Sari la conținut

Aprilia Rs 50


wakhy
 Share

Postări Recomandate

stegulake...fi atent ca la faza cu 120 km/h e cu du-te vino. 120 cu chiu cu vai ii mai iei, dar nu vrei sa-ti imaginezi cat drum iti trebuie ca sa iei 120 km/h cu 50 cc. gpr am vazut la 1600 euro sh arata foarte bine. DNA iese din discutie, aceasta este adevarata struto-camila la clasa 50 cc, forma de motor, restul de scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gilerika imi recomanzi dna datorita inaltimi mele debordante sau ca ai tu? si explicati-mi si mie de ce se vb de un numar atat de mic de km la minimotoarele astea? deja 15000 e un record sau cum? astea sunt de unica folosinta? adica io cu masina mea am facut 30000 intr-un an lejer, e adevarat ca multi afara, dar multi si in bucuresti, deci as face multi si cu mititica, pff, nush ce sa zic.

si una peste alta azi imi zice si gagica-mea ca unde o tin, eu ii raspund in fata blocului, legata, cu alarma si casco pe ea, iar ea ma intreaba cate am mai vazut asa, recunosc ca nu prea am vazut motoare sau scutere in fata blocului, deci.., voi unde le tineti, cum ati rezolvat problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura motocicleta de 50 cmc pe care m-as da este Derbi GPR Nude .

post-19791-1211829411_thumb.jpg

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma astept sa demarez in tromba pana la 120, dar macar sa stiu ca duce, si la 90-100 sa nu fie turata la maxim, gpru ala l-am vazut si eu, da m-au speriat astia ca nu se gasesc piese, daca nu se gasesc piese si sunt rare atunci nici mecanici care sa se priceapa nu se gasesc iar eu cu mecanica nu ma inteleg absolut deloc ca sa incep eu sa mesterec la ea. dna nu are nici aprobarea prietenilor mei dar m-ar fi avantajat ca nu tre sa schimb viteze, eu sunt cel mai amator dintre pamanteni la condus pe 2 roti, in fine. Probabil ramane aprilia, acu tre sa gasesc si una buna, sugestii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce cauti tu nu se incadreaza la 50cmc din pacate. Ca sa protejezi motorul, la drum lung as zice ca ar trebui sa mergi undeva la 70-80kmh, ceea ce din cate banuiesc eu nu iti sunt suficienti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu imi sunt suficienti sub nici o forma la drum lung, noroc ca nu am de gand sa fac drumuri lungi cu ea, pentru bucuresti un 70-80 e k, cu varfuri de nervi la 100 :cheers:, oricum nu am degand sa imi iau ceva mai mare deocamdat pentru ca chiar nu vreau sa dau de permis, cine stie daca imi intra in sange poate, acu pe asta o iau de nevoie pentru bucuresti si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stegulake: eu nu stiu cum e la cutia de viteze pe 50 dar stiu ca la un motor normal de 50 cu variator urca ce urca el pana la 60 apoi mai greut putin. In bucuresti nu stiu daca poti sa faci faza aia din a 6-a in a 5-a si sa ai 100 ca la masini, iti trebuie ceva spatiu. Aia gasesti intr-adevar la 125 unde ai power valve si zici ca e turbo. Si cu gpr-ul...nu te impacienta, eu nu stiu nimic despre el, dar daca gasesti, iti place si vrei, IA-L. In legatura cu piesele, noi nu stim de unde sa mai facem rost, dam comenzi online dupa net, la noi oricum nu gasesti piese pentru scutere si mai ales motoare mici. Orice ti-ai lua tot dupa net faci comanda(mai ales tuning) Si la mecanica, te asigur ca e tot acelasi motor de 50, doar e alta marca, principile nu se schimba, cine stie sa repare RS50 stie si GPR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am fost si am vazut un rs in crangasi din 99 modificat, cica de 80 cc, cica urca in 80-100 lejer, viteza maxima 130, 11000 de km, da saraca era cazuta toata, m-am urcat pe ea si mi s-a parut un pic stramba, adica nu erau la fel distantele intre furca si carena sau cum ii zice, parca toata carena aia era mai spre dreapta, adica nu parca ,sigur? e normal? era zgariata pe toate partile dar mai rau pe stanga, de unde ma gandesc ca de aia era carena mai pe dreapta, e prima care o vad si nu stiu ce sa zic, astept sfaturi, pustiu zicea ca o da cu 1600 dar a lasat pana la 1400.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa'i dea foc la 1400 euro cazuta pe toate partile, si stramba pe deasupra. Toata frumusetea unei motociclete sta in carene, te simti bine stiind ca fuge, dar defapt tu nu conduci decat o gioarsa?! Mai bine cauta'ti una foarte buna la capitolul estetic cu motor original si daca tii neaparat cu 500ron iti pui tu, ulterior, set motor de 80cmc la care ii vei face rodajul si totodata stai linistit de ce ai "crescut". Pustiu care l'ai gasit tu este un smecheras de Bucuresti(nu caut sa jignesc pe nimeni) in genul la cei care ii gasesti prin Vitan de isi lauda obiectele expuse spre vanzare ca pe ultimele aparatii, cand ele nu sunt decat niste prastii cazute si uzate la a n-a mana...Mare grija la ce iti alegi, succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda deci pana la urma aprilia rs 50 ramane singura varianta care pare ca merita, si eu urmeaza sa imi caut tot rs pentru ca se,merita fata de toata gama concurenta.Ideia este ca uni o cer si pe .m... si pe tasu la un motor de 8-9 ani cer mai mult din jumatatea pretului de noua cea ca mie nu mi se pare normal ,tinand cont ca daca cauti o gasesti de undeva de la 2900 E in sus dar ii dau dreptate baiatului care a postat mai sus si a spus ca mai bine tio iei intreaga fara modificari si tio faci cum sti si cum crezi tu mai bine .Succes si tie si mie : :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

uita-ti ce-am gasit eu:http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?__lp=6&scopeId=MB&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=7200&makeModelVariant1.modelDescription=GPR&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorbike&segment=Motorbike&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&id=131663267&pageNumber=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...