Sari la conținut

Adaugare Kickstarter


Postări Recomandate

Salutare!

 

Aveti idee daca pot sa-i pun? In locul respectiv se afla un dop.

Am gasit pedala pe ebay (pedala +ax +arc + roata dintata) mai trebuie ceva?

 

Mersi

da...

tre sa scoti dopu si sa desfaci capacu.. :) si daca nu ma insel tre demontat si ambreiaju si vezi sa nu aiba si ceva saibe,laine pe acolo...vezi schema motorului.

la cele cu demaror electric pur si simplu le lipseste axul cu pinionul si pedala si e pus dop.

atit. :P

:laugh:

Editat de Manuel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal ar trebui sa-ti fie de ajuns ,insa nu stiu cum e la tine decompresorul ,la a mea ( am numai kick ) am tot la pedala si decompresorul. Eventual ,daca crezi ca o sa te ajute ,o sa-ti pun ceva poze amanuntite zilele ce vin (motorul meu e acuma desfacut ).

Numai bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Aveti idee daca pot sa-i pun? In locul respectiv se afla un dop.

Am gasit pedala pe ebay (pedala +ax +arc + roata dintata) mai trebuie ceva?

 

Mersi

 

Cat te costa setul? Eu am intrebat la Suzuki pentru mine si ei ziceau ceva de genul 200E, ceea ce mi se pare cam mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate numai saptamana viitoare poze cu angrenajul respectiv ,intrucat sunt plecat o saptamana de acasa ( din localitate ...)

Ideea e ca decompresorul e separat de pedala ,deci eu zic ca poti monta pedala linistit,numai sa ai grija la angrenajele din interior. Cum am ocazia cum fac poze ...

Numai bine !!!

 

Din pacate numai saptamana viitoare poze cu angrenajul respectiv ,intrucat sunt plecat o saptamana de acasa ( din localitate ...)

Ideea e ca decompresorul e separat de pedala ,deci eu zic ca poti monta pedala linistit,numai sa ai grija la angrenajele din interior. Cum am ocazia cum fac poze ...

Numai bine !!!

 

 

Am reusit totusi sa gasesc ceva pentru tine ,sper sa te ajute :

212.tiff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...