Sari la conținut

Accidente !


exores
 Share

Postări Recomandate

Nu au treaba direct cu motociclismul insa cu totii stiti de invazia de golf 3 si bmw pisicuta din ultima vreme. Miercuri au pus capac astia. Am vazut seatul cela pe creasnei intre stalp si casa omului, seara o dacie o intrat in poponeata lu un seat, ca noaptea, cireasa de pe tort , sa vad in giraotriul de pe pasarela ce duce la gara un beamveu pisicuta cu numere rosii trecut bine de parapet cu rotile din fata, spanzurat la aproape un metru de la pamant. A iesit probabil tare din giratoriu mergand spre gara, a pierdut directia si a ajuns in tufe. Sau naiba stie, facea intoarceri, donuts, nu stiu. Ideea e sa ne ferim cat mai iesim cu mobrele de klingonieni din astia ce o trecut de la dacia lu tata din 80 la bmw-uri din astea. Daca o avut 1500-2000 de euroi sa le cumpere cred ca le pot si stapani.

Aveti aici filmuletul de pe crasnei pt care nu au vazut faza, hilara de-a dreptul

http://www.zalautv.ro/video.html?task=vide...ink&id=1292

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu au treaba direct cu motociclismul insa cu totii stiti de invazia de golf 3 si bmw pisicuta din ultima vreme. Miercuri au pus capac astia. Am vazut seatul cela pe creasnei intre stalp si casa omului, seara o dacie o intrat in poponeata lu un seat, ca noaptea, cireasa de pe tort , sa vad in giraotriul de pe pasarela ce duce la gara un beamveu pisicuta cu numere rosii trecut bine de parapet cu rotile din fata, spanzurat la aproape un metru de la pamant. A iesit probabil tare din giratoriu mergand spre gara, a pierdut directia si a ajuns in tufe. Sau naiba stie, facea intoarceri, donuts, nu stiu. Ideea e sa ne ferim cat mai iesim cu mobrele de klingonieni din astia ce o trecut de la dacia lu tata din 80 la bmw-uri din astea. Daca o avut 1500-2000 de euroi sa le cumpere cred ca le pot si stapani.

Aveti aici filmuletul de pe crasnei pt care nu au vazut faza, hilara de-a dreptul

http://www.zalautv.ro/video.html?task=vide...ink&id=1292

 

 

seatul saracul nu era de aruncat inainte de a pati ce-a patit

l-am pierdut in direct , am trecut pe acolo la cateva minute si se uitau toti ca la urs, la ce stabilitate ar o masina de aia tre sa fi fost diliu ala, sau s=o fi speriat si a bruscat directia, dar nici asa ...

bombalai is si aia de l-au scos, s-au chinuit ca prostii doar nu intrase asa cum au vrut ei sa-l scoata

 

un sfat, la cat am apucat si io sa ma dau pe Meses :laugh:, cand vedeti camioane in spatele vostru la coborare, ori fugiti ori opriti si-i lasati sa treaca

si-n curbele alea stranse cand sunteti pe interior, ochii-n 14

de cateva ori am stat intentionat in spatele unora sa vad cum e cu coboratul/franatul cu elefanti de astia ... naspa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au treaba direct cu motociclismul insa cu totii stiti de invazia de golf 3 si bmw pisicuta din ultima vreme. Miercuri au pus capac astia. Am vazut seatul cela pe creasnei intre stalp si casa omului, seara o dacie o intrat in poponeata lu un seat, ca noaptea, cireasa de pe tort , sa vad in giraotriul de pe pasarela ce duce la gara un beamveu pisicuta cu numere rosii trecut bine de parapet cu rotile din fata, spanzurat la aproape un metru de la pamant. A iesit probabil tare din giratoriu mergand spre gara, a pierdut directia si a ajuns in tufe. Sau naiba stie, facea intoarceri, donuts, nu stiu. Ideea e sa ne ferim cat mai iesim cu mobrele de klingonieni din astia ce o trecut de la dacia lu tata din 80 la bmw-uri din astea. Daca o avut 1500-2000 de euroi sa le cumpere cred ca le pot si stapani.

Aveti aici filmuletul de pe crasnei pt care nu au vazut faza, hilara de-a dreptul

http://www.zalautv.ro/video.html?task=vide...ink&id=1292

Rectific la ala cu bmw-ul de pe pasarela ...ala a trecut prin sensul giratoriu,a spart parapeti si la intrare si la iesire practic a traversat rotundul ala,dupa care a ajuns calare pe parapetul din partea trotuarului unde a inceput sa atarne.I-am facut o poza ,dar din pacate n-am reusit sa ii fac poza din partea cealalta ca se vedea mult mai bine cum atarna spre prapastie :laugh: O avut ala noroc cu carul ca nu a aterizat si ca parapetii de la sensul giratoriul sunt umpluti cu apa de i-au mai reglat viteza incat sa nu cada de pe pasarela...

post-28506-1225472369_thumb.jpg

Editat de exores
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo
Nu au treaba direct cu motociclismul insa cu totii stiti de invazia de golf 3 si bmw pisicuta din ultima vreme.

fara suparare, dar atunci de ce le discutam noi, voi, aici? da-i in <bip> mea de manelisti si ce or fi, sa sara toti de pe cheile bicazului de mine. se pare ca nici daca nu cade unul dintre noi nu e bine, tre neaparat sa scriem ceva si aici. no da nu-i stres.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare, dar atunci de ce le discutam noi, voi, aici? da-i in <bip> mea de manelisti si ce or fi, sa sara toti de pe cheile bicazului de mine. se pare ca nici daca nu cade unul dintre noi nu e bine, tre neaparat sa scriem ceva si aici. no da nu-i stres.. :laugh:

Fa-ti o clisma ma desteptule. Pe un topic de accidente ii musai sa scrii de cati muci de biker ai numarat pe asfalt si cat sange ai strans dupa el? Oare nu poti scrie si de cum poti preveni accidentele? Pt ce vrei tu exista pe forumul asta un topic morbid numit Jurnalul negru, acolo nu se scrie decat cine, unde si de ce a murit. Asta e topic numit accidente. Eu vroiam sa aduc argumente prin aciidentele astea de care am scris asupra faptului ca tre sa ne pazim cu.ru in trafic de maimute din alea cu masini smechere cu blonda-n dreapta. Daca s-a legat lumea de tine ca scrii degeaba acuma faci pe politianu netului si taxezi ce crezi tu ca nu ii bine?

No offence da nu ai nimerit nici unde si nici cu cine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am suparat. scuze nu aceea mi-a fost intentia. greseala mea. :laugh: :)

No hai sa reformulez. E FOARTE BINE daca nu cade niciunul dintre noi.

Pentru a fi complex si cat mai util ( ca doar ma gandesc de aia s-a deschis ) topicul asta , tre sa bage la creieri cine il citeste atat cum sa previna un accident cat si ce invataturi poate trage dintr-un accident, indiferent ca e vorba de accidentul lui sau al altuia. De fapt treaba asta o face fiecare dintre noi si in viata de zi cu zi pe moto, nu numai pe internet ( sper ). Personal as vrea sa nu mai avem accidente moto de care sa scriem, sa bata vantul aici din punctul asta de vedere.

Si da, maimutelor le doresc si eu din suflet sa se arunce in Dunare cu tot cu masinile lor bengoase ( cu toate ca alea nu au nicio vina ) si cu tot cu blondele de solar care ii insotesc.

Ca o paranteza, un Q7 arata frumos cand vezi la volan un nene la costum sau o familie plecata in concediu, insa cand vezi o ceafa lata in spatele covrigului sau una machiata cu bidineaua se aplica AI Q7 = IQ7.

Asta sa nu ziceti ca am complexe legate de masini tari sau cine stie ce va mai fata mintea.

Ride safe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si da, maimutelor le doresc si eu din suflet sa se arunce in Dunare cu tot cu masinile lor bengoase ( cu toate ca alea nu au nicio vina ) si cu tot cu blondele de solar care ii insotesc.

 

ce ma ti ciuda? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit un topic de am ramas NO COMMENT ... : Acident - Doua Persoane Decedate :laugh:

 

il dedic chopperistilor nostri din Zalau ... NO OFFENCE dar se pare ca se poate muri si la 35 km/h cu un vulcan de 1500

No sense.Sunt cazuri mai rare si daca e pana aici se moare si daca dai cu stangu'n dreptu' de te impiedici...mai rar ce'i drept da se intampla.

post-28506-1225781031_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo, azi dimineata ne-am intalnit cu Roby aka Smart la cafea in Taverna.Omu a intrat pe picioarele lui, fara carje,etc.N-are nimic rupt, il doare umarul si picorul drept, din cauza loviturilor.

Concluzii: prea multe aberatii,zvonuri nefondate etc.

Sugestii: inainte sa postati, mai ales la accidente, verificati sursa, nu bagati spaima in oameni.

 

 

PS. A se citi mot-a-mo,nu dau cu paru' in nimeni, o simpla parere personala, cine vrea il citeste, cumeta,cine nu, nu...

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie sanatos amul si sa fie toate accidentele doar zvonuri :rolleyes:

Azi au coborat pasarele o gramada de salvari ...probabil ca a fost ceva accident mai grav,sau ceva catastrofa.Stie careva ceva?

un smecher cu o pisicutza o distrus vreo 4 parapeti de beton de aia ornamentali vis-a-vis de OMV si noroc ca o fost singur in masina ca de nu era bai mare ... smecheru` are coastele rupte si si-o spart capu` cat de grav si l-o spart asta nu stiu inca...mergea catre gara smecheru` cu viteza bineinteles si a iesit unu de la omv(sa mearga si ala catre gara) fara sa se asigure...s-au ciocnit un pic si asta cu bmwu o ajuns in parapetii aia

Editat de terhe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un smecher cu o pisicutza o distrus vreo 4 parapeti de beton de aia ornamentali vis-a-vis de OMV si noroc ca o fost singur in masina ca de nu era bai mare ... smecheru` are coastele rupte si si-o spart capu` cat de grav si l-o spart asta nu stiu inca...mergea catre gara smecheru` cu viteza bineinteles si a iesit unu de la omv(sa mearga si ala catre gara) fara sa se asigure...s-au ciocnit un pic si asta cu bmwu o ajuns in parapetii aia

Nu chiar umpic, am trecut pe acolo la scurt timp si erau sifonate bine masinile, mai ales BMW-ul. Celalalt era un Subaru cu nr de Austria. Urata treaba. Descarcerare, politie & stuff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...hmm ciudat.Astia cu BMW-urile nu stiu ce tot fac ...e prea mare coincidenta si la nr de accidente si in + mai nou nu stiu ce au cu zona aia de o calca prosteste.Probabil isi iau avant sa poata vedea care decoleaza mai bine de pe pasarela ca ala de acum o saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai relex,se stie ca la toti ni se rupe de cocalari,dar daca tot se intampla e bine de stiut cine,ce,cum ca sunt de ai nostri care au BMW-uri.Daca ar fi sa fie un cocalar mi-as dori sa fie cel care l-a tavalit pe Feher cu motorul si nu a oprit. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

...Andrei (montecristo) a avut accident... pe undeva pe langa casa armatei... momentan tot ce stiu e ca un taximetrist nu i-a acordat prioritate... motorul e acolo pe iarba... carena, capacul de la motor au cam suferit... iar in rest... inafara de cele auzite nu stiu nimic... care stie ceva SA GRAIASCA!!! :what: :haha: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Andrei (montecristo) a avut accident... pe undeva pe langa casa armatei... momentan tot ce stiu e ca un taximetrist nu i-a acordat prioritate... motorul e acolo pe iarba... carena, capacul de la motor au cam suferit... iar in rest... inafara de cele auzite nu stiu nimic... care stie ceva SA GRAIASCA!!! :haha: :10: :rock:

esti sigura? :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

ase o fo treaba. eu 40 viteza, in caz ca va intrebati. nu pot sa pun desenul, ca, in cuvinte, nu va spunc a poate uni nu o sa intelegeti si iar o sa inceapa o discutie aiurea pe tema respectiva. o sa incerc totusi. eu mergeam catre scala. pe banda 2 am vazut ca se opresc in fata mea toti, m-am asgurat am semnalizat si am trecut pe banda 1, aveam loc, pana in intersectia cu drumu catre spital ca numa un taxi sau 2 erau in statie, eu ma gandeam ca ala cu duba vrea sa intre unde are soso garaj s cand is in dreptul lui matrezesc cu taxiul in fata.am tras cat am putut in timpul ala scurt dreapta dar degeaba nici sa franez nu am apucat.... era duba politiei ei au vazut totul, o mai venit 3 echipaje ulterior, neacordare de prioritate, dar am vb cu ofiterul care ne-o tinu in frig afara pana o scris el procesele verbale si i-a dat o amenda de nush cate milioane si ceva puncte fara sa-i retina permisul pe 2 luni cat ar fi trebuit sa se intample. iar eu sunt bine, nu am nici o julitura doar contuzii usoare. motorul o sa mi-l repar pe asigurarea taximetristului. multumesc pt grija. o seara frumoasa sa aveti.

Editat de montecristo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...