Sari la conținut

Problema Suzuki Gs500f


Postări Recomandate

Am si eu o problema cu un Suzuki gs500 f. Am mers astazi cu motorul si la un moment dat a inceput sa scoate niste sunete ciudate cand acceleram, si apoi dupa vreo cateva sute de metri s-a oprit. In momentul cand s-a oprit s-a aprins beculetul de la ulei. Am turnat niste ulei in motor , dar a continuat sa scoate acelasi sunet. Acum ideea e urmatoarea. Stie cineva cam ce se poate face in cazul acesta? Cam cat costa un motor nou de suzuki gs500 F? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se pune problema de schimbat tot motorul, e posibil sa se fi defectat ceva f simplu.mergi la un mecanic sa vada exact care e problema.iar senzorul de ulei nu e chiar asa precis, am auzit mai multe cazuri in care el indica gresit....e posibil ca faptul ca ai mai pus ulei sa fie o greseala, verifica nivelul jojei si nu mai merge cu ea pana nu aude un mecanic zgomotul dubios.

Editat de black_killer_reloaded
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema cu un Suzuki gs500 f. Am mers astazi cu motorul si la un moment dat a inceput sa scoate niste sunete ciudate cand acceleram, si apoi dupa vreo cateva sute de metri s-a oprit. In momentul cand s-a oprit s-a aprins beculetul de la ulei. Am turnat niste ulei in motor , dar a continuat sa scoate acelasi sunet. Acum ideea e urmatoarea. Stie cineva cam ce se poate face in cazul acesta? Cam cat costa un motor nou de suzuki gs500 F? Multumesc

stiu un motor de gs500 nu stiu daca este ''f'' dar il poti vedea si dupa asta o sa spui daca ala este... il are cineva si vroia 15 milioane pe el acum nu stiu daca il mai are... dar putem incerca daca te mai intereseaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu un motor de gs500 nu stiu daca este ''f'' dar il poti vedea si dupa asta o sa spui daca ala este... il are cineva si vroia 15 milioane pe el acum nu stiu daca il mai are... dar putem incerca daca te mai intereseaza...

 

E acelasi motor la orice GS fie el E sau F.

 

Intai sa verifice ce e muci pe-acolo? Cum adica "zgomote ciudate"? Fii un pic mai precis daca se poate.

 

Se aud batai? sau uruituri? sunt continue sau se repeta? Daca se repeta e ceva ciclic sau la intamplare? Becul din bord (de la ulei) se stinge vreodata sau ramane aprins mereu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...