Sari la conținut

Accidente !


exores
 Share

Postări Recomandate

acu important e sa se faca bine ... altceva nu cred k mai conteaza doar stim ce parere are lumea despre noi...pacat pacat iar a fost o saptmana nefasta . Sa aveti grija de voi :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:unsure: 'mnezo s-ai 'tăn gura de gunoaie radeau ??! Poi mai cand o picat nu o fost nimeni acolo cu el sa le rupa capu la labari.Cum dreq de se intampla tocmai cand este omul singur si n-are pe nimeni in spate.Sper sa le fie ultimul ranjet si sa-si plateasca datoriile penal dupa care sa ranjeasca la bulau cand le-o fi buca poligom de tragere. :D :rock:

Multa sanatate Andrei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu andris... in curba de la popas era unu care tracta pe altul, intra spre stana... el avea, o zis 50 la ora... nu stiu, rula cu 50 sau in momentul impactului avea atat... oricum, incheietura mainii stangi e cam rupta, si fatza la motor e varza... naspa situatie... daca si la 50 se intampla, nui prea mai ai ce face... ca daca rulezi cu 50 la ora ala cu masina NU ARE CUM SA NU TE VADA, si atunci, daca se baga, e de-a dreptul nesimtire... naspa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vorbit cu andris... in curba de la popas era unu care tracta pe altul, intra spre stana... el avea, o zis 50 la ora... nu stiu, rula cu 50 sau in momentul impactului avea atat... oricum, incheietura mainii stangi e cam rupta, si fatza la motor e varza... naspa situatie... daca si la 50 se intampla, nui prea mai ai ce face... ca daca rulezi cu 50 la ora ala cu masina NU ARE CUM SA NU TE VADA, si atunci, daca se baga, e de-a dreptul nesimtire... naspa.

naspa sa nimeresti asa :unsure:

ma gandesc numa ce poti pati daca vi cu 90 :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU !!!

sper din tot sufletul sa nu fie ceva grav, daca-l prind la tel. il intreb cum ii si revin

Doamne bate-i de tampiti !!! si care p. ma-sii s-o distrat pt. asa ceva?

cu binele nu se poate cu astia :unsure: , Csaky, voi ce p. mea paziti? nu faceti niste antrenamente pe astia? tu-le gura mamii lor !!!

 

Andrei, iti ramasesem dator cu astea,

 

FA-TE BINE !!! si sa te vedem iar cu bine pe drum cu mandretea aia de motor

Editat de thunderhead
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da Florin, eu am fost cu bmw-ul ala da nu-i "smeker" cum ii zici tu, era seara la 11 si coboram pe clujului, desteptul ala cu suzuki iesea de la piata cu o gacica in spate, m-am uitat de departe la el parca am avut o presimtire si pe cand ajung in intersectie crezi ca-mi da prioritate????NU, nu-mi da se pierde si-mi iesa in fata, trag de volan gata sa ma bag in altu cu masina, ating bordura si reusesc sa-l ocolesc pe IMBECIL-ul cu suzuki,el sa oprit pe loc sa dezechilibrat si a scapat motorul peste el ATAT, eu mi-am continuat de drum si nu m-am oprit ca-l nenoroceam, pe cuvant, un inconstient si un neexperimentat si mai pune si vietile altora in pericol, nu-l cunosc si nici nu vreau, dar sincer ii sugerez sa se lase de condus ca nu are nici cele mai elementare notiuni ale condusului!!! :disappointed:

asa ca dragi camarazi nu in toate cazurile noi motociclistii suntem de vina, mai sunt si dintre noi care gresesc si nu trageti tot timpul concluzii pripite!!!!

pana la urma Florine i-am salvat viata nu l-am scos de pe drum cum ziceai mai sus,asa ca informativa inainte sa trageti lumea la raspundere....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da Florin, eu am fost cu bmw-ul ala da nu-i "smeker" cum ii zici tu, era seara la 11 si coboram pe clujului, desteptul ala cu suzuki iesea de la piata cu o gacica in spate, m-am uitat de departe la el parca am avut o presimtire si pe cand ajung in intersectie crezi ca-mi da prioritate????NU, nu-mi da se pierde si-mi iesa in fata, trag de volan gata sa ma bag in altu cu masina, ating bordura si reusesc sa-l ocolesc pe IMBECIL-ul cu suzuki,el sa oprit pe loc sa dezechilibrat si a scapat motorul peste el ATAT, eu mi-am continuat de drum si nu m-am oprit ca-l nenoroceam, pe cuvant, un inconstient si un neexperimentat si mai pune si vietile altora in pericol, nu-l cunosc si nici nu vreau, dar sincer ii sugerez sa se lase de condus ca nu are nici cele mai elementare notiuni ale condusului!!! :disappointed:

asa ca dragi camarazi nu in toate cazurile noi motociclistii suntem de vina, mai sunt si dintre noi care gresesc si nu trageti tot timpul concluzii pripite!!!!

pana la urma Florine i-am salvat viata nu l-am scos de pe drum cum ziceai mai sus,asa ca informativa inainte sa trageti lumea la raspundere....

io ii dadeam si 2 palme sa se trezeasca :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era vorba de acum cateva saptamani cu Feher? A avut un accident similar dar in fata la gara.L-a inghesuit unul cu un BMW si a picat cu motorul pe bordura.El era pe prima bamda,iar pe banda 2 era o masina si sugaciul cu BMW-ul s-a furisat printre ei la care Feher s-a dezechilibrat si a cazut.Carenele putin busite si motorul i-a cazut pe laba,dar acum e bine cu motor cu tot.Noroc ca e o daraba de om ca altfel ii rupea piciorul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum bomba.V-am zis cu ceva vreme in urma ca primarul isi v-a lua R6 ei uite ca si-a luat si a cazut deja cu tot cu nevasta:D.A picat la pana'n 40 la ora cica si n-are nika.A evitat o groapa la care i-am sugerat prietenului sau sa asfalteze toate gropile ca sa nu mai avem probleme de genu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum bomba.V-am zis cu ceva vreme in urma ca primarul isi v-a lua R6 ei uite ca si-a luat si a cazut deja cu tot cu nevasta:D.A picat la pana'n 40 la ora cica si n-are nika.A evitat o groapa la care i-am sugerat prietenului sau sa asfalteze toate gropile ca sa nu mai avem probleme de genu.

e pe bune treaba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum bomba.V-am zis cu ceva vreme in urma ca primarul isi v-a lua R6 ei uite ca si-a luat si a cazut deja cu tot cu nevasta:D.A picat la pana'n 40 la ora cica si n-are nika.A evitat o groapa la care i-am sugerat prietenului sau sa asfalteze toate gropile ca sa nu mai avem probleme de genu.

:) serios? m-as rade daca as vedea de sapt viitoare utilajele de asfaltat pe strazi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

/index.php?...00#entry1544627

 

:(

 

no ase ma mai linistesc si io c-am scapat ieftin, pacat de altii numa'

 

daca prima data cu atv-ul nu m-am invatat minte, zburand ca vulturu' (tre' ceva piesa de la Helloween, ceva inaltator :( ) si trezindu-ma din "anestezie" in pozitie de drepti da' numa' dupa ce s-a facut flenduri casca (integrala) si dupa ce m-am spoit cu mol/nisip pe umar si dupa ceafa, a venit si a doua oara da' tot usor a fost ...

 

acum ca am vazut ca am cazut de fapt din niste sperieturi penibile (!?), intreb si io: altii au mai patit asa? sa-ti fie capul altundeva si sa te trezesti brusc intr-o situatie de asta? se mai pune problema de judecat ceva sau e pur si simplu instinct? ca sa stim sa ne ferim cat de cat, adica sa nu uitam ...

 

experienta de trafic te ajuta si aia sa n-o patesti in special din partea altora da' cam atat, ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...