Sari la conținut

Surub Cu Filet Marunt


Postări Recomandate

Am pierdut surubul care prinde carena.E vorba de un surub cu filet marunt cu capul de 4 si nu stiu unde sa gasesc.Am unblat pe la mine prin oras pe la mai toate magazinele de surubaraie,dar nimic.Toti imi ziceau ca e surub mai 'special' si ca nu prea am sanse sa gasesc.E vorba de carena de un Suzuki Gsx 600 f din 1995.Daca stie careva unde as putea sa gasesc...Am pus si o poza ca sa se inteleaga mai bine despre ce e vorba!Daca aveti careva service si aveti din greseala un surub de genu,as fi recunoscator:D

Va multumesc;) Asfalt uscat!

post-24638-1211224782_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca are "capul" de 4 inseamna ca surubul e de ~6mm probabil e in zoll, iti trebuie un burghiu de 6,4mm si un tarod de M7, binenteles alt surub M7 si asta basta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este un surub special, dar daca este desfa surubul similar din deapta si da fuga la un strungar sa faca unul identic, sau dupa ce-l desfaci fa o poza si masoara diametrul filetului poate gasesc ceva in cutia cu maimute. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am luat pe celalat jos si am mers pe la cateva magazine pe la mine prin oras si aia ziceau ca e 'special' adik are filet marunt si de alea...cred ca faza cu strungarul e solutia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am luat pe celalat jos si am mers pe la cateva magazine pe la mine prin oras si aia ziceau ca e 'special' adik are filet marunt si de alea...cred ca faza cu strungarul e solutia...

si io am patit la fel cu un surub cu pas mai ciudat... surubu de la carburator de reglezi relantiu... mi`a luat 10 lei la un strungar sa mi`l faca din nou...cam mult dar cand nu ai de unde alege...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...