Sari la conținut

Am nevoie de ajutor


Postări Recomandate

Lume am disperat!!!

Dupa cum poate stiti am un VOSHOD in 2 tobe

Filetul din chiuloasa pe partea stanga a fost stricat de fostul proprietar si acum mie mi se desprinde toba din chiuloasa si fac precum tractorul .

Ceva sugestii ?Ieftine ar fi f bune

Iar problema 2 este la frana am luat cablu e f bun dar nu reusesc sa o fac sa functioneze.Mecanismul e funcitonal ferodourile nu sunt distruse si mai au mult pana la fier , levierul de actionare e ok .Cine ma ajuta contra la sa fac frana... nu e f complicat in mod sigur .

 

LUME va rog eu daca cititi si aveti vreo idee va rog sa scrieti aici sau sa ma contactati pe messenger id-ul meu e blueangel_gl ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

usurel, nu te alarma.

pentru treaba cu toba:varianta ieftina - pui silicon rosu si insurubezi piulita peste, daca tot o sufla dai gaura transverzala prin piulita, silicon si buza filetata de la cilindru si pui surubele :wave:

 

 

Pentru frana: presupunand ca ai intins coect cablul trebuie sa ai in vedere 2 chestii

1 - ferodourile sa actioneze pe toata suprafata si cercul format de ele sa fie concentric cu banda de franare (pe romaneste, dacae frana fata, capacul pe care sunt ferodourile sa fie perfect paralel cu butucul)

2 - ferodourile sa ajunga la butuc. inspecteaza capetele sabotilor dinspre excentric, daca sunt tocite sau daca saboti sunt mai mici trebuie sa sudezi pe capetele sabotilor niste bucati de tabla ceva mai groasa, in asa fel incat in functionare excentricul sa preseze corect sabotii pe butuc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...