Sari la conținut

Mare Atentie La Atas (circa Finaciara)


rados
 Share

Postări Recomandate

azi a fost caterinca naibii la circa finaciara sector 6 , ia te uita cum ijul care eu l-am luat solo asta fiind scris negru pe alb atit in carte cit si in certificatul de inmatriculare a fost imbunatatit pe hirtie la impozit de o functionara cu atas , care al naibii mai avea si 178 de cm 3 ca motorizare trecuta asta bineinteles de prea constincioasa functionara publica deci ij ul avea 350 ai lui + 178de la atas .

si uite cum azi facind actele de vinzare la ij si trecind pe la circa finaciara sa o radiez de pe rol m-am pomenit ca al naibii atas inexistent de altfel poseda el motorizare , ma mai si intreaba senina aia " da va place andrenalina aveti o honda , un atas, si un ij ."am replicat plin de nervi " cu atasul ala sa te dai tu " + ca am facut nitel scandal pina a venit sefa lor ca sa vada ce dobitoace are ca angajate . daca nu beleam ochii ramineam cu al dracului atas la impozitare .

concluzia este ca , cind faceti actele si aveti o motoreta care a avut atas in coloana a din cartea de identitate dar care este trecuta solo acum in coloana b (modificare rar) sa faceti cunoscut acest lucru functionarului care bate in calculator datele altfel va treziti ca posedati si un atas care mai are si motorizare de cine stie citi cm3 trece functionarul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, astia cel putin la Sector 6 ca-s mai cu mot, de ceva vreme intregistreaza si atasul. Era o suma modica 2 Ron, dar evident este o porcarie. Atasul nu are regimul unei remorci.

Asa ca atunci cand vindeti motocicelta cu atas aveti grija sa scoateti si atasul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi a fost caterinca naibii la circa finaciara sector 6 , ia te uita cum ijul care eu l-am luat solo asta fiind scris negru pe alb atit in carte cit si in certificatul de inmatriculare a fost imbunatatit pe hirtie la impozit de o functionara cu atas , care al naibii mai avea si 178 de cm 3 ca motorizare trecuta asta bineinteles de prea constincioasa functionara publica deci ij ul avea 350 ai lui + 178de la atas .

si uite cum azi facind actele de vinzare la ij si trecind pe la circa finaciara sa o radiez de pe rol m-am pomenit ca al naibii atas inexistent de altfel poseda el motorizare , ma mai si intreaba senina aia " da va place andrenalina aveti o honda , un atas, si un ij ."am replicat plin de nervi " cu atasul ala sa te dai tu " + ca am facut nitel scandal pina a venit sefa lor ca sa vada ce dobitoace are ca angajate . daca nu beleam ochii ramineam cu al dracului atas la impozitare .

concluzia este ca , cind faceti actele si aveti o motoreta care a avut atas in coloana a din cartea de identitate dar care este trecuta solo acum in coloana b (modificare rar) sa faceti cunoscut acest lucru functionarului care bate in calculator datele altfel va treziti ca posedati si un atas care mai are si motorizare de cine stie citi cm3 trece functionarul

 

 

 

 

 

 

hai ca e tare asta...................... :) :moto: :moto:

 

 

 

pe unde a aterizat iju??? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteleg prin ce ai trecut si imi pare rau ca se mai intampla tampenii deastea

eu am patito la sec 2 la imatriculare, am mers cu actele la circa financiara si doamna :) de acolo a crezut de cuviinta sa ma puna sa platesc impozitul inca odata pe doi ani pe motiv ca eu aveam actele de vinzare cumparare cu doi ani in urma ,iam aratat fisa de inscriere cu stampilele de la primarie dovada ca totul e la zi, nimic nu am putut sa fac am mai platit inca odata impozitu ,cica fac evaziune fiscala.:( multa

acu pe bune cand scoti si tu atasu ala sa ne dam si noi cu el nu de alta da as vrea si io niste adrenalina in vene. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ij ul acum este in garajul unui cetatean strain , nu cred ca va mai vedea asfaltul asa curind , atasul dispunind si de motorizare pe hirtie era impozitat cu 7 lei pe an,adica 2 beri la cutie :(. oricum in atelierul fratilor dinamita a fost mare caterinca pe seama atasului motorizat i-am zis lui tataia catalin sa se ascunda sub strung de rusine ca nu sa gindit la asa inventie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau eu atasul ala(cu proprie tractiune) ca si-asa voiam sa ii caut 1 diferential bun pentru motorul meu,cel posedat!!! fiind varza! kidding!...doamne...ce proaste!

NOROC CA PROSTIA NU DOARE!...PE BUNE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...