Sari la conținut

Duplicat Cheie


Postări Recomandate

Va salut. Am si un "moto" first bike careia din pacate i-am pierdut singura cheie pe care o aveam. Poate cineva sa imi faca un duplicat dupa butuc doar ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut. Am si un "moto" first bike careia din pacate i-am pierdut singura cheie pe care o aveam. Poate cineva sa imi faca un duplicat dupa butuc doar ?

la intrarea pe luica de pe giurgiului, undeva pe dr. dupa benzinarie parca, e un mini (super-mini de fapt) "atelier" (cashcarabeta) de facut chei, ascutzit unghiere etc. am facut acolo o cheie pt mobra (facuta calumea, ciudat) si mi-a zis tipu ca face si dupa butuc fara probleme daca e sa le pierd pe toate. ai numa griga sa o faca in fatza ta, sa mu mai fac un duplicat pt cine stie ce "ocazii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Undeva pe Mihai Bravu dupa Obor spre Muncii( langa fostul magazin de piese Skoda,care acum s-a transformat, dar nu stiu in ce ) era un mic atelier specializat in reparatii ce implicau mecanica si prelucrari de precizie. Acolo se faceau chei dupa butuc , dar functie de forma butucului si de modul de asamblare se poate dezmembra sau nu. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc baieti ! Dupa ce verific ambele locatii va anunt ce am facut. Si dupa aia il anunt in mod special si pe SEBYK :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc baieti ! Dupa ce verific ambele locatii va anunt ce am facut. Si dupa aia il anunt in mod special si pe SEBYK :rolleyes:

Chiar te rog..ca si eu am de facut o cheie la o mobra ...da nu stiam ca se poate face cheie dupa butuc...imi prezint scuzele de rigoare :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Locul indicat la intersectia Luica cu Giurgiului a fost un prieten de-al meu si a vb cu cineva de langa locul faptei care i-a spus ca nenea de acolo nu prea frecventeaza serviciul. Adica rare sanse sa il gasiti acolo. Mai ramane de verificat si cel de la Dimitrov, sa vedem daca am noroc acolo.

Pe de alta parte daca mai stiti alte locatii unde s-ar putea face duplicat dupa butuc doar sunt bucuros sa verific orice informatie. Nu de alta dar idiotii de la First Bike au zis ca trebuie dus "motoru'" la Brasov pentru contact. Nu sunt capabili sa imi spuna daca au, daca pot sa aduca, sau cat ar costa. Doar la Brasov ... :rolleyes:(

PS SEBYK : Nu inseamna ca daca nu stii tu, nu exista... :D

 

Revin cu detalii : Am fost la cea de-a doua locatie, unde am aflat ca se poate face cheie dupa butuc. Atelierul se afla la intersectia Iancului cu Mihai Bravu, pe partea dreapta mergand spre stadionul Dinamo, inainte de intersectie, chiar langa supermarketul Jaguarul Alb. Sigla atelierului este pe fundal albastru cu imaginea unei rame de ochelari si a unor chei micute intr-un colt.

Daca aveti nevoie sa faceti o cheie doar dupa butuc dl de acolo zicea ca trebuia sa duc butucul, lasat de pe o zi pe alta si gata. Cheia ar fi costat intre 60 si 100 lei. Trebuie mentionat ca pare serios si bun cunoscator al meseriei.

Pe de alta parte, pana la urma cu cheia s-a rezolvat la o fosta intreprindere de stat, cu niste mesteri ... stiti cum se facea pe timpuri ... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...