Sari la conținut

Accidente !


exores
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

O stire buna daca vreti despre colegul Paul. A reusit sa mearga singur la baie, pe picioare, lucid etc, asta avand in vedere ca in ultima perioada starea lui nu a fost tocmai roz. Adica momentele in care e lucid sunt destul de rare si de durata nu prea mare. Daca vreti detalii in particular, din respect pt el si pt familia lui nu o sa scriu mai multe aici.

Sa speram ca macar acum in luna sarbatorilor starea lui sa se imbunatateasca putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit si eu recent cu fratele sau si a zis ca este acasa,este bine,umbla,vorbeste lucid si se recupereaza.Am sa trec pe la el zilele urmatoare.Multa sanatate lui Paulica si recuperare maxima.

Tu ori vrei sa ne ridici moralul, ori faci misto, ori esti dezinformat. Ne-am dori cu totii ca Paul sa fie acasa, din pacate Paul este in spital cu mama sa internat intr-o rezerva, si nu sunt semne ca ar merge acasa prea curand, eventual pe perioada sarbatorilor. Mama mea merge in fiecare zi la spital cate 4 ore in sectia unde e Paul internat , deci sa intalnesc zilnic, povesteste cu maica-sa si cu el ( cand are cu cine, adica in momentele cand e lucid ). Din pacate starea lui nu prea are nimic tangent cu ce ai scris tu mai sus, cu toate ca am vrea cu totii asta.

Dar nu mai zic nimic, sa fim feriti cu totii de asemenea situatii. Daca l-ai vedea si auzi, daca te-ai uita la mama lui in ochi nu cred ca ai mai scrie ce ai scris mai sus. Poate ti-o fi zis frate-sau asta, satul de intrebari si macinat destul de subiectul asta dificil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ori vrei sa ne ridici moralul, ori faci misto, ori esti dezinformat. Ne-am dori cu totii ca Paul sa fie acasa, din pacate Paul este in spital cu mama sa internat intr-o rezerva, si nu sunt semne ca ar merge acasa prea curand, eventual pe perioada sarbatorilor. Mama mea merge in fiecare zi la spital cate 4 ore in sectia unde e Paul internat , deci sa intalnesc zilnic, povesteste cu maica-sa si cu el ( cand are cu cine, adica in momentele cand e lucid ). Din pacate starea lui nu prea are nimic tangent cu ce ai scris tu mai sus, cu toate ca am vrea cu totii asta.

Dar nu mai zic nimic, sa fim feriti cu totii de asemenea situatii. Daca l-ai vedea si auzi, daca te-ai uita la mama lui in ochi nu cred ca ai mai scrie ce ai scris mai sus. Poate ti-o fi zis frate-sau asta, satul de intrebari si macinat destul de subiectul asta dificil.

Deci nu mai inteleg nimic :laugh: Una zici tu,alta fratesu'.Exact ce am zis eu mai sus mi-a zis si el.A mai zis ca este lucid,se poate vorbi cu el,dar are mici ezitari in retrospectiva evenimentelor.Daca el minte atunci mint si eu.La fel si Adita care este vecin cu el a zis ca este acasa,dar el stia asta de 2 saptamani cel putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am fost la Paul acasa si este bine omul nostru,mai are 2 saptamani de recuperare sus in bradet si nu dupa mult timp mai intra in operatie cu bratul problema ii face ceva transplant dupa care speram sa sa isi recupereze bratul.In rest este ok vorbeste bine si nu mai are probleme cu memoria.La bratul problema poate sa isi miste cateva degete usor,ceea ce cred ca este imbucurator fata de pronosticurile care se dadeau.Deci ar fi speranta sa isi recupereze mana dupa operatia ce urmeaza.

Multa sanatate Paule !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

:unsure::rose: R.I.P. Mack :blink::rose: Nu l-am cunoscut personal dar dupa posturile lasate de el, era un om de treaba. Condoleante familiei si celor apropiati.

 

 

 

P.S. Cineva sa explice imprejurarile accidentului si pentru cei neinformati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...