Sari la conținut

Duminica 18 Mai - Excursie Silistra


knox
 Share

Postări Recomandate

Propun o mica excursie!!!

traseu: bucuresti - lehliu - calarasi - silistra (118 km x 2 (dus intors)

data: (17-81 mai 2008)

descriere: plecare de la benzinaria din pantelimon, pe drumul vechi spre mare (prin lehliu), trecut cu bacu din calarasi in silistra cu un mic popas aici (vezi harta marcaj albastru) dupa care intoarcere saaaau.. daca chiar sunt doritori putem merge spre marea de la bulgari prin Dobrich pana in Albena - Nessebar, tot drumul este la fel ca cel branesti-lehliu adica oglinda si foarte putin circulat si n-ar fi rau sa stiti .. in wk se anunta 30 de grade ;)

viteza de croaziera: 50-90-120

alte obs:

? taxa de bac 10-20 ron de la 6 dim la 9 seara inclusiv sambata si duminica.

? la granita se trece doar pe baza de buletin (CI).

 

Ia sa vedem ;)

 

ps: varianta extinsa are 300 km dus

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun o mica excursie!!!

traseu: bucuresti - lehliu - calarasi - silistra (118 km x 2 (dus intors)

data: (17-81 mai 2008)

descriere: plecare de la benzinaria din pantelimon, pe drumul vechi spre mare (prin lehliu), trecut cu bacu din calarasi in silistra cu un mic popas aici (vezi harta marcaj albastru) dupa care intoarcere saaaau.. daca chiar sunt doritori putem merge spre marea de la bulgari prin Dobrich pana in Albena - Nessebar, tot drumul este la fel ca cel branesti-lehliu adica oglinda si foarte putin circulat si n-ar fi rau sa stiti .. in wk se anunta 30 de grade ;)

viteza de croaziera: 50-90-120

alte obs:

? taxa de bac 10-20 ron de la 6 dim la 9 seara inclusiv sambata si duminica.

? la granita se trece doar pe baza de buletin (CI).

 

Ia sa vedem ;)

 

ps: varianta extinsa are 300 km dus

 

 

Azi la 15:00 plec si eu spre Silistra cu motoreta, team building, dar cu grup de conserve cu colegii.La intoarcere ma pot alatura grupului daca ma primiti, intentionez sa plec duminica dimineata dupa micul dejun.

 

0723626701 Stefan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine dimineata la ora 8 ..plec spre obzor - nessebar.

 

 

de la omv ul de la iesire spre giurgiu

;)

 

daca ne lipim cumva..e ok

 

intoarcerea este duminca seara

 

 

maine dimineata la ora 8 ..plec spre obzor - nessebar.

 

 

de la omv ul de la iesire spre giurgiu

;)

 

daca ne lipim cumva..e ok

 

intoarcerea este duminca seara

 

daca vreti cazare in obzor ziceti (preturile pe la 10 - 15 e /camera / 2 pers pe noapte )

 

tel meu 0724 34 32 94

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai speria lumea ;) pe traseul asta prin calarasi - dobrich .. drumul e oglinda si pe deasupra mai e si pustiu .. intalnesti o masina la 5 km .. de radar nici nu se pune pb

poate pe giurgiu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai speria lumea ;) pe traseul asta prin calarasi - dobrich .. drumul e oglinda si pe deasupra mai e si pustiu .. intalnesti o masina la 5 km .. de radar nici nu se pune pb

poate pe giurgiu ...

am vazut ca foxbat iese pe giurgiu. eu am fost de multe ori si erau cooperanti militienii bulgari. a venit cineva recent si m-a ingrozit, au vrut sa-i ia toate actele si le-a dat o gramada de bani sa-l lase in pace. decat sa ma fugareasca astia pe aici eu treceam des in bulgaria. sa ziceti cum a fost cand veniti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca foxbat iese pe giurgiu. eu am fost de multe ori si erau cooperanti militienii bulgari. a venit cineva recent si m-a ingrozit, au vrut sa-i ia toate actele si le-a dat o gramada de bani sa-l lase in pace. decat sa ma fugareasca astia pe aici eu treceam des in bulgaria. sa ziceti cum a fost cand veniti.

 

 

multumec doru, apreciez sfatul tau

 

exact , nici mie nu mi place sa ma fugaresca ai nostrii:)

spune mi , cel de care pomenesti era pe 2 sau pe 4 roti ?;)

 

 

nu mai speria lumea ;) pe traseul asta prin calarasi - dobrich .. drumul e oglinda si pe deasupra mai e si pustiu .. intalnesti o masina la 5 km .. de radar nici nu se pune pb

poate pe giurgiu ...

 

da, stiu druul dar eu n o iau pe acolo ca n am treana in "nord" ci la sud de varna

si as ocoli degeaba

multumesc oricum :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vb de stefan, cel care a avut rt acum are gsa, nazdravanul aici pe forum. l-au luat cand a venit din grecia. zicea ca numai in zona ruse erau 3 radare in 100 km. ma rog, la el nu exista viteza sub 200 si alt regim decat blana. am inteles ca l-au luat cu ceva peste suta in zona de 60. atentie radarele bulgarilor sunt in banda x, nu bat departe si iti sar in fata in ultima clipa, detectoarele nu prea dau rezultate.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vb de stefan, cel care a avut rt acum are gsa, nazdravanul aici pe forum. l-au luat cand a venit din grecia. zicea ca numai in zona ruse erau 3 radare in 100 km.

aha, am inteles

si noi am vazut cateva si o partea au cotizat, am inteles ( se pare ca e vorba de acelasi drum cand ne am intors din tasos )

 

haios este ca personal n am vauzt nici unul si se cam facea misto de mine ca s ochelarist

oricm , sincer si tu stii poate si mai bine, e imposiblsa mergi un motor mai ..marisor ca si capacitate si sa respecti viteza legala ( ma refer la drumurile astea in afara oraselor )

 

cum o fi norocul , inca odata multumesc pentru sfat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...