Sari la conținut

UN BMW Dakar misto


Postări Recomandate

nu rade ca e nashpa rau cu circulatia pe dreapta. era sa ma calce masina de cateva ori. E nasol ca tu te uiti in stanga, nu vine nimic, calci pe strada si ... surpriza ... masina vine din dreapta. Shit!

 

Pe-aici cred ca am vazut intr-o saptamana toate motocicletele din lume fabricate in ultimii 25 de ani. Motocicleta e aur curat in traficul din Londra. Acum 2 zile am mers cu un coleg cu masina la un meeting si am pl,ecat cu 2 ore inainte. Am facut 1.45h pe drum.

Bucurestiul e cel mai aerisit oras!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa intelegem dom' Ionut ca eti in orasul ala in care polua in fiecare zi. :cheers:  :blbl:

Cred ca si noi suntem tot acolo :banana: :what:

 

P.S.

 

Cica englezii vor sa intre si ei in randul lumii si sa treaca la circulatia pe partea dreapta...se duc la nemti, meseriasi la organizare, sa ii ajute.Astia fac comisie, studiaza problema si vin cu raspunsul:

" Dom'le , e foarte greu, nu ne bagam. Voi circulati asa de sute de ani si e greu sa obisnuiesti un popor intreg cu alte reguli :finger: "

 

Se duc la americani, doar ei au reusit cele mai indraznete proiecte:

 

" Ne pare rau, dar voi circulati asa de atata timp, aveti pana si masinile facute gresit, nu se pot adapta :finger: "

 

Pana la urma vin la romani, ca doar sunt mesteri la tranzitie de 15 ani... :lol:

Se face comisie, se studiaza cateva luni prin Anglia cu delegatii, diurna, protocol, hotel de 5 stele, se iau comisioane samd.Intr-un final au solutia:

 

" Dom'le, se poate face, dar ca orice tranzitie trebuie facuta cu pasi marunti.Propunem ca in primul an numai camioanele a circule pe partea dreapta !"

:finger: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Dom'le, se poate face, dar ca orice tranzitie trebuie facuta cu pasi marunti.Propunem ca in primul an numai camioanele a circule pe partea dreapta !" 

:banana:  :what:

hai romania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...