pun niste bani ( cam 1000 E ) si sa-mi iau un TA ( de 650 ). Dar cum nu prea se inghesuie nimeni la Viroaga ( desi e ca noua, lumii i se pare piperat pretul ), ma gindesc sa pastrez Viroaga si sa-mi iau o Tenere de prin 91, 93, sa pot ajunge si in locuri greu accesibile bike-ului. Asa ca trebuie sa fac un "compromis".

 

Astept parerile voatre care sa ma ajute.

 

 

Tenere e monocilindru si mai inalta = mai buna pt offroad.

TA e bicilindru si mai comoda = mai buna pt. touring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

salut,tot ce pot sa ti zic e ca eu acuma mi am luat un xtz660tenere din'92 si sunt super multumit de el.foarte bun pe sosea(croaziera 120km/h),la fel de bun si pe forestier. racit pe apa,motorul foarte bine echilibrat,nici nu ai zice ca e monocilindru! pentru mine e perfect mai ales ca stau in Baia Mare unde pica muntii pe mine :) succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.sunt posesoru unui tenere an 96.sunt multumit de ea;garda la sol mare,scut aluminiu,racirea pe lichid[nam auzit pana acu ventilatoru]putere suficenta.Dar e foarte inalta si un pic cam grea in rest nu ai de ce sa te plangi.bafta la achizitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...