Sari la conținut

Accidentul lui Geoana


Maniax
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Am vazut doar la stiri accidentul si nu stiu adevarul,dar poate motociclistul o fost vinovat prea multi nu mai gasesc 100 km/h suficienti,sau poate sa fie Geona dar ce nu faci cu bani si mai ales cu o functie importanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere zona in care a avut loc accidentul as pune pariu ca acidentul (sau macar personajele in trecere si viteza aferenta) a fost inregistrat de cel putin una din camerele de supraveghere ale vilelor de pe strada. Aia e zona in care si daca te plimbi se stie cate fire de par ai pe kur :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca cel mai simplu ar fi sa vorbim cu domn' Prim Ministru, ca tot e motociclist :drink:

 

Si cum il iubeste pe Geoana muuult poate, poate iese si ceva adevar la iveala...

 

Eu unul, nu am gasit inca un ziar care sa vorbeasca frumos de motociclisti... Cel mult, sa-i trateze ca pe niste pietoni accidentati...

 

Si cand te gandesti cum se merge cu masina in RO... Si lumea s-a obisnuit... Noi suntem subiect nou, fierbinte...

 

Baetzi, avetzi grija de voi, ca altii sigur nu o sa aiba...

Sanatate celui lovit, si poate o sa se simta domn' Geoana, sa se comporte ca un om macar in particular, unde ii permite imaginea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de regula care zice ca inainte de a vira stanga te asiguri ca nu s-a angajat alt vehicol in depasire nu a auzit nimeni ?  :drink:

 

 

 

good posting

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dat-mi si mie un link catre stirea din evz-online, va rog, unde sunt comentariile alea.

 

AM GASIT!

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu, daca eu sunt in depasire (depasesc cu vit max admisa de lege) ala din fata trebuie sa se asigure cand vrea sa faca stanga...

Si la urma urmei poti sa vi si cu 200 km/h... daca aia nu au radar nu au ce sa iti faca... ALA TREBUIA SA SE ASIGURE

Urmele de cauciuc pot fi mai lungi sau mai scurte in functie de cauciuc sau pot sa nu existe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti, sunt de acord in principiu cu AK Riders si Libelula, care vad corect acest eveniment. Lumea motociclistica din Romania nu e noua, numai ca inainte nu erau atitea reguli, atitea motoare si atitea masini tari, vitezele erau altele. Eu consider ca amindoi au fost vinovati; el Geoana cred ca se gindea sa vada in spate o masina si nu a vazut motorul care s-a apropiat ma pe furis de el, surprins cred ca si motociclistul de manevra, sigur nu a fost atent. Aici sunt mai multe chestii si doua tabere de motociclisti; cei cu experienta, si cei noi neatenti, teribilisti si stapini pe o situatie, cel putin hazardanta....Motoare tari, experienta putina, teribilism, vad si pe aici, pe la noi, nonsalanti trec, parca ar fi niste piloti de miguri, nu se gindesc niciodata la elementul surpriza, ceea ce este foarte important. Evenimentele sunt si au fost asa cum au fost, cu particularitatile lor, ar trebui studiate ca atare, ar trebui si parerea celui in cauza, care a cazut, sa vedem daca a gresit si sa studiati cita exp[erienta are in domeniu, fiindca, o motocicleta dupa parerea mea, necesita un instructaj mai mare decit alt vehicul civil, si ceea ce in scolile din romania nu sa face, stiti foarte bine. Dar asta ar fi in detrimentul nenorocosului motociclist, toata logoreea asta, eu conchid totusi ca amindoi au avut partea lor de vina, neconducind nici unul preventiv, proportii nediscutabile fara date concrete. Eu zic ca in afara de campanii de fluturasi si alte cele, ar mai trbui pe cluburi sa se faca intrunuri saptaminale unde sa se discute tot felul de situatii similare si sa fie trasi la raspundere cei mai teribilisti concetateni, cu evenimentele lor cu tot. Eu personal am gresit, si stiu ce inseamna sa eludezi niste reguli de genul acesta, si acum trag ptr ele. Imi cer scuze ptr interventie, dar asa gindesc eu ca e corect de privit situatia data.

Asfalt uscat si conduceti preventiv, caci suntem putini si nu prea uniti, dar in fond, toti ne iubim intre noi, chiar daca nu o aratam pe fata citeodata !

 

Corneliu......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...