Sari la conținut

Accidente !


exores
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 500
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

stiti de ceva accident ieri pe Meses? la Popas?

mi-a spus un coleg ca a vazut un motor (albastru ?) in sant si motociclistul intins pe jos

 

sper ca nu a fost nimic

accidentul a fost sambata, cu un suzuki gsr 1000, un tip de la cluj......

ceva degete rupte, l-au dus la spital, dar am inteles ca nu a fost grav....

numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Cam de o ora aproximativ, m-a sunat un coleg sa imi spuna ca in localitatea Bobota, motocicleta cu numarul SJ 03 JYY a accidentat o fetita cam de clasa I in timp ce incerca sa treaca strada ( nu stiu daca pe trecere sau nu ). Din spusele colegului i-au adus pe ambii la spital salvarea, fetita fiind constienta si acuzand dureri la picior iar motociclistul tot ceva de genul asta, nu stiu exact. Cica motorul ar fi ceva cruiser, poate il stiti careva. La scurt timp dupa, mergea si criminalistica pe la gara in jos , probabil intracolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam de o ora aproximativ, m-a sunat un coleg sa imi spuna ca in localitatea Bobota, motocicleta cu numarul SJ 03 JYY a accidentat o fetita cam de clasa I in timp ce incerca sa treaca strada ( nu stiu daca pe trecere sau nu ). Din spusele colegului i-au adus pe ambii la spital salvarea, fetita fiind constienta si acuzand dureri la picior iar motociclistul tot ceva de genul asta, nu stiu exact. Cica motorul ar fi ceva cruiser, poate il stiti careva. La scurt timp dupa, mergea si criminalistica pe la gara in jos , probabil intracolo.

Eu n-am idee cine ar fi,dar l-am sunat pe Leo cel cu chopperul ala albastru kawasaki care a fost cu noi la Gilau.Nu ii mai stiam numarul de inmatriculare si am facut un check sa vad daca nu este vb de el.E bine sanatos deci nu despre el e vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

In orice caz daca era de-al nostru auzeam clar si dupa cum ne-am obisnuit cand se aude ca este vorba de un accident in care sunt implicati motociclisti in multe cazuri sunt implicati scooteristi.Oricine ar fi ii doresc recuperare rapida.

Mesaj completat

Acum de cateva minute a avut loc un accident moto la ceas...un motor gri atat am aflat.Care stie sa vina cu detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

 

 

Cu casca si lovit la piramida nazala ... ? :laugh:

Mesaj completat

In orice caz daca era de-al nostru auzeam clar si dupa cum ne-am obisnuit cand se aude ca este vorba de un accident in care sunt implicati motociclisti in multe cazuri sunt implicati scooteristi.Oricine ar fi ii doresc recuperare rapida.

Mesaj completat

Acum de cateva minute a avut loc un accident moto la ceas...un motor gri atat am aflat.Care stie sa vina cu detalii.

din cate am inteles motoristul nostru care a avut azi accident a trecut pe rosu neobservand culoarea semaforului si a ajuns in fata daciei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacia nu a acordat prioritate,a trecut pe rosu si l-a accidentat grav:Racasan Mihai ,19 ani Kawasaki,nr. inmatriculare SJ 09 JRY

intradevar, Alex era la semaforul de la drumul ce intra in bulevard dinspre Casa de Cultura cu intentia sa vireze inspre stanga pe bulevard. acesta dupa ce semaforul arata cul. verde a intrat in intersecti unde a fost lovit din lateral de catre un autoturism dacia 1310 ,a carui conducator auto NU poseda permis de conducere ,iar autoturismul nu-i apartinea, acesta incercand sa forțeze culoarea galben-rosu la izbit in plin ,provocandu-i lui Alex leziuni (fractura) la membrul inferior si leziuni externe minore- cat despre motor probabil k va primii dauna totala din partea asiguratorului (RCA)

 

acum apar necazurile ( nu sunt jurist) dar din cate stiu eu daca conduci un autovehicul care e implicat intr-un accident a carui conducator este sub influenta bauturilor alcolice ,droguri etc. ori nu poseda permis de cond.- RCA devine nul.

- incredintarea unui autovehicul unei pers. care nu detine permis de cond. pt, categ. respectiva se pedeps. cu inchisoare

 

nu ne ramane dacat sa ne ferim cat putem de conservari si sa ne gandim in permanenta ca nu avem de unde stii ce specimene sunt alaturi de noi in trafic!

insanatosire grabnica Alex!

Editat de soso_by_sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. In primu rand vreau sa adaug si eo ca sunt mai bine, si sa nu va faceti griji pt ca voi avea grija sa ma insanatosesc cat mai repede posibil.in legatura cu celelate s`au auzit multe...cum ca eo as fi trecut pe rosu, ca EU aveam viteza....bla bla...eu is fericit ca nu a fost mai grav, desi la viteaza daciei si la impactu provocat putea sa fie grav de tot...cat despre "sofer" nu comentez nimic... trageti voi concluzii...desi altii uite ce concluzii trag...aud si ei ceva vorbe in oras si apoi ce comentarii aduc...

Ms pt telefon celor care m`au sunat. Si nu va faceti griji, o sa ne vedem in curand tot pe 2 roti(daca reusesc sa imi fac moto pana nu trece sezonu :-< )

Aveti multa grija in trafic.Asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. In primu rand vreau sa adaug si eo ca sunt mai bine, si sa nu va faceti griji pt ca voi avea grija sa ma insanatosesc cat mai repede posibil.in legatura cu celelate s`au auzit multe...cum ca eo as fi trecut pe rosu, ca EU aveam viteza....bla bla...eu is fericit ca nu a fost mai grav, desi la viteaza daciei si la impactu provocat putea sa fie grav de tot...cat despre "sofer" nu comentez nimic... trageti voi concluzii...desi altii uite ce concluzii trag...aud si ei ceva vorbe in oras si apoi ce comentarii aduc...

Ms pt telefon celor care m`au sunat. Si nu va faceti griji, o sa ne vedem in curand tot pe 2 roti(daca reusesc sa imi fac moto pana nu trece sezonu :-< )

Aveti multa grija in trafic.Asfalt uscat tuturor.

Insanatosire grabnica man si pana iti faci motorul vezi cum faci de ia-ti un costum fie el si second. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intamplat in spate la perla pe o straduta.I-a iesit o masina in fata frana si buf.Georgica este bine,are ceva dureri la umarul drept si la genunchi,motorul are cateva zgarieturi mici in rest pare in regula.Sanatate maxima si nu mai uita geaca acasa. :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Se zvoneste ca ieri.....02.09.2009 ar fi fost un accident pe Meses...cica un kawasaki verde.Dc stie careva ceva sa scrie

Cum dreq ieri? Ala a picat azi.Mai exact de un ceas si ceva am trecut pe acolo si i-am vazut motorul spart,lume,politie,dar nu am putut opri din cauza ca eram in coloana.Am aflat ca a ratat curba si a picat in rapa cativa metri.Era echipat in tricou si pantaloni scurti din cate am inteles si are o gramada de leziuni.Mai mult nu stiu,aflam la radio sant sus la bar in cateva minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...