Sari la conținut

Salut, Am Niste Nelamuriri Cu Privire La Piaggio Fly


Pinky
 Share

Postări Recomandate

Salut,

De curand mi-am cumparat un Piaggio Fly 50 in 4timpi, el fugea in jur de 50km/h cand l-am luat... ma rog si cand m-am dus la revizie cu el i-am zis sa-mi scoata si limitatorul, am inteles ca la scos acum fuge in jur de 55km/h e normal sa fuga atat de putin? o m-ai fi si alt limitator? un prieten de-al meu si-a luat si el scooter din carefour si al lui fuge 75km/h... Care ma poate lamurii si pe mine decat atat fuge scooterul asta ? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce model de scuter si-a luat prietenul tau din carefour de fuge cu 75?

 

La tine pot fi cauze diverse: jiglor infundat, cauciucuri dezumflate. La viteza aia ajungi cu gazu la maxim dupa o bucata de drum drept de cativa km.

Incearca sa te apleci astfel ca ochii sa-ti fie la nivelul ghidonului (un pic deasupra :crack: ) si vezi cat prinzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti tare frate. Un "bloc" e un "bloc". Eu imi iau o "casa" CDI "unlimited" la 1 milion, si daca vrei una tuning cu switch pentru limitare, malossi, gasesti la 70 euro. Mai interesaza-te de preturi.

 

Si ce a zis scuteristu este putin probabil. Cu sfaturile lui castigi maxim 5 km pe ora din top speed-ul delimitat. Si alea sunt asa, precum si nos-ul, de moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa te interesezi la service cum ti l-a delimitat .. mecanic sau electronic (desi a 2a varianta e putin probabila) ..da numai 5km/h in plus ...nu cred k a facut nimic la el sincer :D)

Ba da io scos doar saiba din variator :) crek mai ii si pe la carburator si cdi

Editat de mdanut
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...